LYNX OXY 3 Helikopter ve Konfigurasyonum

180 CFX in kuyruğu için linkinde bulunan servo kullanılabilir mi?

Abi yanlış anlamadıysam servonun açıklamasında cyciling servo olarak kullanıldığı yazıyor. Bence kuyruk servosu olarak kullanılmaz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lynx sitesinden 23.03.2016 yani geçen hafta çarşamba 180 cfx için belt drive seti siparişim bugün saat 14:30 da teslim edildi. 5 gün kadar kısa bir sürede geldi. Ups kargo ile gönderim yapılıyor takip kodundan hangi gün teslim edileceği yazıyor. Ayrıca 260 dolarlık alışverişimi 60 dolar yapmalarını istemiştim saolsunlar onuda ayarlamışlar.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

oguzhannn' Alıntı:
Abi yanlış anlamadıysam servonun açıklamasında cyciling servo olarak kullanıldığı yazıyor. Bence kuyruk servosu olarak kullanılmaz.

Bazı servolar hız olarak tatmin edici seviyelerde oluyorlar, onları tail olarak da kullanmak mümkün oluyor kst215mg de olduğu gibi...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bazı servolar hız olarak tatmin edici seviyelerde oluyorlar, onları tail olarak da kullanmak mümkün oluyor kst215mg de olduğu gibi...

Peki bu servonun tail olarak kullanılması mümkün mü? Açıklamasında cycling diyor ancak alt tarafta tam olarak anlayamadım ama "Our tail servo is a composition of standard servo component with special electronics and connector to work perfectly in the 180 CFX FBL system and u-Brain / u-Ikon." şeklnde bir açıklama da mevcut. Helifeak sitesinde resim paylaşımlarında cycling ve tail servosunda 4 üüde aynı servo olarak resim paylaşanı gördüm. Ama servo markası okunmuyordu resimlerden aynısı gibi geldi bana.

Arkadaşlar ben teknik özelliklerden pek anlamıyorum servonun hızı torku frekansı vs 180 cfx de olan kuyruk servosu özelliklerine göre yukarıda sorduğum servo özellikleri karşılaştırarak 180 cfx te kuyruk servosu olabilir mi ?

Oxy 3 için pil araştırdım ve linkini verdiğim pilde karar verdim. ebat olarak manueldeki ebatlardan ufak ve daha hafif. Mevcut konfigrasyona uygun mu acaba? Birde helidirect ten pil geliyor mu kargo ile 4 adet almayı düşünüyorum ve fatura indirimi yapmıyorlar sanırım. 160 dolar civarı tutuyor.

Oğuz Gün' Alıntı:
...Birde helidirect ten pil geliyor mu kargo ile 4 adet almayı düşünüyorum ve fatura indirimi yapmıyorlar sanırım. 160 dolar civarı tutuyor.
UPS ile sıkıntı olmadan geliyor, du en azından 1 yıl öncesine kadar. Ama fiyatı düşük gösterilmeyeceği için %20 vergi ödemek durumda kalacaksındır Oğuz :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
UPS ile sıkıntı olmadan geliyor, du en azından 1 yıl öncesine kadar. Ama fiyatı düşük gösterilmeyeceği için %20 vergi ödemek durumda kalacaksındır Oğuz :rolleyes:
Ben özellikle pulse marka pil kullanmak istiyorum başka sorunsuz alabileceğim vergisiz önerebileceğin bir site var mı abi?

Oğuz Abi Pilot-tr de var. Yalnız işini görürmü bilemem..C değeri ve markası seninkinden farklı...

Oğuz Gün' Alıntı:
Ben özellikle pulse marka pil kullanmak istiyorum başka sorunsuz alabileceğim vergisiz önerebileceğin bir site var mı abi?
Pulse satan başka bir yer ne yazık ki bilmiyorum Oğuz :-\

Oxy 3 helim ups kargo ile bugün Vietnamdan yola çıkmış görünüyor teslim tarihi bu hafta cuma gün sonunda elime geçecek. Cuma gelmez şimdi :)

Pili önerilen sınırların altında diye o kadar sınırdan seçmeyebilirdim ben olsam.

Oxy3 4s lipo choice gibi aramalar yapar kullanıcılar ne kullanıyor bi bakardım. Her model için bazı yoğunlukla kullanılan aralıklar var. Hem uçuş süresini modeli yok yere ağırlaştırmadan optimum bir noktada tutmak hem de ağırlık merkezinin ana şaftın altında olması için...