AT-6 TEXAN Test ve Kırım

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
Sümer abi balık ısmarlayacak arkadaş yan çizmeye başladı bile :D
Bak ya :embarras: Bayramda hanim koyde olmam gerekiyor, onceden haber vereyim dedim :laugh:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

kaldığımız yerden devam :)

Covlingi zıparalayıp yüzeyi düzledim ve kaplamaya hazır hale geldi, uç kısmı kavisli olduğu için o kısma 3cm eninde kırmızı kaplama kesip kapladım bu akşam komple kalan kısımlarıda kırmızı kaplıycam.

Covlingi yerine takıp ayarladım, motoru monte ettim ve deneme amaçlı Eski tarz spinnerımı takıp denedim görsellik güzel oldu :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Gerçekten güzel olmuş üstad, eline sağlık. :bravo:
Pek yakında dünya gözüyle texan'ın uçuşunu izleyeceğiz inşallah, hiç olmazsa videosunu izleriz bitmiş artık uçak. :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Vay be ustad "Almost Ready to Fly" (Nerede ise uçmaya hazır) olmuş :thumbup:

Eline saglik, son tamir sonrasi uçuşu ve son akıbetini :laugh: merakla bekliyoruz ;)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Türker daha Covlingin kaplama işi var ve urnun üstüne camdan öne kadar siyah çekilecek :) covlingin içine sahte motor görüntüsü yapılacak :) inşallah tabi malzeme bulabilirsem :D

Mehmet abi sağolasın, inşallah haftaya uçar abi :) uçmazsa dediğim gibi mangal yakıcaz artık :lol: :lol:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

keşke Sümer abi ama daha büyük planlarım var baya büyük :D :lollol: :lollol: o nedenle buna bütçe ayıramam :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

arkadaşlar ben covlingin içini şöyle yapmayı planlıyorum. kontaplağı yuvarlak kesicem çapı 14.5cm tam covlingin içine göre

sonrada beyaz olan kısımları kıl testeresi ile kesip çıkartıcam. kalan yerleride siyaha boyayıycam

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
arkadaşlar ben covlingin içini şöyle yapmayı planlıyorum. kontaplağı yuvarlak kesicem çapı 14.5cm tam covlingin içine göre

sonrada beyaz olan kısımları kıl testeresi ile kesip çıkartıcam. kalan yerleride siyaha boyayıycam

Üstad bu çok uğraştırır seni. :( Hanımın bir tane kullanmadığı el yelpazesi yok mu :laugh:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut'cuğum o kadar emeğe gerek var mı bilemiyorum. Ayrıca extra ağırlık ekliyorsun. Mutlaka birşey yapacaksan havayı motor kafasına yönlendirecek birşey yap. Yani uçağın kendi konumuna göre sağ alta gelen kısımdaki delikleri testere ile aç. Diğer yerleri basitçe boya.

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mesut'cuğum o kadar emeğe gerek var mı bilemiyorum.
Üstad bence önce bir uçsun, şayet uçuş performansı hoşuna giderse öyle yap :) Ama yakışacağı kesin ;)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut, cowling'i boyamıyacakmıydın? Kaplamayı nereye yaptın?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mutlaka birşey yapacaksan havayı motor kafasına yönlendirecek birşey yap. Yani uçağın kendi konumuna göre sağ alta gelen kısımdaki delikleri testere ile aç. Diğer yerleri basitçe boya.

Ben de Sümer Bey'e katılıyorum. Fazla uğraşmadan görüntüyü kurtar yeter.

Ynt: AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad bu çok uğraştırır seni. :( Hanımın bir tane kullanmadığı el yelpazesi yok mu :laugh:

Yelpazemi :D Türker ya uğraştırır ama güzel olur bence :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mesut'cuğum o kadar emeğe gerek var mı bilemiyorum. Ayrıca extra ağırlık ekliyorsun. Mutlaka birşey yapacaksan havayı motor kafasına yönlendirecek birşey yap. Yani uçağın kendi konumuna göre sağ alta gelen kısımdaki delikleri testere ile aç. Diğer yerleri basitçe boya.

Sümer abi ağırlık çok artmayacak ama uğraşması var dediğin gibi. Deprondanmı yapsam acaba ? Falçatayla 2dk da kesilir :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad bence önce bir uçsun, şayet uçuş performansı hoşuna giderse öyle yap :) Ama yakışacağı kesin ;)

Abi önce uçsunda sonra yapıcam zaten dediğin gibi :) teşekkür ederim .

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, cowling'i boyamıyacakmıydın? Kaplamayı nereye yaptın?

Ben de Sümer Bey'e katılıyorum. Fazla uğraşmadan görüntüyü kurtar yeter.

Abi boya işi uzun sürecek diye kaplamaya karar verdim. Şuan sadece macunların üstünden covling içine doğru 3cm eninde kırmızı kaplama var. Yarın tamamlıycam kalanı.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Evet yarına test uçuşuna hazırız , burun üstündeki siyah kaplamayı bitirdim. Servolar ve depo montajını tamamladım ama covlingi test uçuşunda takmıycam. Motor ayarı vs uğraşmak gerekebilir diye.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1380986281729.jpg
    uploadfromtaptalk1380986281729.jpg
    59.2 KB · Görülme: 34
  • uploadfromtaptalk1380986297207.jpg
    uploadfromtaptalk1380986297207.jpg
    60.4 KB · Görülme: 28