ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar

ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar....i

Arkadaşlar merhaba,

Spektrum alıcılar satellite olmadan çalışırlar , ancak ar8000 alıcısı bazen problemli olabiliyor, bendeki birgün durduğu yerde bozuldu, bind edilmiyor hiçbir türlü,
Satellite olsa da olmasa da bind edilmiyor şuan,
Zaten bir full range alıcıda satellite gerekliliğini de tartışmak lazım, eğer gerçekten çok gerekliyse neden bununadı full range?

Bana bu biraz pazarlama stratejisi gibi geliyor, insanların modellerine olan sevgilerini kullanıyorlar, insanlar da paraya kıyıp alıyor, bugün çift satellite 90 $ ediyor bir alıcı parası bu, adam alıcıyı satıyor, bir o kadar da satellite satıyor,
35 mHz ile dev gibi uçak uçuranlar da vardı, unutmamak lazım;))

Arkadaşlar olay verdiğim linkte açıkça açıklanmış. Anlaşılan pek okuma ihtiyacı hissedilmemiş. Ben bir futaba kullanıcısı olarak bu ince spektrum ayrıntısını öğrenmekten keyif aldım, size de kısaca özetleyim.

Yazan Andy Kunz isimli bir arkadaş, kendisi spektrum dev team'denmiş. Diyor ki, spektrum full range alıcılar satellite olmadan çalışmazlar, boşuna uğraşmayın. Satellite olmadan çalışan tek alıcımız 7600/7610. (Başka bir forumda 6200 serisinin bazı alıcılarının sat olmadan kısa menzilde çalıştıklarını, bazı sürümlerin çalışmadığını da okudum.) Andy şöyle devam ediyor; ar8000 sat bağlantısı olmamasını bir arıza veya sat kablosunun yerinden çıkması olarak yorumlar ve kendini korumaya alır. Eğer kablo havada çıkarsa bağlantı kopmaz ve uçağı sağ salim yere indirebilirsiniz, ama elektriği kesip yeniden verirseniz çalışmaz, çünkü bozuk bir sistemle uçmanıza izin vermez. Bu yüzden biz her iniş kalkış arasında elektriği kesip geri vermenizi öneriyoruz.

emre benim uçak ar6210 ile nasıl uçuyor satellitesiz üstelik okadarda uzağa uçurduğum halde heli kopter gibi değil en az 100mt de uçtuğumda oldu ve hiçbir sıkıntıda olmadı mademki satellitesiz çalışmaz üzerindeki anten süsmü ;D ;D :evil:

uçağın maiden videosu bir kaç mesaj geride bu gece işten video cekecem ar7000 onuda bindleyip onada video cekeceğim

Emre selam,
Detaylı bilgi ilaç gibi geldi, işin ilginç yanı ben ar8000 i sat olmadan çalıştırdım,
Ama developer öyle diyorsa yapacak hiçbirşey yok;))) yanlış bildiğimizi düzeltmiş oldun,
Teşekkürlerimle..

sat arayan varsa

not : ilanla hiçbir ilgim yoktur bir sat yüzünden mağdur olan arkadaşları görünce belki faydası olur diyerek paylaşıyorum.

Abi şu olayı bende anlamadım bendede ar8000 var trex450 de kullanıyordum satelite olmadan kullandım hiçbir sıkıntı yok hatta fazlala yer kaplıyor ne işe yaradığını bilmeden çıkardım sonra belki sinyal Çekmez menzilden dışarı çıkar düşüncesiyle geri taktım

Uçak nasıl uçuyor bana sorma, ben spektrumdan anlamam Muammer. Rasim ve ben çalıştıramadık ar8000'i sat olmadan. Sadece biz değil, google'a yazın,

ar8000 receiver without satellite:
ar7000 receiver without satellite:
ar6200 receiver without satellite:

8000 ve 7000'in satellite'sız çalışmadığından, 6200'ün bazen çalıştığından, bazen çalışmadığından bahseden arkadaşları gözünüzle görün. Biz çalıştıramadık, Hakan da çalıştıramamış. Nasıl çalışıyorsa anlat yapsınlar Kağan, developer de öğrensin. ;)

Hakan kardeşim sordu, kimseye bir laf söylemeden doğru bildiğimi yazdım, kaynak da gösterdim.

Bende ne 8000 nede 7000 serilerini bind edemedim ve calistiramadim. Ama calistiktan sonra da sat olmadan bir sikinti yaratmadigini duyup denemistim.

Belki paylasilmistir bilmiyorum ama klon oldugundan suphe duydugum bir urun var. Adamlar calipmi satiyor bilmiyorum :D . Bu alici ve sat gercekten bire bir aynisi. Ben satallite ini denedim herhangibir sorun yok.
!view.do?contact=&subject.id=213422

Linki ayarliyamadim cepten. Arama kismina dsm2 yazinca cikiyor :)

Serkan Büyükoğlu' Alıntı:
Abi şu olayı bende anlamadım bendede ar8000 var trex450 de kullanıyordum satelite olmadan kullandım hiçbir sıkıntı yok hatta fazlala yer kaplıyor ne işe yaradığını bilmeden çıkardım sonra belki sinyal Çekmez menzilden dışarı çıkar düşüncesiyle geri taktım

alın arkadaşlar canlı örnek bende bu gece ar7000 bindleyip video cekecem daha ne yapayım :saygilar:

Muammer Akbulut' Alıntı:
alın arkadaşlar canlı örnek bende bu gece ar7000 bindleyip video cekecem daha ne yapayım :saygilar:

Konunun adında yazan AR8000 için ve mümkünse helikopter için çekilen bir video olursa makbule geçer :saygilar:

Ar8000 elimde yok malesef ama serkan büyükoğlu şu an trex450 sinde ar8000 kullanıyor vede satellitesiz bende ar7000 ile bu akşam video çekip buraya yüklerim inş başarırım :-\ :halay:

saat sabahın 5 i ve haklı olmanın gururuyla karşınızdayım :halay: aynen dediğim gibi ar7000 lede satellitesiz gayet güzel bindlendi va çalıştı ar6210 ilede zaten calışıyordu ar8000 ile gyro ile satellitesiz olarakta serkan büyükoğlu kardeşim gayet sorunsuz kullanıyor başka sorusu olan. bu arada 3 video çektim aynı anda yotube yüklemeye çalışırken samsung bilgisayarımın içinden bişey yandı ve artık açılmıyor :rolleyes: ama önemli değil sizlere bu konuda yardımcı olabilmek adına feda olsun arkadaşlar sizleri seviyorum . yabancı forumlardaki arkadaşlarada mümkünse bu videoları ulaştırırsanız sevinirim onlarda faydalansın :lollol: :lol:

AR6210 & spektrum DX8 satellite yok

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

AR7000 & spektrum DX) satellite yok

ilk deneme başarısız

ikinci deneme başarılı

Nasil oldugunu anlamamakla beraber bende ar8000 i sat olmadan bind ettim suan yanliz soyle bi problem var servolar ilk enerjiyi verince hareket ediyor ama daha sonra kumanda kontrolu yok ????

Spektrum şu olanları görse arge departmanını Türkiye ye taşır valla :D