[DIY]: Yeni proje: Ucak Fren Sistemi

Hızlı ve uzun indim. Pistin ortalarında yaklaşık 1 metredeydim. Tam önümden geçerken pas geçmeyi düşündüm. Sonra frenler geldi aklıma. İneyim nasıl olsa dururum dedim. Biliyorsunuz, fren elevatörde. Yani down elevatör ile fren yapılıyor. Panikle full fren yaparken neden olduğunu bilmediğim şekilde tam gaz açtım. Sanırım gaz kolunu da fren sanarak daha fazla fren yapayım dedim bilinç altımdan. İşin kötüsü tam gazın farkında değildim. Uçak yerden kesilince tamamen olaydan koptum. Hiçbir şey yapamadan sağdan yarım tono ile tam gaz çakıldım. Yüzde yüz pilotaj hatası.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sümer abi geçmiş olsun.... :(

Çok geçmiş olsun Sümer Bey...

Gerçekten inanması zor bir Kırım olmus abi :(

Ne diyelim sağlık olsun. Allahtan modelimizin bir süre anısı ve videosu var. Yeni modellere bakacağız artık.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok geçmiş olsun. [emoji27]

Geçmiş olsun abi. Üzüldüm, İnşallah daha iyilerini alırsın.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuyu yeni gördüm ve heyecanla tek solukta son mesaja kadar geldim gerçekten çok güzel ve başarılı bir proje olmuş fakat uçağın son halini görünce çok üzüldüm geçmiş olsun Sümer bey :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun Sümer abi, :(

Güzel anıları ve projeleri kaldı C - 130'un bize demek ki. :-\ Her uçağa forum uçağı olmak nasip olmaz, takipçileri olarak üzüldük elbette. :'(

Ama neyseki biz seni takip ediyoruz özünde, o yüzden sağlık olsun diyorum abi. :)

Yalnız rica edeceğim bir daha foruma sormadan model alma. :eek: :laugh: :lollol: Belki biz başka türlü birşey istiyoruz, anket falan açarız ne bileyim elimizdeki projelere bakarız... :lol:

Sümer abi çok geçmiş olsun, herşey saniyelik olmuş,

);

DragonFLY...

Sağolun arkadaşlar. İnanılmazsınız... Dün telefonum durmadı resmen. Geçmiş olsun aramaları falan. Gerçekten süpersiniz ve iyi ki varsınız.

Ben model işine bir süre ara vermeye karar verdim bu arada...

Sümer Yamaner' Alıntı:
Sağolun arkadaşlar. İnanılmazsınız... Dün telefonum durmadı resmen. Geçmiş olsun aramaları falan. Gerçekten süpersiniz ve iyi ki varsınız.

Ben model işine bir süre ara vermeye karar verdim bu arada...
Yeni model isine ara ver ama foruma ve hobiye ara verme abi :embarras:

Sümer abi bir süre ara (ama kısa bir mola diyelim) vermek iyi olabilir, sonra sizi multikopter dünyasına da bekleriz :)

DragonFLY...

Fren yapmak sana yaramıyor abi! Ben seni "fren yapma" diye uyarmıştım! Yalan da değil! :eek:f:
Tekrar büyük geçmiş olsun. Ben de aynı gün çok kötü bir kırım yaşadım ama C130 için en az o kadar üzüldüm.