AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Ynt: AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yahu bi aileron servosu ile uçak mı kırılır. Diğer servon var, rudder var. Nebiliim var oğlu var. Millet o AT6'larda nasıl uçmuş zamanında?! :)

Sümer abi bir servon yerinden kalkış esnasında kurtulur ve aileronu çekerse ne olur ? havada olsa kontrol edilebilir ama kalkış esnasında yeterli hıza daha tam ulaşılmamış tekerlekler yerden kesileli 1 2 metre olmuş yada olmamış.

yoksa komple rudderı (dikey hiçbir parçası kalmadı tamamen koptu) olmayan uçak indirdim ben bunumu uçuramıycam abi :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
Ömer abi normal kaporta macunu , benim macunu kullanmamdaki amaş yüzeydeki dalgalanmayı almak, başka bir amacı yok yani takviye yada dolgu yapmak için değil.

Mesut, kaporta macunu çok ağırlık yapmazmı? Daha önce Stinger 10 başlığı altında paylaştığım macunu hiç denedinmi?

Ömer abi macunu çok ince attım , bu akşamda zımparasını yaptım , sanırın 10 20gr kadardın en fazla

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Dün gece zımpara işi bitti. Kaymak gibi bi yüzey eklde ettim. Maçun okadar inceydiki zımparadan sonra altındaki çatlaklar gözüküyordu.

Buda kaplanmış hali

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1380389583593.jpg
    uploadfromtaptalk1380389583593.jpg
    28.4 KB · Görülme: 563
  • uploadfromtaptalk1380389610666.jpg
    uploadfromtaptalk1380389610666.jpg
    38 KB · Görülme: 99
  • uploadfromtaptalk1380389635874.jpg
    uploadfromtaptalk1380389635874.jpg
    31.7 KB · Görülme: 97

Mesut AKIN' Alıntı:
Dün gece zımpara işi bitti. Kaymak gibi bi yüzey eklde ettim. Maçun okadar inceydiki zımparadan sonra altındaki çatlaklar gözüküyordu.

Buda kaplanmış hali
Gercekten temiz is, eline saglik ustad :thumbup: Umarim artik sorunsuz bir ucus gerceklestirir, zira bu model sansini fazlasi ile zorladi :laugh: Artik bu son sansi olsa gerek, uctu uctu yoksa son yeri belli oldu zaten :D

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
Ömer abi macunu çok ince attım , bu akşamda zımparasını yaptım , sanırın 10 20gr kadardın en fazla

Mesut, bir ara bu macunun nasıl kullanıldığını falan bana bir anlatabilirmisin? Bazı yerlerde kullanmam gerekebilir. :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten temiz is, eline saglik ustad :thumbup: Umarim artik sorunsuz bir ucus gerceklestirir, zira bu model sansini fazlasi ile zorladi :laugh: Artik bu son sansi olsa gerek, uctu uctu yoksa son yeri belli oldu zaten :D

Teşekkürler Mehmet abi , gerçekten çok haklısın, mangal yaparız en kötü ;D Önümüzdeki hafta test uçuşunu yaparım inşallah :)

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, bir ara bu macunun nasıl kullanıldığını falan bana bir anlatabilirmisin? Bazı yerlerde kullanmam gerekebilir. :-\

Epoxy gibi Ömer abi 2 malzeme karıştırılıyor ama yumurta büyüklüğünde macuna bezelye tanesi kadar sertleştiri katıp güzelce karıştır. Uygulanacak yüzeye düz ve yumuşak ( kauçuk ) bi diktörtgen parçayı spatula niyetine kullanıp sür abi, ben öyle yaptım.

