Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

Ynt: Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

safak bozdag' Alıntı:
...bu arada turker abiye ve size cok tesekkur ederim yozgatta bana gercekten biseyler ogretti ve bende ogrenmisim hakkini helalet abim :)
Keşke daha fazla zaman olsaydı da fazlasını yapabilseydik Şafak, sizin güler yüzünüz yeter. :)

Bugün Türker kardeşim ile Align 3GX V5.0 ilk defa test ettik :thumbup: İlk video Türker kardeşim V5.0 ile ilgili yorumu, diğer 2 video da uçuşa ait.

Gerçi bu videolardaki pillerde ciddi performans sorunu yaşadık ama bu da ünitelin değil de Turnigy pillerin azizliği :-\ :'(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bugün Türker kardeşim ile Align 3GX V5.0 ilk defa test ettik :thumbup: İlk video Türker kardeşim V5.0 ile ilgili yorumu, diğer 2 video da uçuşa ait.
....
Eline sağlık Mehmet Abi, darısı ikon'un başına inşallah. :thumbup:

Bugün onu da deneyecektik ama sabah yağış olunca yollar çamur olmuştur diye Heliport'a gitmeyi düşünmedik. :laugh:

en kısa zamanda mustafa hocadan 3gx dongle alıp v5 bende yükleyeyim :) maiden güzel olmuş bendede 3 adet 2200 turngy var 3d icin gens 2700 aldım pilottr den fakat gens bile 2 dakikada buzzer 3.8 ayarli ötmeye başlıyor 5 kez şarz olmuştur sanırım yani turngy 2200 eski pillerle gens 2700 sıfır pil cok bir fark göremedim acaba pil daha rodaj aşaması tamamlanmadımı 4 dk hover anca yapıyor 450 proda gens 2700 pil acaba pulse mi alsaydım diye düşünmüyorum değil

birde ikon konusu geçince goblin kit için enson ikona karar verdik shokum ayar konusunda karışık ve ikon daha basit arayüzü ve kurtarma olayı ayrıca bazı kampanyalarda ikon ile goblin beraber satılıyor. birde 570 size den vaz geçtim 630 6s stup ve 60cm pal daha mantıklı geldi ileride 12s 700 yapma imkanıda var ama 630 12s de pilotajım geliştikce iş görür 700 size ihtiyac duymam sanırim

Re: Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

Elinize saglık Turker ve Mehmet abiler cok guzel videolar olmus.Ben de versiyon 5.0 cok begendim ozelikle kuyruk otoritesi cok iyilesmis.Genel stabilite de muazzam artıs var.Bu arada ben 3.1 den gectim belki 4.0 buna yakın olabilir.

....... ama sonunu 3gx le bağlayayım yarın 450 pro ve 500 proya v5 yükleyeceğiz son günlerde ufak tefek titreşim ve gain proplemleri 450 de kuyruk problemi de 500 yaşamıştık bakalım v5 te bu sorunlar kalkaçakmı herkese iyi forumlar kırımsız uçuşlar

Goblin 630 6S konfigurasyonla ilgili mesajlar yeni konu altına taşınmıştır :)

çok açıklayıcı videolar. paylaşımınız için teşekkürler.

Serkan Kahraman' Alıntı:
çok açıklayıcı videolar. paylaşımınız için teşekkürler.
Faydası olduysa ne mutlu bana. :saygilar:

Tarot 450 Pro v2 DFC bir model topluyorum şuan bugün yarın bir konu basliginda resimlerinide paylasicam şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım dun aksam, servo kollarının reverse ve 90 derece ayarlamasi bittikten sonra throttle stigini hizli bir sekilde yukari veya asagi cektigimde 3gx ünite kendiliginden yeniden basliyor bu stik hareketini yavas yaparsam sorun yok suphelendigim hususlar var acaba esc ayarlamasinda bi sorunmu var(gaz ayari haric default ayarlar var) benim tahminim esc guc kesiyor gibime geldi cunku alicida yeniden basliyor yesil yanan isik kirmizi olup tekrar yesil oluyor(kumanda futaba 7c alicisi fasst rf617) bugunde ayrintili bakicam gercide merak ettim neden olur

Esc
https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11430

Mustafa Atabek' Alıntı:
Tarot 450 Pro v2 DFC bir model topluyorum şuan bugün yarın bir konu basliginda resimlerinide paylasicam şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım dun aksam, servo kollarının reverse ve 90 derece ayarlamasi bittikten sonra throttle stigini hizli bir sekilde yukari veya asagi cektigimde 3gx ünite kendiliginden yeniden basliyor bu stik hareketini yavas yaparsam sorun yok suphelendigim hususlar var acaba esc ayarlamasinda bi sorunmu var(gaz ayari haric default ayarlar var) benim tahminim esc guc kesiyor gibime geldi cunku alicida yeniden basliyor yesil yanan isik kirmizi olup tekrar yesil oluyor(kumanda futaba 7c alicisi fasst rf617) bugunde ayrintili bakicam gercide merak ettim neden olur

Esc

Durumla ilgili bir video çekebilir misiniz ?

Başka bir esc ile denedim gayet güzel sıkıntı yok benim esc nin ayarlarımı yanlış bakabilirmisiniz resimde default ayarların yanında yıldız (*) var bendeki ayarlarda default gaz ayarıda yapıldı ama reset sorunu devam ediyor

Esc

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mustafa default ayarlarda hiçbir sıkıntı görünmüyor , motor bağlı mı , bağlı ise , batarya ile motor bağlantılarını bir kontrol et , soğuk lehim vs olmasın.Aklıma başka türlü birşey gelmedi , ünite neden resetlesin , demek ki akım düzenli gelmiyor , bir kesilp bir geliyor , o yüzden...Arda'nın dediği gibi , bir video çek de inceleyelim bakalım...

Pili durumu nedir oda ölü olabilir veya bir hücre çalışmasa sıkıntı olabilir

SM-G900F cihazımdan gönderildi