[Anket]: Bölünmüş yollarda ve otoyollarda hız sınırı yeterli mi?

• Bölünmüş yollarda 110 ve otoyollarda 120 ideal

Oy: 3 12.5%
  • Bölünmüş yollarda 110 az, otoyollarda 120 ideal

Oy: 0 0.0%
  • Bölünmüş yollarda 110 ideal ve otoyollarda 120 az

Oy: 14 58.3%
  • Bölünmüş yollarda 110 ve otoyollarda 120 az

Oy: 7 29.2%

• Kullanılan toplam oy
    24

(Mardin_Antep_Ürgüp_Bursa_Ayvalık_Pamukkale_Bodrum_ Alanya_Mardin)
Yukarıdaki rotayı izleyince Servis zamanı geldi Mehmet Bey. 10.000 km de bir servise götürmem gerek. Bi önceki bakım iki-üç ay önceydi. Ve serviste çok yüksek fatura çıkıyor.

Dizel

ben de suan 2500 yaptım 1000km daha yapacağım, çok sukur ki km 16-18 krş yakıyorum :)

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Zaten o kadar yolu benzinle dolaştın mı cüzdan mı dayanır. :D
Bir depo ile abartısız 1000 km gidiyorum. Tabi çok yüksek sürat yapmadıkça.

Cahit hocam bu yaz üç kere hızdan ceza yedim demişsiniz, dikkat edin beşe çıkmasın.Bir yılda beş kez hızdan ceza yerseniz sürücü belgenize bir yıl el koyuyorlar ve geriye alırkende pc başında aşama aşama ilerleyen psikolojik testten geçiyorsunuz. Bir arkadaşım bu durumu yaşamıştı.

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki benim kullandığımı nasıl tespit edecekler. Üçü de adrese geldi.
Şunu da belirteyim ki bu cezalar yaptığım 4000 km de değil. Daha önceki cezalar. Bu tatilde mümkün olduğunca sınırlara uydum. Ama yine de ceza gelmesinden korkuyorum.

Odemesi en zor gelen odeme benim icin trafik cezasi. Havaya verilen para iste evlat acisi gibi derler ya oyle iste. Simdiye kadar 1kere ceza yedim o da polis abinin guzelligi 3dk durdum diye parktan yazdi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eşim aracı kullandığında şehirler arası yolda, uyandığımda ilk sorduğum iyimisin, ikinci sorduğum ise hiç sana dönük araba gördümnmü :lol: :lol: :lol: :lol:

oda beni ara sıra yiyor tabii.

Artık bana dönük traktör görsem yavaşlıyorum. Aslında gördükten sonra yavaşlamak boşuna. Sen onu görebildiğine göre o seni çoktan görmüştür..

Yollar cezayı çok yiyen insanlarla dolu karşıdan sellektör atanlardan anlıyorum, radar olduğunu ve biraz ilerleyince, ofofo demeden edemiyorum.ben pek sevmem hızı ama %10 olayını, öğrendim iyide oldu... %p

Recep TUNCER' Alıntı:
Yollar cezayı çok yiyen insanlarla dolu karşıdan sellektör atanlardan anlıyorum, radar olduğunu ve biraz ilerleyince, ofofo demeden edemiyorum.ben pek sevmem hızı ama %10 olayını, öğrendim iyide oldu... %p
İşte Türkiye farkı zannetmiyorum dünyanın hiç bir yerinde yoktur tanımadığı kişiye ileride radar var yavaş git diye işaret verenlerin olduğunu hızlı giderek karşıdaki yanı senin veya tanıdığı n insanların hayatını tehlikeye atıyor bırak düşsün de hız sınırında gitsin en azından ben öyle yapıyorum.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
İşte Türkiye farkı zannetmiyorum dünyanın hiç bir yerinde yoktur tanımadığı kişiye ileride radar var yavaş git diye işaret verenlerin olduğunu hızlı giderek karşıdaki yanı senin veya tanıdığı n insanların hayatını tehlikeye atıyor bırak düşsün de hız sınırında gitsin en azından ben öyle yapıyorum.
Ben senin gibi düşünmüyorum. Radar hız düşürmek içindir tamam da öncesinde de radar olduğunu gösteren uyarıcıların olması gerekir. Burada uyarıcı karşıdan gelen sürücü ise bundan neden rahatsız olalım. Sonuçta yine hızını düşürüyor.
Devlet bence burada insan hayatını düşünmüyor. Kasaya girecek paraları düşünüyor. Bildiğimiz gibi somada maden faciasında 301 işçi hayatını kaybetti. Bakanlar kurulu ne yaptı. Uygunsuz madenlere 2020 ye kadar süre tanıdı. Bu süre içinde olacak kazalardan işveren sorumlu olacakmış. Kimsenin günahını almıyayım ama acaba bu kararın alınması için arka planda ne dolaplar döndü.
Amerikada 66. Yol var. dümdüz ve hız için müsait bir yol. Orada insanların hızını düşürmek için mühendisler caddeye belli aralıklarla hafif tümsekler koymuşlar. Ve uyarı levhalarında eğer saatte 60 mil hızla gidilirse lastik seslerinin çok sevilen bir müziğe dönüşeceğini yazmışlar. Ben oradan geçseydim kesinlikle denerdim.