[Anket]: Bölünmüş yollarda ve otoyollarda hız sınırı yeterli mi?

• Bölünmüş yollarda 110 ve otoyollarda 120 ideal

Oy: 3 12.5%
  • Bölünmüş yollarda 110 az, otoyollarda 120 ideal

Oy: 0 0.0%
  • Bölünmüş yollarda 110 ideal ve otoyollarda 120 az

Oy: 14 58.3%
  • Bölünmüş yollarda 110 ve otoyollarda 120 az

Oy: 7 29.2%

• Kullanılan toplam oy
    24
Cahit Kaş' Alıntı:
Ben senin gibi düşünmüyorum. Radar hız düşürmek içindir tamam da öncesinde de radar olduğunu gösteren uyarıcıların olması gerekir. Burada uyarıcı karşıdan gelen sürücü ise bundan neden rahatsız olalım. Sonuçta yine hızını düşürüyor.
Devlet bence burada insan hayatını düşünmüyor. Kasaya girecek paraları düşünüyor. Bildiğimiz gibi somada maden faciasında 301 işçi hayatını kaybetti. Bakanlar kurulu ne yaptı. Uygunsuz madenlere 2020 ye kadar süre tanıdı. Bu süre içinde olacak kazalardan işveren sorumlu olacakmış. Kimsenin günahını almıyayım ama acaba bu kararın alınması için arka planda ne dolaplar döndü.
Amerikada 66. Yol var. dümdüz ve hız için müsait bir yol. Orada insanların hızını düşürmek için mühendisler caddeye belli aralıklarla hafif tümsekler koymuşlar. Ve uyarı levhalarında eğer saatte 60 mil hızla gidilirse lastik seslerinin çok sevilen bir müziğe dönüşeceğini yazmışlar. Ben oradan geçseydim kesinlikle denerdim.
Devletin veya hükümetlerin yaptıklarına girersen is sıkıntılı Cahit hocam 1923ten bu yana durum çok farklı değil.

SM-G900F cihazımdan gönderildi