BLADE mCP X BL BNF Micro Heli Ürün Inceleme

Türker Bey,
Boyutuna göre motoru çok kuvvetli, palleri büyütmek stabilite için bence bir çözüm olabilir, tail wag ın bile gittiği yazıyor yapılan yorumlarda.

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
Boyutuna göre motoru çok kuvvetli, palleri büyütmek stabilite için bence bir çözüm olabilir, tail wag ın bile gittiği yazıyor yapılan yorumlarda.
Kadir bey bu tamamen beklentiyle alakalı bence. Bu model Blade'in Expert level olarak piyasaya sunduğu bir ürün. Dolayısıyla stabilite beklentisinden ziyade manevra kabiliyetinin ön planda değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Fabrika pal ölçülerini bütüterek elbette model daha stabil bir uçuş karakteri kazanacaktır ama ben şahsen bunu yapmayarak kendimi zorlamaya ve pilotajımı geliştirmeye gayret ediyorum.

valla bu kış aylarında yağmursuz bir günde ufak bir park da uçurması hem kolay hemde plotaj geliştirmek adına alıyorum :) paralel şarj ile 5-6 pili aynı anda da şarj edebiliyorum çok kullanışlı aslında yakında bir karar vericem yıl başı olmadan... Bu arada bir şey sorucam hk dan alığım paralel şarj kablosunda balance yapmadan şarj ediyorum balance ucunu taktığımda cell connect gibi hata veriyor kablonun ucundaki + - kutupları ters takmış olabilirmi bu çinliler kablo linki aşağıda..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kadir kocaman' Alıntı:
....... 386,00 TL helikopter 6 da pil alıp canopy ve palleri değiştirince stock pallerin kötülüğünden bahsediyor herkes lynx in 125mm ana 47mm kuyruk palleri ile helikopterin stabilitesi ve performansı epey artıyormuş onlarada bir 140 TL versek 500 TL yi gözden çıkarıcaz desenize :)
386 TL'ye mCPx BL (Brushless) nereden buldunuz Kadir Bey :eek: Zira ben de tam sipariş aşamasındayım. Bugun yarın sipariş geçeceğim yurtdışından.

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
Belki başlangıç için tamam ama esas olan pilotaj ile modeli sakinleştirmek. Bildiğin üzere 2 çeşit pal var, Ağırlı (Stabilite) Palleri ve Sport Paller (Ağırlıksız)

V922 default olarak ağırlıklı palle göre ayar yapılmış. Tamam daha stabil ama özellikle 3D hareketlerde bu stabilite çoğu zaman problem oluyor. Bu nedenle şahsen Sport pal alıp denemedim. Performans arttı ama bu sefer kart ayarları Ağırlıklı pallere göre yapıldığı için normal uçuşta dengesizlik problemi ortaya çıktı.

Örneğin Türker kardeşim, bunu özellikle Sport pal ile uçuyor. Tamam pilotaj daha zor ama işim güzel tarafı model bunu tolere ediyor.

kadir kocaman' Alıntı:
Bu arada bir şey sorucam hk dan alığım paralel şarj kablosunda balance yapmadan şarj ediyorum balance ucunu taktığımda cell connect gibi hata veriyor kablonun ucundaki + - kutupları ters takmış olabilirmi bu çinliler kablo linki aşağıda..

Yorumlara bir bakmak lazım. Bu şekilde bağlantısı olan çoklu şarj kablosunu şu ana kadar hiç kullanmadım :rolleyes:

Ynt: BLADE mCP X BL BNF Micro Heli Ürün Inceleme

Bende MCP x bl almak istiyorum kaybolan v922 yerine.

