Blade 130x & RedBull 130x Teams

murat kurdoğlu' Alıntı:
Mehmet abi teşekkür ederim...
Redbull hakkında şunları söyleyebilirim;
.......130x le almış olduğum uçuş keyfinin yaklaşamamış olsa da redbull da keyifliydi.Benim de modeli alış amacım 130x'e yedek olması...
O zaman Redbull ile ilgili düşüncelerimiz aynı Murat :)

Arkadaşlar turuncu pallerim geldi. Çok güzel olmasada fena olmadı modelin son hali
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Haftasonu Red Bull u toplamıştım tekrar, rüzgarda da olsa bir pil uçurmuştum.

Kargo bugün geldi, önce MCPX BL de metal swashı taktım, solid boom'u taktım, sıkıntısı kalmadı uçuşa engel. Ama tail wag için biraz bakacağım önerilere...

130x i de sıfırdan topladım tekrar. Delikler yalama olmuştu, frame'i sıfırı ile değiştirdim. TBSR kuyruğun uzun kısmını değiştirdim. Belki bi katkısı yok ama güzel görünüyor, o yüzden metal swashı yine taktım :) Hemen bi deneme uçuşu yaptım, çok az bi titreme var ama artık yapacak bişeyim yok. Böyle devam...

Protos da yarın akşam artık :)

Bende heliyi aldığımda titremeler vardı. Pitch slideri metal yaptım. Kuyruk supportlarını kendi imkanlarımla uzattım. Oynayan bir kaç rulmanı redbulldan çıkan rulmanlar ile değiştirdim.Titremesi bayağı azaldı. Murat abinin tavsiyesi üzerine resimdeki KBDD marka pallerden aldım.Dün ev içinde yaptığım uçuşta titreme neredeyse yok denecek kadar azdı. Maşallah deyin. Nazar değmesin. :laugh: Daha dış mekanda hiç uçuş fırsatım olmadı.

Benim 130x ajda pekkan :laugh:

1- Motor Xtreme Productions Spin 8500kv
2- Xreme Productions Autorotation Gear Set (metal şaft ile)
3- Lynx Red Devil Metal Swashplate
4- KDE Direct Tail Case
5- KDE Direct Tail Servo Mount
6- KDE Direct Tail Pushrod Support
7- KBDD Sarı Kuyruk Palleri
8- Xtreme Productions Fast Response Main Blade (Yellow)
9- Torque Tube A B dişlileri metal
10- Xtreme Productions Tail Pitch Slider Metal
11- FUSUNO 1.0mm Carbon Fiber Vertical Fin
12- Lynx TBSR Kuyruk
13- Uzun Boom Brace ler
14- Fisherman Kanopi

Peki stok kalan yerler nereler?

1- 3in1 Kart
2- Servolar (4 adet)
3- Ana pal tutucu ve main rotor hub
4- Frame
5- Kuyruk Pal Tutucular
6- Skid
7- C ve D dişlileri

oguzhannn' Alıntı:
....Dün ev içinde yaptığım uçuşta titreme neredeyse yok denecek kadar azdı. Maşallah deyin. Nazar değmesin. :laugh: Daha dış mekanda hiç uçuş fırsatım olmadı.
Hadi gözün aydın Oguzhan :thumbup: Dış uçuşda başarılar :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Benim 130x ajda pekkan :laugh:
Aynen Rasim, maşallah senin 130x de epey bir operasyon geçirmiş :laugh: :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen Rasim, maşallah senin 130x de epey bir operasyon geçirmiş :laugh: :D

Kafadan bi 500 parası gitti sanırım. Hele o uBrain, uİkon duyurularından sonra, bunla bu kadar uğraşana kadar üniteli bir 180cfx mi olsa diyorum da... Artık çok geç.

Yine de kırıma dayanıklılığını takdir ediyorum. Mcpx gibi bu konuda... Ben dışarda bir iki sefer kullandım, daha çok Emre abiden biliyorum. Genelde birşey olmuyor alete... Olsa bile artık onca upgradeden sonra elde bir kısım yedekler var :)

Hiçbirşey olmasa Red Bull var :laugh:

Bende Murat Abiden biliyorum. Gerçekten çok sağlam bir helikopter. Ana kartına bir şey olmasında gerisini bir şekilde hallederiz :)

Dün nihayet ilk uçuşumu yaptım gerçekten Uçurmasi cok keyifli bir modelmis.

oguzhannn' Alıntı:
Dün nihayet ilk uçuşumu yaptım gerçekten Uçurmasi cok keyifli bir modelmis.
Oguzhan model Problemsiz ucarsa gercekten de tek kelime ile sahane :thumbup: Musait bir zamanda video da bekleriz ;)

Evet problemsiz uçarsa. Bo gün uçuşa gittim. 130x i çıkardım. Kuyruk kısmını komple upgrade etmiştim CNC metal ile. Kuyruk pal tutucuya giden linki tutan minik çubuk çıkmış. Adını bilmiyorum. Uçuramadım kısacası

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oguzhan model Problemsiz ucarsa gercekten de tek kelime ile sahane :thumbup: Musait bir zamanda video da bekleriz ;)

İnşallah Mehmet Abi. :) Heliyi İlk invertte yere çaktım. Eksi açısı çok fazla imiş. Link boylarını ayarlayarak normal hale getirdim. Kumanda ayarlarından pek anlamıyorum. Tek sorun sürekli rudder komutu verip kendi etrafında dönmesini istediğim zaman yere paralel duramıyor.Bi tarafa kaçıyor. O kadarcıkta olsun :)

oguzhannn' Alıntı:
İnşallah Mehmet Abi. :) Heliyi İlk invertte yere çaktım. Eksi açısı çok fazla imiş. Link boylarını ayarlayarak normal hale getirdim. Kumanda ayarlarından pek anlamıyorum. Tek sorun sürekli rudder komutu verip kendi etrafında dönmesini istediğim zaman yere paralel duramıyor.Bi tarafa kaçıyor. O kadarcıkta olsun :)
Sürekli rudder verirken bir tarafa kaçması normal Oguzhan. Bu micro kartında piro- compansation özelliği ne yazık ki yok :-\ Bu yüzden sürekli kuyruk dönüş hızı sabit değil ve model bir yöne doğru deplase oluyor. Son model olan Blade 180 CFX bu sorunu da çözdüler yanlız ;)