Bu arada kanadın hasarınıda yaptım sonuna ;D covling kaldı sadece :D

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1380411202912.jpg
    uploadfromtaptalk1380411202912.jpg
    37 KB · Görülme: 79
  • uploadfromtaptalk1380411127985.jpg
    uploadfromtaptalk1380411127985.jpg
    41.6 KB · Görülme: 79
  • uploadfromtaptalk1380411099712.jpg
    uploadfromtaptalk1380411099712.jpg
    28 KB · Görülme: 79
  • uploadfromtaptalk1380411068668.jpg
    uploadfromtaptalk1380411068668.jpg
    30.6 KB · Görülme: 78
  • uploadfromtaptalk1380411050483.jpg
    uploadfromtaptalk1380411050483.jpg
    31 KB · Görülme: 79
  • uploadfromtaptalk1380411033484.jpg
    uploadfromtaptalk1380411033484.jpg
    33.6 KB · Görülme: 80
AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Omer Erkan' Alıntı:
Abi bu macundan ben de bol miktarda var. Lazimsa vereyim sana %p

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut, kanadın onarımı da güzel olmuş. :bravo: Bu tür hasarların onarımı daha zor.Çünkü balsa ezilip parçalanıyor, dış şekli tekrar oluşturmak gerekiyor. Yalnızca kırılıp ayrılan parçalarda yap-boz gibi birleştiriyorsun, daha kolay.

Mesut AKIN' Alıntı:
Epoxy gibi Ömer abi 2 malzeme karıştırılıyor ama yumurta büyüklüğünde macuna bezelye tanesi kadar sertleştiri katıp güzelce karıştır. Uygulanacak yüzeye düz ve yumuşak ( kauçuk ) bi diktörtgen parçayı spatula niyetine kullanıp sür abi, ben öyle yaptım.

Anladım, polyester esaslı bir malzeme galiba. Yak 54'ün gövde onarımında benzer bir malzeme kullanmıştım, ama daha akışkan olanıydı. Teşekkürler.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi bu macundan ben de bol miktarda var. Lazimsa vereyim sana %p

Teşekkür ederim Mehmet, biraz alırım. Elimde bulunmasında yarar var. Sen ne için almıştın?

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Omer Erkan' Alıntı:
Teşekkür ederim Mehmet, biraz alırım. Elimde bulunmasında yarar var. Sen ne için almıştın?
Tamam abi biraz veririm :) Agusta SCALE Kokpitde pilotlara koltuk yapımı için almıştım :laugh:

Sonunda covlinge de el atabildim :) evli ve çocuklu olunca , evdekiler yatınca anca 1 2 saat uğraşabiliyorum . Çatlak olan yerleri sabitleyim iç yüzeyden deniz tutkalı sürdüm, önden taşmasın diyede elektrik bandı attım, bunun amacı gem sağlamlık hemde macuna arkada bir destek olması.

Bu arada öndeki motor bloğu görüntüsündeki fiberler ufalanmış, onlar içinde aklımda çok güzel bi fikir var :D ama önce onlardan arta kalan parçaları covlingten temizledim.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1380577102804.jpg
    uploadfromtaptalk1380577102804.jpg
    32.2 KB · Görülme: 63
  • uploadfromtaptalk1380577142941.jpg
    uploadfromtaptalk1380577142941.jpg
    25.5 KB · Görülme: 59
  • uploadfromtaptalk1380577193232.jpg
    uploadfromtaptalk1380577193232.jpg
    33.5 KB · Görülme: 60

Mesut AKIN' Alıntı:
Sonunda covlinge de el atabildim :) evli ve çocuklu olunca , evdekiler yatınca anca 1 2 saat uğraşabiliyorum .
İşte modelci, işte modelcilik aşkı :thumbup:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

ne aşkı mehmet abi :D aşk birsüre sonra ölüyor :lol: :lol: :lollol: :lollol: :laugh: :laugh: :laugh: bu akşam zımparasını yapıp boyaya yada kaplamaya :D hazır hale getiricem ama test uçuşundan önce covlingi takmıycam :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Deniz tutkalı süper fikirmiş üstad. %p Sonuçta mükemmel olmuş, eline sağlık. :thumbup: