Blade 130x & RedBull 130x Teams

Hımm bunu bilmiyordum. Demekki normalmiş bu şekilde davranması. Bu arada 180CFX te bu sorunun çözüldüğünü ben hiç duymamış olayım. :laugh: :rolleyes:

Arkadaşlar amain.com da redbull yeniden stoklara girmiş. 89.99 dolar. Yedek yapmak isteyenler kaçırmasın :)

Son gelen canopy m

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Red Bull iş başında :)

En ufak vidasına kadar söktüm. Ve motorunu, kartını kullanmak durumunda kaldım (geçen haftalardaki durduk yerde motor yanmasından sonra.)

130x in eski kartı motoru kararsız çalıştırıyordu. Gitmiş yani... Motorun da içinden dumanlar gelmişti (ki içim gitmişti, çünkü Spin 8500kv motordu, çok iyiydi)... Motora da güvenip takmadım. Red bull dan stok motoru alıp taktım.

77,50 + 38,75 = 116,25 $ yedekten kurtardı... 80 dolarlık heli...

130x yeniden devrede ;)

Bu da geriye kalanlar;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim redbullun ana kartı sorunsuz çalıştımı 130 x te? Sadece motor yönünümü değiştirdin?

oguzhannn' Alıntı:
Rasim redbullun ana kartı sorunsuz çalıştımı 130 x te? Sadece motor yönünümü değiştirdin?

Evet Oğuzhan, sadece motorun iki kablosunu değiştirdim. Gerekirse kalibrasyon yap deniliyor ama bende gerekmedi, ip gibi durdu. Hatta kuyrukta titreşim de yok... Bu heliyi anlamakta zorlanıyorum :D Özeniyorsun odun gibi çalışıyor, özenmeden topluyorsun ip gibi oluyor...

Motor kablosu değiştirme de kolay, iğne ile üstteki açık yerden biraz bastırıp geri itiyorsun, çıkıyor. Servo kabloları gibi...

Bakalım bu sefer ne sıkıntı çıkaracak :laugh: Hiç protos'a çekmemiş...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Evet Oğuzhan, sadece motorun iki kablosunu değiştirdim. Gerekirse kalibrasyon yap deniliyor ama bende gerekmedi, ip gibi durdu. Hatta kuyrukta titreşim de yok... Bu heliyi anlamakta zorlanıyorum :D Özeniyorsun odun gibi çalışıyor, özenmeden topluyorsun ip gibi oluyor...

Motor kablosu değiştirme de kolay, iğne ile üstteki açık yerden biraz bastırıp geri itiyorsun, çıkıyor. Servo kabloları gibi...

Bakalım bu sefer ne sıkıntı çıkaracak :laugh: Hiç protos'a çekmemiş...

Kart olayını duyduğuma sevindim. B u arada aynen katılıyorum sana. Heli biraz kafasına göre takılıyor. 1-2 dakika İp gibi uçarken havada birden titremeye başlıyor. Değişik bir heli :) Ben geçen gün heliyi betona son sürat çarptım. Ana kart yerinden fırladı o derecede yani :) Bir adet kuyruk dişlisi ve canopy çatlağıyla atlattım çok şükür . sağlam heli... :)

Arkadaşlar hafta sonu fastlad'da satılan 450 mahlık gens pilleri 130x imde deneme fırsatı buldum. Performans olarak çok memnun kaldım. Ayrıca 130x in 300 mah lık orijinal pili ile aynı ağırlıkta. İkiside 25 gram.

oguzhannn' Alıntı:
Arkadaşlar hafta sonu fastlad'da satılan 450 mahlık gens pilleri 130x imde deneme fırsatı buldum. Performans olarak çok memnun kaldım. Ayrıca 130x in 300 mah lık orijinal pili ile aynı ağırlıkta. İkiside 25 gram.

Ağırlık olarak aynı olması gerçekten harika Oguzhan. Peki uçuş süresi Idle-up full açıkken kaç dak oldu ??

Abi ölçmedim. Ama bariz şekilde daha fazlaydı.

oguzhannn' Alıntı:
Abi ölçmedim. Ama bariz şekilde daha fazlaydı.
Harika o zaman :thumbup: Bol keyifli kirimsiz ucuslar simdiden :halay: ihtiyacim olsa Ben de bundan alirdim bu durumda ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Harika o zaman :thumbup: Bol keyifli kirimsiz ucuslar simdiden :halay: ihtiyacim olsa Ben de bundan alirdim bu durumda ;)

Evet abi 20 tl ye geliyor fiyatı. Fastladdan en ucuz kargo ile 8 günde elime ulaştı.Geçen bir başka siparişim 25 gün civarı ulaşmıştı. Bu arada Haftasonuda çim zeminde bol bol uçtum zaten :) En az 15 pil uçuş 4-5 çakılış ama zaiyat yok :)

130x dayanıklılık konusunda gercekten şaşırtıcı derecede sağlam. Yeter ki gönlü olup, problemsiz sekilde uçsun :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benimki artık titriyor :) Kalbini kırdık herhalde :) Ama uçuşta çokta etkilemiyor beni. Bu arada hafta sonu 2-3 ay önce topladığım eflite 4 site uçağımın maiden uçuşunu yaptım.Gerçekten çok ama çok keyif aldım.Kendi topladığın uçağın uçtuğunu görmek bambaşka bir keyif.Videoda çekmek isterdim ama yalnız olduğumdan olmadı.130x imi satıp uçaklaramı yönelsem diye çok geçti aklımdan :)