Aksiyon-fpv (Proximity Flying) ve Blackout Mini H Quad İnceleme

İlker Sönmez' Alıntı:
Fatshark serisi gözlüklerin görüntü kalitesi ve görüş alanı karşılaştırması:
Gercekten guzel bir calışma olmuş. Insan doğal olarak en iyisini almak isteyecektik. Acaba aralarındaki fiyat farkı ne kadar ? Ben de ona bakayım bari :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ekran büyüklüğü olarak fark çok büyük değil ancak dominator serisinde netlik bariz farklı. Büyük fotoğrafta daha belirgin oluyor. O yüzden attitude yerine dominator v2 alabilirim. Varsın biraz küçük olsun ama net olsun.

Orjinal fotoğrafın linki :

İlker abi,

Hd olanı aldım, gelir gelmez test edicem ve sonucu yazarım fakat henüz preorder 'dan çıkmadı. :eek:

Düzeltme yapıyorum Dominator HD ve dominator V2 haziran sonunda çıkmış. Ancak aşırı talep nedeniyle hala preorderları karşılamaya çalışıyorlarmş. O yüzden sitelerde hala preorder konumunda görünüyor. İlk önce sipariş verenlere öncelik verildiği için ne zaman direkt alabiliriz belli değil. Yanlış bilgilendirme ile iptal yaptırmış olmayalım.

İlker Sönmez' Alıntı:
Fatih geçen seneden beri preorderda o , ne zaman çıkacağı da belli değil. Bence paranı geri al , ya attitude yada normal dominator al .
Bu durumda ben de olsam kesinlikle Dominator alırdım :thumbup:

Abi , bir kısım ürettiklerini ve hatalardan dolayı geri çektiklerini biliyorum... Bir partide gönderdiklerine dair bir yazı okumuştum... Bir süre daha beklerim, gözlük aşamasına nasılsa daha var... olmadı çekerim. :evil:

Elektronik paketi ulaştı. Motorlar , esc ler , kontrol kartı , pervaneler. Yarın incelemeye başlayacağım. Frame yolda EMS ile gelecek hafta içinde bekliyoruz.
Bu arada !drone matters! mağazasını tavsiye ediyorum 12 USD farkla Fedex'e verdiler , düşük gösteriyorlar , hızlı paketliyorlar. Gümrüğe takılmadı , 5 günde singapurdan elime ulaştı.

hayırlı olsun abi... artık toplarken şöyle güzel bir konu açarsın, bizde takipçin oluruz... :)

İlker Sönmez' Alıntı:
Elektronik paketi ulaştı. Motorlar , esc ler , kontrol kartı , pervaneler. Yarın incelemeye başlayacağım. Frame yolda EMS ile gelecek hafta içinde bekliyoruz.
Bu arada !drone matters! mağazasını tavsiye ediyorum 12 USD farkla Fedex'e verdiler , düşük gösteriyorlar , hızlı paketliyorlar. Gümrüğe takılmadı , 5 günde singapurdan elime ulaştı.
Gozumuz aydin abi.
Abi kontrol kartini straight pinli mi aldin yoksa right angle mi.
Simdi aklima geldide right angle pinle kullaninca kablolar disari sarkiyor. Tabi usb portuna rahat ulasmak istiyorsaniz.

Ilker hocam bu ne hız maşallah, nazar değmesin. Fatih de dediği gibi soyle videolu ayrı bir inceleme konu guzel olur :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun keşke bizim diğer ekipman da gelse de bizde başlasak toplamaya .

İos tan online

irfan buzdağlı' Alıntı:
Gozumuz aydin abi.
Abi kontrol kartini straight pinli mi aldin yoksa right angle mi.
Simdi aklima geldide right angle pinle kullaninca kablolar disari sarkiyor. Tabi usb portuna rahat ulasmak istiyorsaniz.

Straight pinli yapmışlar. Lehimler on numara olmuş , ben hayatta bu kadar ince lehim yapamazdım.

İlker Sönmez' Alıntı:
Straight pinli yapmışlar. Lehimler on numara olmuş , ben hayatta bu kadar ince lehim yapamazdım.
Abi o lehimleri yapmak cok kolay. Sizde cok rahat yapardiniz. Board uzerinde olmasi gozunuzu korkutmasin.
Straigh pinli olmasi isabet olmus. Keske once frame gelseydide yavas yavas baslasaydiniz. Neyse onada birsey kalmadi nasilsa.

Ben yine duramadım. Bugün eksik parçaları aldım. Yanında ekstralarda var.

ZMR H-250 CF frame
DYS BE1806 motorlar
Emax 12A SimonK esc ler
5v-12v çıkışlı güç dağıtım kartı
Sanıyorum 5 set 5x3 Gemfan pervane.

Ne olacak benim bu halim bilmiyorum. Bir aksilik olmazsa parçalar yarın elimde olur. Bakalım mini quad işini becerebilecekmiyiz. Daha önce yazdığım gibi elimdeki Multiwii SE 2.5 kartını bu modele taşıyacağım. Büyük model için ilerde kart ayarlamam gerekecek.

Action FPV'nin de artık 3 ŞİLAHŞÖRÜ var :thumbup:

Athos: İrfan Buzdaglı,
Porthos: İlker Sönmez,
Aramis: Nesimi Sakmak