Blade 130x Kuyruk Tutmama Problemi

Heliyi havalandırmayı başardım demiştim ancak şimdide havada kuyruğu aşırı sallama yapmakta. Pil ilk dolu ve kafa devri yüksek iken sorun yok ama pilin Performansı azalmaya başladığı anda aşırı bir salınım var. Boomu kontrol ettim cycling linkleri ile oynadım throtle curve ile oynadım sorunu çözemedim. Önerilerinize Şiddetle ihtiyacım var .

Oguz bence sorun kesinlikle fiziki. Simdi resimlerden gordugum kadari ile zatem uzun kuyruk desteklerini kullaniyorsun. Bu durumda asagidakilerden bir tanesi bu soruna neden oluyor olabilir.

Son 2 gunder son dusmemden sonra upgrade kitim de benzer sorun yasamaya basladim. Sorunu buyuk ihtimal cozdum sayilir ama test etmem gerekiyor. Mesela bendeki sorun arka metal dislilerden bir tanesi tork tube takili olmasina ragmen asiri oynuyor. Yani yuvasi genislemis. Arka dislileri tek tek kontrol etmeni, yataklarinda oynama yapmatiklarindan emin olmani tavsiye ederim.

Ayrica tork tube yaglamak, kuyruk pallerin balanslarini kontrol etmek gerekebilir.

Yine tum dislilerin mesh yani aralarindaki temas bosluklarinin yeterli olup olmadiklarini kontrol et.

Eger bu hafta sorunu cozersem, bu konuda nacizane hem benim tecrubelerim hem de nette gordugum tum olasi sorun ve cozumler ile ilgili bir video hazirlamayi dusunuyorum.

Bakalim baska arkadaslarin ne gibi onerileri olacak

oğuz bey kuyruk bilyelerini kontrol edin,
şunlar

Teşekkürler Murat bey ancak yeni komple kuyruğa lynx kutu taktım ama Mehmet Abinin dediği gibi dişlileri kuyruk mesela elimle çevirdiğimde çeyrek tura yakın Boşluk var belki nedeni bu olabilir

Merhaba,yeni konu açmak istemedim buradan devam edeyim dedim.
Mikro rotary servosunu bende hiç çalıştıramadım, eski lineer kuyruk servosuyla şimdilik devam ediyorum fakat yine de elimde olan servoyu kullanmak istiyordum. Bağlantıları da doğru. Hiç tepki vermedi Blue Arrow D03013 marka servo için kumandadan başka bir ayar işlemi mi var acaba ? Teşekkürler.

Edit : Baktım ki kumanda ile ilgili bir ayar durumu yokmuş,tak çalıştır şeklindeymiş,neden çalışmıyor acaba servomuz :(

Mehmet benim de bildigim kadarı ile aynen tak çalıştır seklinde. Acaba Rotary servonun kendisi mı arizali ?? Sadece fiziksel montaj ve hareket kolu yönü önemli onun harici ana kartta direkt bağlanıyor ve kumanda üzerinde ilave bir ayar yok. En son forumda uşaktan Oguzhan bu modifikasyonu basarili bir sekilde çalıştırmıştı diye hatırlıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Muhtemelen bizim minik servomuz bozuk Mehmet abi.Şimdilik devam edelim bakalım stock servoda gayet iş görüyor aslında :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet ne yazık ki öyle gözüküyor Mehmet :( Lineer servo çalışıyorsa aynen devam kardeşim :)

Mehmet o servoda herhangi bir sorun yok. Uzatma kablosu kullanıyorsan kontrol et derim.

Cahit Kaş' Alıntı:
Mehmet o servoda herhangi bir sorun yok. Uzatma kablosu kullanıyorsan kontrol et derim.
Yarın tekrar deneyeyim öyleyse :)

Cahit Kaş' Alıntı:
Selam. sorunu çözebildin mi?
Selam, henüz deneyemedim Cahit Abi. Bakalım buraya sonuçları yazacağım.

Merhaba Mehmet. 130x in son durumu nedir. Uçuş yapıyorsan paylaşır mısın

Cahit Kaş' Alıntı:
Merhaba Mehmet. 130x in son durumu nedir. Uçuş yapıyorsan paylaşır mısın

Merhaba Cahit abi, servo çalışıyormus fakat JST çevirici kablo bozukmuş denedim, sipariş verdim , eski lineer servo ile sorunsuz uçuyorum şu aralar, sıkıntısız bir şekilde :halay:
En kısa zamanda foruma bir video yükleyeyim %p

Demek problem kablodaymis harika haber :) videoları merakla bekliyoruz Mehmet :D