Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

Ynt: Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ünite alacaksan imkanın da varsa kaliteli bişey al. Ama 3gx tekrar kontrol et. Kesin emin ol.
Ben de hem Erhan'a hem de Türker'e katılıyorum. Ne yazık ki elektronik aletler durduk yere bozulabiliyor, ne kadar kaliteli ya da ucuz olduğunu çok da önemi olmuyor :-\

Fakat çöpe atmadan önce emin ve emniyetli bir şekilde son bir kez şans verip, kontrol etmekte fayda var ;)

Ynt: Ynt: Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben de hem Erhan'a hem de Türker'e katılıyorum. Ne yazık ki elektronik aletler durduk yere bozulabiliyor, ne kadar kaliteli ya da ucuz olduğunu çok da önemi olmuyor :-\

Fakat çöpe atmadan önce emin ve emniyetli bir şekilde son bir kez şans verip, kontrol etmekte fayda var ;)
Bende katiliyorum iyi bi unite almak sart 5 le duzelcegini bende sanmadim ama denedim bi iki dk duzeltti uniteyi bayagi ugrastim denedim youtubede video kalmadi izlemedigim kesinlikle bozuldu ama kalsin belki bi ayar alir 450 modeline olur biyerden dizelebilir diye dusunuyorum beni su an mutlu eden bosa parcalamadim modelimi :) zorda olsa kurtardim :)

Re: Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

ESC niz nedir?Model ogrenebilir miyim? Bir ne marka model servo kullanıyor sunuz?

Trex 500 dfcnin orjinal mx motoru ve esc si align 510 servo tam esc modelini hatirlamdim netten bakiyim yaziyim hemen .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet stock esc bu,simdi olay soyle ..3gx 4.0 verisyon ve ustu 3a ve uzeri bec cıkısı olan esc istiyor.Sizinki her nekadar 3a burst5a bile olsa, nispeten buyuk boy servo kullanıyorsunuz uzerine 3gx ve alıcı da binince bu tarz limltte bec cıkısı olan devreler de 3gx ya kumanda almıyor ya sapıtıyor yada resetleniyor.Bence once ya harici bec deneyin ya 3a uzeri olsun yada yeni esc deniyin.

Bu arada 4.0 ve üstünde gain potları saat 12 nin biraz uzerinde olması lazım ona da dilkat edin.

Demem o ki 3gx güzel ama elektirksel acıdan hassas bir unite.

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Evet stock esc bu,simdi olay soyle ..3gx 4.0 verisyon ve ustu 3a ve uzeri bec cıkısı olan esc istiyor.Sizinki her nekadar 3a burst5a bile olsa, nispeten buyuk boy servo kullanıyorsunuz uzerine 3gx ve alıcı da binince bu tarz limltte bec cıkısı olan devreler de 3gx ya kumanda almıyor ya sapıtıyor yada resetleniyor.Bence once ya harici bec deneyin ya 3a uzeri olsun yada yeni esc deniyin.

Bu arada 4.0 ve üstünde gain potları saat 12 nin biraz uzerinde olması lazım ona da dilkat edin.

Demem o ki 3gx güzel ama elektirksel acıdan hassas bir unite.
Söylediklerin çok mantıklı Mehmet :thumbup: 550 sınıfı üzerinde ayrı BEC ünitesi kesinlikle şart, her ne kadar Align 550 DFC kitlerde hala ayrı bir BEC olmaması rağmen.

500 sınıfı DFC olunca model daha atik oluyor :) Şafak ayrı bir BEC devresi ile beslemeyi deneyebilirsin ;)

Yeni sistemim bakalim align i tam ogrendim bu geldi turker abimde yok yanimda nolcak bakalim hihi

safak bozdag' Alıntı:
Yeni sistemim bakalim align i tam ogrendim bu geldi turker abimde yok yanimda nolcak bakalim hihi

Keşke IKON alsaydın Safak :-\ Zira şu an Türkçe ayar videosunu çekiyorum, yarın yayında olur :laugh: Bu arada bu üniteyi kaça aldın ??

safak bozdag' Alıntı:
Hayırlı olsun Şafak. :) Çeşitlilik iyidir, zor birşey olacağını sanmam biraz araştırma ve denemeyle bence üstesinden gelirsin rahatlıkla.

Bu üniteyi de senden sorarız artık. :RCKolik:

safak bozdag' Alıntı:
Yeni sistemim bakalim align i tam ogrendim bu geldi turker abimde yok yanimda nolcak bakalim hihi ...
Bu arada netten az önce baktım bunun V2 çıkmış :rolleyes: Ne fark var bilmiyorum ama rengi kırmızı olmuş. Seninkinin versiyonu sanki V1 gibi ???

bunları agile kit ile satıyorlar biraz pazarlama taktıgı gibi ama :D

Ebar v2 cok stabil calışan bi ünite paraya kıyıp alıcam bi ara :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Evet kds bugun ucmami engelledi ayarlari herseyi denememe ragmen yapamadim alanda ugrastik yapamadim 3gyi son kez denedim 10 dn sonra sapitti indirdim evde kds ile ugrasirken fransiz bir adamin videosu denk geldi 20 dakikada butun ayarlari yaptim ama ne yazikki yon acisi 25 dereden 14 e kadar dusurebildim bu fbl unitede 120 derece 3 servo deilde ilk tek servo seciliyor kumandadan yani swash menusu yok tamamen yanindaki karttan ayarlar giriliyor ve pich curve menhsunden aci veriliyor sizcede cok sacma deilmi ? Uniteyi kisitlamis oluyoruz 12.5 derece verdim ama yonde o kadar aci sizce fazla deilmi bilgisi olan varmi acaba nette izledim en ksik aci 7 ye geliyor ama menuden kaydedip cikildiginda 14 yapiyor yani iki kati aliyor sanirim ? Mehmer abi para vermedim daha trabzon ekibinden isak abiden aldim yaparsam alicam yapamazsam alamjcaktim ikon almayi cok isterdim ama param yetmez bakalim bunada param yok isallah fazla tutmaz :) bu arada rurker abiye ve size cok tesekkur ederim yozgatta bana gercekten biseyler ogretti ve bende ogrenmisim hakkini helalet abim :)

Evvet arkadaşlar, geçen video alan arkadaştan Youtube linki gelmeyince, bugün üşenmeyip gidip yenisini çektik.Hem benim ufaklıkta hava almış oldu.:)

Videoya gelince sez bu yeni telefon kılıfım nedeni ile sanırım az çıkıyor, sesi az almış.Ya kulaklık ile yada sesi maksimum sevide izleyin...Makine Stock makine 3GX versiyon 5.0 yüklü..3.1 den vazgeçmem diyordum ama bu şahane..

Birçok farklı marka da FBL ünite kullanıyorum, gerçekten bir fark hissedemedim..

Alan dar rüzgar çok olunca bu kadar uçuş çıktı, sakin bir günde biraz daha risk alırız.:) Görüşmek üzere keyifli seyirler...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Evvet arkadaşlar, geçen video alan arkadaştan Youtube linki gelmeyince, bugün üşenmeyip gidip yenisini çektik.Hem benim ufaklıkta hava almış oldu.:)
Eline sağlık Mehmet, çok teşekkür ederiz :bravo: Bu vesile ile özlem gidermiş olduk %p

Ben de bugün Türker'in V5 ile ilk uçuşu çektim. Birazdan yayınlarım :) Align V4'de zaten işi bitirmişti, V5 ile son noktayı koymuş gözüküyor :halay: