JR PROPO FORZA 450 TAKIMI

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yine beş dakikasını ziyan etmek isteyenler için bir uçuş olmuş ;D Ama muhabbetler güzel, heli camiasına yeni terimler de kazandırdık. Hard-hover (hover'ın bi adım ilerisi), Ota-rotasyon gibi :laugh:

One-way pinyon içinde, gear mesh de elimden geldiğince tatlı seviyede bıraktım ama kayışlı modelde tecrübe etmeyeli biraz oldu, hold'u çektim baktım model otlara doğru iniyor, full geri verip düze indim ama biraz zıplattık tabi :D
Video süpermiş, özellikle ota-rotasyon bir çığır açtı bence. :lollol: :lol:

Muhabbet süper. :thumbup: :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Video süpermiş, özellikle ota-rotasyon bir çığır açtı bence. :lollol: :lol:

Muhabbet süper. :thumbup: :thumbup:
Sen uzakta olunca kacirmistin degil mi Turker'im :D Valla ben de senin cektigin Emrenin ucus videosununda benzer durumdaydim :laugh: Emre'nin oto rotasyon da benzer ama muhabbet daha fazla olmus o videoda :laugh:

450 size heli ile yapılan otorotasyon cok zevkli oluyor niye kimse denemiyor bak şimdi kafama takıldı :D

DenizSERT' Alıntı:
450 size heli ile yapılan otorotasyon cok zevkli oluyor niye kimse denemiyor bak şimdi kafama takıldı :D
Şahsen ben ilk kez otorotasyon denemesi yapmam için bana helisini verecek birini bulamıyorum Deniz, kendi helimle yapmaya cesaret edemiyorum. :lollol: :lol: :lol:

Birşeyler burda olduğu gibi ters gitse de hafif model olduğundan iki zıplayıp konuyor yerine. Daha ağır modellerde sıkıntı olabilir tabi :-\

Türker Akgün' Alıntı:
Şahsen ben ilk kez otorotasyon denemesi yapmam için bana helisini verecek birini bulamıyorum Deniz, kendi helimle yapmaya cesaret edemiyorum. :lollol: :lol: :lol:
bigün zorda kalırsan allah korusun o zaman yaparsın abi :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Birşeyler burda olduğu gibi ters gitse de hafif model olduğundan iki zıplayıp konuyor yerine. Daha ağır modellerde sıkıntı olabilir tabi :-\
orası öyle ama yapabilene 450 nin ağırı makbul paller daha iyi devirleniyor :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Mount u söktüm frame de takılı kalacak bir durum söz konusu değil ,yarın denerim zaten kaybedecek birşey yok.
Malesef Erhan dışarıda tutulacak kadar taşmıyor mount a sıfır gibi, yarın Hakan'ın dediğini uygulayacağım bakalım çıkacakmı eğer çıkmazsa sipariş listeme eklerim.

Bende merkezleyemez diye düşünüyorum ama deneyeceğim, kaybedecek birşey yok.
Tevfik Abi bence de matkap deneme,eğer elinde yoksa yapı marketlerden ya da internetten bi dremel edin abi,Her zaman işine yarayabilecek bi el aleti o yüzden bence iyisini al abi ama 70-80 liraya kadar var,işini görür.Dremel marka olması şart değil.Eklediğim resimdeki gibi kırılan vidaya tam ortadan çok derin olmasına gerek olmayan bi çizik,mountu da çizsen görsel veya fiziksel bi sorun olmayacaktır ama derin değil çok az.Bunu yaparken ince zımparaya benzer taşlama ve kesme ucunu kullanmalısınız(yuvarlak resimdeki gibi).Gerekli kanalı açınca gerisi en küçük saatçi tornavidasıyla usulca vidayı çıkarmak , bi vida için sipariş bekleme abim,havalansın forzalar,benim paket de gelmiş,yarın sabah elimde olacak...Haftasonuna kadar toplarsam,bir de haftasonu hava iyi olursa benden iyisi yok.
Kolay gelsin...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• pr_03_2040_max (310 x 238).jpg
    pr_03_2040_max (310 x 238).jpg
    20.5 KB · Görülme: 9
Bu arada rasim maiden uçuşunu izledim,Tek kelime ile harika,çok güzel toplamışsın modeli,eline sağlık.YArından itibaren ben de toplamaya başlarım,elimden geldiğince paylaşmaya çalışırım...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Tevfik Abi bence de matkap deneme,eğer elinde yoksa yapı marketlerden ya da internetten bi dremel edin abi

Teşekkür ederim Murat. Bende resimdeki Dremel 3000 den var zaten,onunla hallettim.

murat kurdoğlu' Alıntı:
Bu arada rasim maiden uçuşunu izledim,Tek kelime ile harika,çok güzel toplamışsın modeli,eline sağlık. Yarından itibaren ben de toplamaya başlarım,elimden geldiğince paylaşmaya çalışırım...

Murat hocam, çok teşekkür ederim. Modeli temelde montaj için aldım, uzun zaman oldu çünkü sıfır model toplamayalı. Forumda da öngörmediğim bi sinerji oluşunca dışında kalmak istemedim kampanyayı paylaşan olarak. Bir iki de uçurmak istedim sonrasına bakarız dedim ama şimdi en azından birkaç ay tutmak gibi bir düşüncem var. Montajı çok keyifliydi, detaylar güzeldi, ilk çalıştırdım sesi kulağıma hoş geldi, kbar da güzel ünite ( f/p oranı çok iyi), uçuşu stabil (pilotaj çok zayıf olsa da), yani zayıf olan pilotajı bir de modelle ilgili sıkıntılar çıkararak yormuyor gibi... 450 için fiyatına göre iyi bir model bence ;)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Teşekkür ederim Murat. Bende resimdeki Dremel 3000 den var zaten,onunla hallettim.
Tevfik bey yaramaz bebek yüzünden aradaki sayfalar gözümden kaçmış,neyseki uyudu,Sorununuzun çözüldüğünün farkında değildim,bu arada hallettiğinize çok sevindim.Benim de başıma çok geliyor,dremel çok işe yarıyor,ve 450-500-600 farketmez her modelde ihtiyaç olabiliyor,yaşanan kırıma bağlı...

Helidirectte 11-12 kasim indirim var dikkatimi ceken jr forza 450 frame oldu 10$ belki baska yedeklerde vardir forza icin bi goz atin isterseniz

Evet arkadaşlar Forza450 maiden uçuşumuz keyifli seyirler :halay: :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
[/media]

Hayırlı olsun, güzel bir maiden. %p Model hakkında yorumlarınızıda öğrenmek isteriz :)