Mehmet Bey,
araştırırken denk gelmişti, takriben o fiyata geliyordu.... miracle da görmüştüm sanırım indirimde ...bence kara cumayı bekleyin derim...

akan tekin' Alıntı:
Bende MCP x bl almak istiyorum kaybolan v922 yerine.
Akan bey sizin gibi Micro model tutkunu birisini kesinkle memnun edecek bir model ;)

kadir kocaman' Alıntı:
Mehmet Bey,
araştırırken denk gelmişti, takriben o fiyata geliyordu.... miracle da görmüştüm sanırım indirimde ...bence kara cumayı bekleyin derim...
Gozum surekli zaten Black Friday indirimlerin de ama bu modelin bu kapsama girecegini hic dusunmuyorum. Mesela mircale Mart bir onceki % 30 indirimde bu urun kapsam disinda idi.

Helidirect %12 indirime girdi, tam nasil olmus derken siparis etmek istedigimde daha once $16 olan kargo secenegini iptal ederek $45 kargo secenek ile karsilastim :embarras:

mcpx bl ye v922 parçalarından uyan varmı acaba elimdeki v922 yedeklerini satmak istiyorum da

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Akan bey sizin gibi Micro model tutkunu birisini kesinkle memnun edecek bir model ;)
Gozum surekli zaten Black Friday indirimlerin de ama bu modelin bu kapsama girecegini hic dusunmuyorum. Mesela mircale Mart bir onceki % 30 indirimde bu urun kapsam disinda idi.

Helidirect %12 indirime girdi, tam nasil olmus derken siparis etmek istedigimde daha once $16 olan kargo secenegini iptal ederek $45 kargo secenek ile karsilastim :embarras:

bende haberdar olmak isterim eğer bir indirim olursa

Türker Akgün' Alıntı:
Uymuyor malesef Akan abi. :rolleyes:
o zaman elimdeki bütün yedekleri satıcam teşekkürler

yarın bir bakayım bende uygun bir fiyat bulursam size bildireyim...

kadir kocaman' Alıntı:
yarın bir bakayım bende uygun bir fiyat bulursam size bildireyim...
teşekkürler kadir bey

386 TL'ye mCPx BL (Brushless) nereden buldunuz Kadir Bey :eek: Zira ben de tam sipariş aşamasındayım. Bugun yarın sipariş geçeceğim yurtdışından.
Belki başlangıç için tamam ama esas olan pilotaj ile modeli sakinleştirmek. Bildiğin üzere 2 çeşit pal var, Ağırlı (Stabilite) Palleri ve Sport Paller (Ağırlıksız)

V922 default olarak ağırlıklı palle göre ayar yapılmış. Tamam daha stabil ama özellikle 3D hareketlerde bu stabilite çoğu zaman problem oluyor. Bu nedenle şahsen Sport pal alıp denemedim. Performans arttı ama bu sefer kart ayarları Ağırlıklı pallere göre yapıldığı için normal uçuşta dengesizlik problemi ortaya çıktı.

Örneğin Türker kardeşim, bunu özellikle Sport pal ile uçuyor. Tamam pilotaj daha zor ama işim güzel tarafı model bunu tolere ediyor.
Yorumlara bir bakmak lazım. Bu şekilde bağlantısı olan çoklu şarj kablosunu şu ana kadar hiç kullanmadım :rolleyes:

Mehmet Bey,
386 değil ama 400 tl ye mal olsa olurmu :)

miracle da MM10%XX indirim kodunu girin lütfen.

Her ne kadar konusunda paylaşmış olsakta, esas yeri burası olduğu için burada da paylaşayım dedim ;)

Arkadaşlar Lynx'in canopy'sini önermem. Fiber ve son derece ağır bir canopy. Orjinal canopysi 3 gram ağırlığındayken bu canopy 11 gram ağırlığında. :(p Ayrıca geometriside kusurlu malesef ve bence fazla büyük. Plastik malzemeden değilde fiberden olması sebebiyle de sert zemine düşüşlerde kolayca kırılacak ve görselliği bozulacaktır diye düşünüyorum. :(

Upgrade'ler öncesi :

Upgrade'ler sonrası :