AT-6 TEXAN Test ve Kırım

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Deniz tutkalını daha önce Helikopter Canopysinde denemiştim çok güzel bir dolgu maddesi oluyor ve sağlamlık veriyor :) bakalım bu akşam zımparadan sonra nasıl gözükecek :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
Deniz tutkalını daha önce Helikopter Canopysinde denemiştim çok güzel bir dolgu maddesi oluyor ve sağlamlık veriyor :) bakalım bu akşam zımparadan sonra nasıl gözükecek :)
Deniz tutkalını ahşapta bende sürekli kullanıyorum ama canopy'de hiç aklıma gelmemişti valla bravo. :saygilar:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Arkadaşlar deniz tutkalı çok iyi bir malzeme ama fazla şişiyor ve kürlenme süresi uzun. Artık bizim birçok arkadaş ve ben acil CA uygulamaları dışındaki tüm yapıştırma işlemlerinde Polidol PU Express kullanıyoruz. Aynen deniz tutkalı gibi poliüretan bazlı bir malzeme ama çok az şişiyor ve çok hızlı kürleşiyor. Silikon tüpü formundaki tüplerde ve mobilya imalatı ile uğraşan yerlerde satılıyor. Yapı marketlerde Pattex PU 450 adlı bir eşdeğeri var. Biz tüpteki yapıştırıcıyı 10 cc enjektörlere sıkıp o şekilde depoluyoruz. Enjektörün sadece ucundaki bir mm kesim donuyor ve kullanılacağı zaman kolayca açabiliyorsunuz ucunu. Zaten ince işlerde silikon tabancasıyla sıkmak mantıklı değil. Enjektörle çok rahat ve kontrollü kullanım mümkün. Tek sorun aynen deniz tutkalında olduğu gibi ele bulaştığında günlerce siyah leke bırakması. İmalat ve onarımlarınız için hararetle öneririm.
Geçenlerde bir gün Extra 330 ile uçarken ters bir rüzgarla piste burun üstü çakmıştım. Hemen cowlingi söküp gerekli parçaları toparladım. Toplam 6-7 cc PU Express ile onarımı yaptım ve yarım saat sonra havadaydım.

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Bu arada Mesut'cuğum uçağın onarımı falan son derece acemice ve kötü olmuş. Ben olsam test uçuşu bile yapmazdım. İstersen bana ulaştır da çöpe ben atarım! :coolxf: :lol:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Sümer Yamaner' Alıntı:
Arkadaşlar deniz tutkalı çok iyi bir malzeme ama fazla şişiyor ve kürlenme süresi uzun. Artık bizim birçok arkadaş ve ben acil CA uygulamaları dışındaki tüm yapıştırma işlemlerinde Polidol PU Express kullanıyoruz. Aynen deniz tutkalı gibi poliüretan bazlı bir malzeme ama çok az şişiyor ve çok hızlı kürleşiyor. Silikon tüpü formundaki tüplerde ve mobilya imalatı ile uğraşan yerlerde satılıyor. Yapı marketlerde Pattex PU 450 adlı bir eşdeğeri var. Biz tüpteki yapıştırıcıyı 10 cc enjektörlere sıkıp o şekilde depoluyoruz. Enjektörün sadece ucundaki bir mm kesim donuyor ve kullanılacağı zaman kolayca açabiliyorsunuz ucunu. Zaten ince işlerde silikon tabancasıyla sıkmak mantıklı değil. Enjektörle çok rahat ve kontrollü kullanım mümkün. Tek sorun aynen deniz tutkalında olduğu gibi ele bulaştığında günlerce siyah leke bırakması. İmalat ve onarımlarınız için hararetle öneririm.
Geçenlerde bir gün Extra 330 ile uçarken ters bir rüzgarla piste burun üstü çakmıştım. Hemen cowlingi söküp gerekli parçaları toparladım. Toplam 6-7 cc PU Express ile onarımı yaptım ve yarım saat sonra havadaydım.

Sümer abi Mert bahsetmişti bana bundan sizlerden duymuş en kısa sürede onuda deniycem ancak :D Deniz tutkalı elde siyah leke bırakmıyor şöyleki :) nitro yakıtı beze biraz döküp sildiğinde pırıl pırıl oluyor :D arttık vs kalmışsa bile bu iş için birtane topuk taşı edindim hem japonu hemde deniz tutkalını çok güzel söküyor :)

Can Yastıoğlu' Alıntı:
Evin ne güzelmiş Mesut ya :)

Teşekkür ederim Can :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu arada Mesut'cuğum uçağın onarımı falan son derece acemice ve kötü olmuş. Ben olsam test uçuşu bile yapmazdım. İstersen bana ulaştır da çöpe ben atarım! :coolxf: :lol:

Sümer abi ulaştırayım nedemek abi sen yeterki iste :)

bu arada test uçuşunu belki haftaya solaklara bırakıcam , sıkıştırmak istemiyorum kendimi , bu hafta sonu helilerime şefkat göstermeyi planlıyorumda :D eğer haftaya Pazar solaklara geliceksen bende pazar gelirim abi ne dersin ? bu arada son buluşmada mangalda balık yaptılar :D banada sözleri var beraber balık yeriz abi :D :thumbup: :laugh: :laugh: :laugh:

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
evet abi 13 ekim pazarı :)
Yapmayın yaa :-\ Tam da 9 günlük bayram tatilinin başladı ilk hafta :-\ Ben ve benim gibi şehir dışına gidecekler gelmesin diye mi bu tarih :'(

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Sümer abi balık ısmarlayacak arkadaş yan çizmeye başladı bile :D

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut, hızlı yanıt için teşekkürler. Yazdıktan sonra konuyu yapıştırıcılar başlığı altında görünce sorumu oraya taşımıştım. Sen de oraya aktar istersen. Bendeki boya markalarına da bir bakayım, yazarım...