Mikado VBAR NEO Ünitenin Spectrum Kumandalarla Ayarları

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İsmail , Hayırlı olsun..Güzel uçuşları olsun ... :saygilar:
O rüzgar nasıl rüzgarmış ben de ağzım açık izledim , ben o havada değil model uçurmak , evden bile çıkamazdım valla helal olsun...Hem üşüyüp , hem bir güzel uçmuşsun , Mustafa da bu arada çok güzel sunumlar ve tanıtımlar yapmış , ellerinize sağlık diyorum...... :saygilar:

hakan abi tşk ederim :saygilar: elimizden geldiğin ce bişeyler demeye çalıştım :laugh: :laugh: :laugh:
rüzgar cidden baya vardı ben bi ara domintör ile uçarken tictoc a giriyim dediğimde modeli aldığı gibi götürdü ;D ;D

Cevaplar ıcın teşekkurler Mustafa :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Bu üniteyi merakla bekliyordum bende, aklıma takılan bişey var abi.

Anladığım kadarı ile resimdeki sensor'den almadın sen, bu sensor tam olarak ne işe yarıyor, governer sensoru mu oluyor sadece.
Birde Rescue ayar videosu var mı? Onun ayarlarınıda çok merak ediyorum :laugh:

Bu sensör sanırım ünite içi sensörleri devre dışı bırakıp, external sensör olarak görev yapıyor. Nitrocular ve titreşimi yüksek heliler için belki bir gereklilik, ama biz titreşimsiz tayfa için ünite içindeki dahili sensörler son derece yeterli.

Governor biraz daha farklı bir olay, onun için üniteye bir rpm bilgisi girmek gerek. Bunun için ya 3-5 dolarlık rpm sensörler var. Bazı esc lerde doğrudan rpm output var. Ünitenin rpm girişine bu kabloyu takıyoruz.

Rescue için yarın bir konu paylaşayım. Kumandadan küçük bir video da eklerim.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu sensör sanırım ünite içi sensörleri devre dışı bırakıp, external sensör olarak görev yapıyor. Nitrocular ve titreşimi yüksek heliler için belki bir gereklilik, ama biz titreşimsiz tayfa için ünite içindeki dahili sensörler son derece yeterli.

Governor biraz daha farklı bir olay, onun için üniteye bir rpm bilgisi girmek gerek. Bunun için ya 3-5 dolarlık rpm sensörler var. Bazı esc lerde doğrudan rpm output var. Ünitenin rpm girişine bu kabloyu takıyoruz.

Rescue için yarın bir konu paylaşayım. Kumandadan küçük bir video da eklerim.

Cok tesekkur ederim Rasim abi, rescue videonu merakla bekliyorum.

Rasim sayesinde kesfettigim ve Ismail ile konusurken paylastigim onemli bir bilgiyi forumda da paylasalim istedik :)

Vbar NEO ile ilgili oldukca onemli bir parametre de "Main Rotor" kisminin advanced ayarlarinda yer alan "Heli Size" parametresi.

Bu parametreyi kullandigimiz modele uygun secmek, ucus performansinda ciddi bir iyilestirme saglayacaktir, bilginize :saygilar:

Orjinal Link:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi çok teşekkürler paylaşımın için çok önemli parametreler. %p