banggood siparişi görünmüyor

Mehmet bey;

son yazdığıma cevap vermediniz ama sanırım ALMANYA dan gelmesi size garip geldi. önümüzdeki hafta içi elimde olur değil mi? :thumbup:

Özkan bey artık kargo süreleri ile bilinen hersey cok değişti. Normalde 1 haftada gelen kargolar 3 haftada elimize ulaşmaz oldu. Kısaca bekleyip göreceğiz diyeyim.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Mehmet bey merhaba;

benim v922 ptt.gov.tr de istanbulda görünüyor, yani Türkiye ye gelmiş :) ve açıklamanın yan kısmında PIM ibaresi var yani gümrüğe takılmayacak gibi..... sonunda geldi TÜrkiyeye bu hafta içi elime ulaşır herhalde. Türkiye ye gelen kargo kaç günde elinizde oluyor...

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Mehmet bey merhaba;

benim v922 ptt.gov.tr de istanbulda görünüyor, yani Türkiye ye gelmiş :) ve açıklamanın yan kısmında PIM ibaresi var yani gümrüğe takılmayacak gibi..... sonunda geldi TÜrkiyeye bu hafta içi elime ulaşır herhalde. Türkiye ye gelen kargo kaç günde elinizde oluyor...
Özkan Bey, artık PIM / KIM pek bir anlam ifade etmiyor. Muhtemelen bu kutu da gümrük incelemeye girecek, açıp kapatıp size öyle gönderecekler.

Son 1-2 aydır bu inceleme nedeniyle, Türkiye içinde de 1-1,5 haftayı buluyor ne yazık ki.

Mehmet bey;

yani vergi alırlar mı açıp kapatıp derken fiyata göre mi yoksa gelen siparişe göre mi vergi alıyorlar...

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Mehmet bey;

yani vergi alırlar mı açıp kapatıp derken fiyata göre mi yoksa gelen siparişe göre mi vergi alıyorlar...
Kargo hariç 75 Euro altında bir fatura olacağı için sadece açma kapama parası :laugh: (3 yada 7 TL) para ödersiniz ;)

Mehmet bey çok soru soruyom kusura bakmayında;

burada kargoyu açma nedenleri usülsüz bir ürünün ülkeye girmemesi için mi acaba. birde ben paketin açılmasını istemediğim halde müşteri için yani bizim için bu durum usülsüz bir iş olmuyor mu?

yani bütün ülkeye giren kargolar açılıp inceleniyor mu?

Ynt: banggood siparişi görünmüyor

icinde usulsuz sey olabilir , paket uzerinde 3 adet yazar icinden 30 adet cikar kacakciliga girer , kutu ustunde ot var cop var yazar 5 dolar yazar icinden mermi cikar bicak cikar tarihi eser cikar yada beyan edikmis faturadan cok daha pahali bi urun cikar ve vergi kacirmaya gider is gibi kabaca ornekleyebiliriz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut bey;

Kısacası yurt dışından gelen her ürün inceleniyor diyebiliriz, ancak helimize bir şey olmaz değil mi? kargom elime ne zaman ulaşır sizce, Türkiye ye 31 ocakta girdi, 1 haftayı bulacak o zaman yine elime ulalşması :(

Ynt: banggood siparişi görünmüyor

heliye birsey olmaz ancak gecen bir model magzasinsa 2 metrelik-2 ucak paketi vardi gumrukte acilmis , 2 farkli ucagin mazemelerei birbirine karistirilmis ustelik-falcatayla kutuyu keserken ucagin kaplamasinida kesmisler

size ulasmasi 2 haftayi bulur ne yazikki

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

:(. Yani ülkemizde modelcilik çok fazla yaygın olsa, ülkemizdeki model fiyatları hemen hemen yurt dışındaki lere yakın olur bizde yurt içinden alıp bu kadar süre beklemeyiz.

yani bu bekleme işi heyacanın yanında insanı modelcilikten soğutuyor diyebilrim. sanırım bana hak veriyorsunuzdur....

16 ocak ta sipariş verdim 14 şubatta elime geçti. neredeyse tam 1 ay heli çok güzel orjinal bir kutuda geldi internette gösterilenden daha farklı, heliyi ve kumanda v.b inceledim. harika bir heli(v922) ayrıca uçurmaya başlamadım tabi simülasyon çalışacağım ancak elimde tutarak bir gaz vedim. diğer işlemleri yaptım 4 kanallı 6 kanallının yanında çok geri kalıyor. model ci isek 6 kanallı başkasını geç.... :)

Hayırlı olsun. Bol keyifli uçuşlar dilerim.

Benim elime v922 ilk geçtiğinde yaşadığım heyecanı hatırladım. Tabi ben hemen evin içinde hover denemesi yapmış ve hemen çakmıştım yere. Ama gerçekten sağlam bir ürün.

Bence ilk önce evin içinde uçurmayın. Geniş ve mümkünse zemini çim bir alanda uçurun. Her ne kadar sağlam olsa da beton zemine düşmesi kırımı kolaylaştırır.

Yedek olarak bir şey aldınız mı bilemiyorum ama benim önerim yedek pil, kuyruk borusu ve kuyruk pervanesi almanız ilk etapta.

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
16 ocak ta sipariş verdim 14 şubatta elime geçti. neredeyse tam 1 ay heli çok güzel orjinal bir kutuda geldi internette gösterilenden daha farklı, heliyi ve kumanda v.b inceledim. harika bir heli(v922) ayrıca uçurmaya başlamadım tabi simülasyon çalışacağım ancak elimde tutarak bir gaz vedim. diğer işlemleri yaptım 4 kanallı 6 kanallının yanında çok geri kalıyor. model ci isek 6 kanallı başkasını geç.... :)
Hadi gözünüz aydın Özkan Bey :thumbup: Şimdiden bol keyifli uçuşlar ;)

Teşekkürler mehmet bey bir ara uçağa aklım gitti gibi, ama kararımı kesin verdim helinin uçuşu ve manevaraları daha çok hoşuma gidiyor, ayrıca en basit 6 kanallı mikro heli(v922) bile sistem, elektronik parça ve uçuş olarak olağan üstü, kendimi iyice geliştirince trex 450-550-650-750 serisinden önerdiğiniz herhangi birine geçeceğim, tabi v922 ile bir 5-6 ay uçtuktan sonra....