Kill switch montajı

kadir35

Çalışkan Uye
Arkadaşlar tekneme uzaktan ateşlemeyi kesmek için bir anahtar takmak istiyorum ama şuan beynim kendini resetledi yardımınıza ihtiyacın var motorun üzerinde sadece tek bir kablo boşta normalde dışarı basmalı bir anahtar yakılıyor bir ucu bu boşta olan kabloya diğer ucu ise şase oluyor dışardan ufak bir düğme oluyor bastığınızda ateşlemeyi kesip motor ayıp ediyor ben bunu kumandadan yapmak istiyorum

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bu işlerden anlamam. Konu başlığını gördüğümde bir çeşit montaj işleminin anlatılacağı konu olduğunu sandım.

Ama konudan anlayan varsa da sanırım sorunuzu anlamakta güçlük çekecekler.

Kill switch montajı

Elektronik işi biraz bana ters yani söyle söyleyim
Kumandanın bir kanalına kill switch atamak istiyorum uzaktan ateşlemeyi kesmek için

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
Elektronik işi biraz bana ters yani söyle söyleyim
Kumandanın bir kanalına kill switch atamak istiyorum uzaktan ateşlemeyi kesmek için
Elinizde bu amac icin kullanacaginiz bir switch var anladim kadari ile. Bunun markasi ve varsa linkini paylasirsaniz daha net yardim alabilirsiniz. Aslinda teorigi basit, ben de bu arada genel uygulama hakkinda nette arastirip, geri donus yapmaya calisayim.

Gelen mantik : Elinizdeki kill switch kumandanin bos bir kanalina bagliyoruz, mesela channel-7. Sonra kumanda uzerinde bulunan on/off bir switch bu ilgili kanala yani ch-7 linkliyoruz. Artik kumanda uzerindeki switch on/off yaparak, kill switch cikisini acik ya da kisa devre yapiyoruz. Kill switch cikisini, kontrol etmek istemis devreye monte ediyoruz. Mesela burada siz ilgili cikislari mevcut manual anahtarin bacaklarina seri baglayabilirsiniz. Boylece hem kumanda hem de manual switch yardimi ile istediginiz zaman ateslemyi rahatlikla kesebilirsiniz.

Biraz karisik gibi gelebilir ama devresini cizince cok basit gelecektir. Siz mevcut manual switch atesleme devresini cizer ve elinizdeki kill switch linki verirseniz, guzel ve net bir baglanti semasi cizebiliriz ;)

Kill switch montajı

Mehmet bey elimde iki adet switch var sağda turnıgy diğerini bilmiyorum
Teknenin üzerinde bir switch var manual ben bunu kumandadan yapmak istiyorum

Kill switch montajı

Ynt: Kill switch montajı

turnigi olan kill swici alin motorun kirmizi kablosunu ayirin ve kill swicteki kirmizi kablolari araya baglayin. kill swicteki 3 lu servo soketi gibi olanida aliciya istediginiz kanala takin , bu kanalin swicini kumandadsn acip kapatarak ateslemeyi kesersiniz

LG-G2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kill switch montajı

Mesut bey hemen deniyorum

deneyin Kadir bey sonrada sonucu yazın buraya bekliyorum

Kill switch montajı

Malesef Mesut bey

eksi siyah sase ucunu taktiniz degilmi yerine ?

baglantiyi nasil yaptiniz bir fotograf koyarmisiniz

Kill switch montajı

Isterdim ama kötü bir aksilik oldu debriyaj parçalandı sanırım montajdan kaynaklanan bir hata

Kill switch montajı

gecmis olsun. elinizde olcu aleti varmi avometre cinsi voltaji olcen bisey .?

Kill switch montajı

Malesef yok ama hafta içi temin ederim büyük ihtimalle bir türlü şu işi halledemedim sabahtan beri bununla uğraşıyorum takmadan da suya atmak istemedim

Kill switch montajı

Video nasıl ekliyoruz tarif edermisiniz