Gaui NX4 Nitro Model Incelemesi

Ynt: Gaui NX4 Nitro Model Incelemesi

[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] hadi bakalım

Ve 3 X cylick ve 1 X gaz servosu geldi. Sıcağı sıcağına el yakıyorrr....

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sizce farklılık ne bakalım farkedicekmisiniz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
......
Sizce farklılık ne bakalım farkedicekmisiniz.
Gel vatandaş gel, derya kuzusu bunlar :halay: :halay:

Farkı fiyatı harici, sonsuz tur dönebilmesi olsa gerek :laugh: :D

Ynt: Ynt: Gaui NX4 Nitro Model Incelemesi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gel vatandaş gel, derya kuzusu bunlar :halay: :halay:

Farkı fiyatı harici, sonsuz tur dönebilmesi olsa gerek :laugh: :D
Aynen[emoji1][emoji1][emoji1]

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Erhan servolar bizi bizden aldı diyebilirim. :D Gaz servosu olarakta anladığım kadarıyla epey yüksek bir standardın var. ;)

Eminim modele çok yakışacak bu servolar ve Ediz kardeşimizin tabiriyle Bam Bam swash hareketlerini göreceğiz uçarken. :halay:

Aslında hepimiz gaz servosu nu önemseneyiz. Ama Nitro modellerde aslında en hassas noktalardan biri.

Daha önce 700 ümde gaz servo su havada bozuldu. Full gaza aldı. Bu bana motora mal oldu. MOTOR. 180-190 sıcaklığa ulaşmış. Allahtan model havada parçalanmadı.

O yüzden biraz aşırıya kaçtım gaz servosu nda. Sebebi daha önce başıma gelen olay anlattığım gibi. [emoji1][emoji1][emoji1][emoji1]

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Aslında hepimiz gaz servosu nu önemseneyiz. Ama Nitro modellerde aslında en hassas noktalardan biri.

Daha önce 700 ümde gaz servo su havada bozuldu. Full gaza aldı. Bu bana motora mal oldu. MOTOR. 180-190 sıcaklığa ulaşmış. Allahtan model havada parçalanmadı.

O yüzden biraz aşırıya kaçtım gaz servosu nda. Sebebi daha önce başıma gelen olay anlattığım gibi. [emoji1][emoji1][emoji1][emoji1]
Erhan bende hızlı ve kaliteli olması için kuyruk servosu kullanıyorum gaz servosu olarak modelimde. :laugh:

Glow modellerde gaz için bence kuyruk servoları gayet ideal, tork'un bir önemi yok fakat hız ve özellikle de kalite bence de çok önemli. ;)

ERHAN YILMAZ' Alıntı:

Helilerde yaptığımız en büyük hatadır aslında, gaz servosunun kulaklarına titreşimi önleyen uçaklarda kullandığımız servo kutusundan çıkan siyah kauçuk parçaları kullanmak servonun titreşimden bozulmasını engeller

Türker Akgün' Alıntı:
Erhan bende hızlı ve kaliteli olması için kuyruk servosu kullanıyorum gaz servosu olarak modelimde. :laugh:

Glow modellerde gaz için bence kuyruk servoları gayet ideal, tork'un bir önemi yok fakat hız ve özellikle de kalite bence de çok önemli. ;)
Türker, normal boyut servo kullanma imkanı olsa kuyruk servosu alırdım kesinlikle. Ama mini servo olunca mks servo kalıyor geriye mini kuyruk servosu olarak. Onuda almak istemedim kendine yediremedim [emoji1][emoji1] gaz servosu olarak. Onu kuyruk servosu olarak alıcam. [emoji48][emoji48][emoji48][emoji48]

Erhan Turker abin yasinda degilmi :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Erhan Turker abin yasinda degilmi :)

Türker le fazla samimi olmadığımız için. Direk abi diye hitap etmek istemedim. Kendisi çok değerli bir şahsiyet benim için. Yoksa kasıt yok.

Kasit olmadigini biliyorum :) ve aksine Turker bunu sicak karsilayacaktir emin olabilirsin :) bu yuzden belirttim bunu zaten :) bende birsey kastetmedim yani :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Kasit olmadigini biliyorum :) ve aksine Turker bunu sicak karsilayacaktir emin olabilirsin :) bu yuzden belirttim bunu zaten :) bende birsey kastetmedim yani :)

Yok estafurullah:D adana ya gelip uçuşlarımıza katılmaları lazım. ;);)

O zaman üstad, biz zaten gitmeyi düşünüyorduk :D seni de alalım, sen,ben,Türker ve Mordo abimiz ile beraber Adana'ya en kısa süre içerinde bir çıkartma yapalım :halay: :yuppi:

Erhan yanlız o muhteşem uçuş alanında kuzu çevirme de isteriz, baştan belirteyim :lol:

Arkadaşlar hepinize beni yakın gördüğünüz ve değer verdiğiniz için çok teşekkür ederim. :saygilar:

Sizler gibi güzel insanlar olduktan sonra bana nasıl isterseniz hitap edebilirsiniz. Bizim muhabbetimiz hiç bozulmasın, ağzımızın tadı hiç kaçmasın yeter ki. :halay:

Bu arada Mehmet Abi Adana ziyareti gerçekten güzel bir fikir ve ben Adana kebabı da kabul edebilirim. :lollol: