Blade 130X Kuyruk Problemi ve Motor - ESC Upgrade Sonucu

Vaaayyy , Mehmedim hayırlı olsun kardeşim , demek kuşlar kazasız belasız geldi..Güle güle kullan....... :halay: :halay:

Güle güle uçun abi :D artık kuralım şu takımı, zamanı geldi. Stok motorla sonuç nasıl peki?

Emre Kaman' Alıntı:
Güle güle uçun abi :D artık kuralım şu takımı, zamanı geldi. Stok motorla sonuç nasıl peki?
Bir mCPx BL değil doğal olarak ama uçulmayacak durumda da değil. Yarın inceleme ve uçuş videosunu yayınlarız ama şahsen Türker ile beklentilerimizi karşıladı.
Mesela mCPx BL de son dakikada kurtarma için tam gaz verip, modeli fırlatabilirsin ama bunda mümkün değil. Haa bunu beklemek ne kadar doğru, orası biraz tartışılır.

Genel olarak biz çok keyfil aldık. Bakalım yarın hava güzel olursa, inceleme devam :)

Hayırlı olsun Mehmet abi,

Upgradelisi ile ilgili sorularım var. :) Kuyruk tarafında uzun boom bracelerle daha geriden tutturulmuş ama TBS-R gibi bir sistem görünmüyor doğru mudur? Tail case ve holderlar upgrade görünüyor.

Bir de stok servo var görünüyor üzerinde...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet abi,

Upgradelisi ile ilgili sorularım var. :) Kuyruk tarafında uzun boom bracelerle daha geriden tutturulmuş ama TBS-R gibi bir sistem görünmüyor doğru mudur? Tail case ve holderlar upgrade görünüyor.

Bir de stok servo var görünüyor üzerinde...
Aynen dediğin gibi Rasim. Upgrade de TBS-R yok, stock kuyruk boom kullanılmış. Dolayısıyla benim yukarıdaki sıralama bunda değişmiş durumda. Kuyruk destekleri uzun. Kuyruk mekanizması komple upgrade. Kuyruk servo stock.

SONUC: Kuyrukta vibrasyon yok.

Gözünüz aydın Mehmet Bey, :yuppi: tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde keyifle uçurun. :halay:

Hayırlı olsun Mehmet abi :yuppi:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Vaaayyy , Mehmedim hayırlı olsun kardeşim , demek kuşlar kazasız belasız geldi..Güle güle kullan....... :halay: :halay:
Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Gözünüz aydın Mehmet Bey, :yuppi: tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde keyifle uçurun. :halay:
Mehmet ÖZER' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet abi :yuppi:
Çok teşekkürler arkadaşlar :thumbup: Daha güzelleri sizlerin olsun inşallah :)

Tekrar hayırlı uğurlu olsun Mehmet abi, ben bu kuşları çok sevdim. :halay: :halay: :yuppi:

Net ağırlığını tam bilemiyorum, hassas terazim yok :-\ ama stok pile çok yakın sanırım. Şimdi sen stok motoru beğenir gibi olunca benim içime bir kurt düştü.. Acaba benim paller mi ağır geliyor modele?? Biraz kalınca üzerindeki paller. Orijinal palleriyle bir deneyim..

Emre Kaman' Alıntı:
Net ağırlığını tam bilemiyorum, hassas terazim yok :-\ ama stok pile çok yakın sanırım. Şimdi sen stok motoru beğenir gibi olunca benim içime bir kurt düştü.. Acaba benim paller mi ağır geliyor modele?? Biraz kalınca üzerindeki paller. Orijinal palleriyle bir deneyim..
Yani yerden kalkması için dua edilecek bir durum göremedik biz Emre. Ama bir ALEX değil tabii ki :laugh: :D

Emre senin stock motorda yasadigin bayilma problemi ile ilgili olarak bir sey daha aklima geldi. Sen kumanda ayari yaparken Idle-up modda Aileron ve Elevator icin Dual Rate kismayi unutmadin degil mi ??

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dedim ya icime kurt dustu diye, dayanamadim modeli kaptigim gibi ciktim. Hanimi almaya gidecektim zaten, biraz erken ciktim, dogru universiteye. Stadin arkasi, vefakar alanimiz yumusacik kar kapli karsiladi beni. Stok ince palleri taktim, aletin dunyasi bir kez daha degisti :D

Anlasilan o ki, benim buna taktigim xtreme tough paller 2s setup icin biraz agir gelmis. Hafif de aci ayariyla ve guzel motorla bir canavar yaratmak uzereyim. Kuyruktaki titreme bile cok cok azaldi.

Neyse, alet guzel ucunca gaza geldim, loop, flip derken fazlaca gaza gelip ilk half piro flip denememi yapip, akabinde oryantasyon yetmezliginden aleti karlara gomdum :D sonra birkac kere daha dustum, en son anadisli siyirip eve dondum. :)

Emre Kaman' Alıntı:
Dedim ya icime kurt dustu diye, dayanamadim modeli kaptigim gibi ciktim. .......Anlasilan o ki, benim buna taktigim xtreme tough paller 2s setup icin biraz agir gelmis. Hafif de aci ayariyla ve guzel motorla bir canavar yaratmak uzereyim. Kuyruktaki titreme bile cok cok azaldi.

Süper haber Emre :thumbup: Gerçekten çok sevindim :halay: Artık model ve ucuşundan çok daha büyük bir keyif alacaksın :yuppi:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre senin stock motorda yasadigin bayilma problemi ile ilgili olarak bir sey daha aklima geldi. Sen kumanda ayari yaparken Idle-up modda Aileron ve Elevator icin Dual Rate kismayi unutmadin degil mi ??

Abi sen bunu söyledikten sonra jeton düştü bende. Helinin uçmaya çalıştığı açılara bir baktım ki, 17 derece pitch, 14 derece cyclic açılarla ben bu garibana eziyet ediyormuşum.. :-\ Bu kadar basit bir noktayı atlamış olmam da benim adıma güzel yani, aferin bana.. Şimdi güzel bir ayar çektim sanırım, birazdan çıkıp kontrol edicem. 12 derece pitch ve 10 derece cyclic açılarla bakalım nasıl bir sonuç verecek. Teşekkür ederim :D