DJI Phantom - F.S.M. Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü (Gece)

Aga

Rabbine kul olamayan, davasına er olamaz...
Web sitesi
www.krank.com.tr
2. Köprü Gişeler ve Ulus Parkından Görüntüler..

1. Video eklendi

Öğlen çıktım ama fırsat bulamadım bir türlü, ancak hava kararınca uçabildim

Bir de 2. Köprü'de sinyal gitti, alet geri dönüp geldi ve inişi geçti. Kalktığım yer ağaçların arasında ufak bir alandı.
Dedim bu şimdi kesin ağaçların üzerine iner Tam üzerime geldi ve inmeye başladığı sırada, GPS modundan ATTI moda geçtim ve tekrar kontrolü aldım.

Sonra da sorunsuz şekilde ufak alana iniş yaptım. Video'yu yarın paylaşırım.

Not: 2-3 Bin Lira para verdik ama hala 1-2 TL'lik siyah bant alamadım. Yine kırmızı ışıklar patladı :rolleyes:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ilk dikkatimi çeken şey, haftasonu ve pazar gecesi olmasına rağmen köprü trafiği :-\ Allah İstanbul'da oturanlara gerçekten sabır versin :embarras:

Gelelim konumuza : Yine birbirinden güzel resimler, hem de bu sefer gece resimleri :halay: Ellerine sağlık Bekir :thumbup:

Bu arada geçmiş olsun. Ama gerçekten son dakikada iyi aklına gelmiş ATTI mod. Geçenler Ahmet'in paylaştığı aşağıdaki konuyu izleyince, ben de az biraz anlıyorum artık DJI'den :laugh:

Bu arada kırmızı ışık yandı demişsin :rolleyes: Quadro üzerinde bulunan yön ışığını kasdediyorsun. Neden band lazım oldu onu da anlamadım ???

Video merakla bekliyoruz ;)

Mehmet Abi selamlar,

Trafik çilesi başkadır İstanbul'un.. :\ GPS'den ATTI moda geçme senaryosunu ilk defa denemek zorunda kaldım ve başarılı oldum. İyi bir tecrübe edindim doğrusu.

Kırmızı ışıklar senin de söylediğin gibi ön taraftaki kırmızı yön ışıkları. Havanın durumuna göre bazen çok daha belirgin oluyor, hatta herşey kıpkırmızı da olabiliyor bazen.
O yüzden ön ışıklara siyah bant çekerek bu kırmızı lekelerden kurtulabiliyoruz.

Tamamen de kapatmamak gerek ki yönü doğru algılayabilelim.

Bekir resimler çok güzel olmuş, gimbal olayı ne durumda?

Hüseyin, gimbal yok henüz. Önümüzdeki aya inşallah

Çok güzel fotoğraflar Bekir, videoyu da merakla bekliyoruz.

Meslek icabı GPS'lerle çalıştığım için bu konuda bir iki bilgi verebilirim. Ağaçlar GPS sinyallerini olumsuz etkileyen en önemli unsurlardan biri. Sivri şeyler (direk gibi), duvar dipleri de sinyallerin zayıfladığı bölgelerdir. Bir de aklında bulunsun Yüksek Gerilim Hatları, örnek olarak tren yolları gibi bölgelerde çok dikkatli olmalısın. Bu bölgelerdeki manyetik alan duvarı GPS sinyallerini tamamen bloke eder. ;)

Arkadaşlar 1. videoyu ekledim. Diğeri de yarın inşallah :)

Bekir kaçıncı dakikada sinyal kesiliyor, ve tahmini kaç metre sonra kesildi

Hüseyin, sonlara doğru sinyal kesiliyor. Video üzerine yazmıştım sinyal gitti geldi filan die.

Aslında çok fazla yüksekte ve uzakta değildim. Tahminimce en fazla 200 metre yükseklikle ve 200 metre de uzaklıktaydım. Bulunduğum çevreden dolayı sanırım sinyal gitti.

Bekir Topuz' Alıntı:
Arkadaşlar 1. videoyu ekledim. Diğeri de yarın inşallah :)
Çok güzel bir video ve derleme olmuş Bekir. :bravo:

Sonu biraz heyecanlıydı yalnız. :laugh: Neden öyle karanlık bitti, inişte bir sıkıntı olmadı değil mi ?

Teşekkürler Türker,

İnişte sorun olmadı, yere indirmeden elle tuttuk. Güzel manzaradan sonra bizim gülen suratlar görünmesin diye orada kestim :)

Istanbul'un ışıklı gece hali kesinlikle çok daha güzel. Malum karanlık bazı çirkinlikler örtüyor :laugh:

Bu arada kalkış yaptınız yer baye bir ağaçlıkmış. Ama sinyal gidince kendi kendine geri dönüp iniş yapması müthiş bir özellik. Bir modelci daha ne isteyebilir ki :thumbup: