Mikado VBAR NEO Ünitenin Spectrum Kumandalarla Ayarları

İsmail hayırlı olsun. Güzel günlerde kullan

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Bende tam tersi olarak biliyordum Rasim
Linkini verdiğin ürünün satelite girişlerinin olmadığını biliyordum ama

O ünite içinden çıkan anten kabloları, Vlink olayı tamamen Vbar Control ile alakalı hususlar İsmail. Yani bu konuda ürün henüz elimde değil ama eminlik oranım %99 gibi :)

Linkini verdiğim ürünün Tele1 Tele2 girişleri varsa eğer ki, vardır diye düşünüyorum. Satelliteler oralara takılıyorlar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim linki değiştiriyorum.... %p

Futaba Sbus için Aux kanallardan bir tanesi kullanılıyor.

Ama en kolay yöntemi ne dersen, tabii ki Vbar Control :D

Dahili alıcılı ünite değilse, yani Vlink li değilse ünite, önceki fotodaki gibi 2 tane Auxiliary kanal kullanılıyor Mikado satellite ini takmak için...

Vayyy ismail abi hayirli olsun hic haber de vermiyosun valla [emoji1] [emoji1] [emoji1]

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaçmak yok öyle
Benim haberim yok tripleri ;D
Yarın ola hayrola .... Görüşürük Musti

Hayırlı olsun İsmail. :saygilar:
Rasim ve Emre'den sonra sen de katıldın kervana bakalım daha kimlere nasip olacak :)
Güle güle kullan

Arkadaşlar 1nci sayfaya Kumanda Ayarları, Ünite Ayarları ve Test uçuşu Videoları eklenmiştir.

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Arkadaşlar 1nci sayfaya Kumanda Ayarları, Ünite Ayarları ve Test uçuşu Videoları eklenmiştir.
O " NEO " rüzgar öyle ismail. :eek: :laugh: Az daha skid gidiyormuş, anlık bir adrenalin pompalaması olmadı değil. :laugh:

Ünite tekrar hayırlı uğurlu olsun, pallerin hiç yere değmesin inşallah sonuç çok güzel. :thumbup:

Not: 2. ayar videosu gizli de kalmış kardeşim, bir el atar mısın...

Türker Akgün' Alıntı:
O " NEO " rüzgar öyle ismail. :eek: :laugh: Az daha skid gidiyormuş, anlık bir adrenalin pompalaması olmadı değil. :laugh:

Ünite tekrar hayırlı uğurlu olsun, pallerin hiç yere değmesin inşallah sonuç çok güzel. :thumbup:

Not: 2. ayar videosu gizli de kalmış kardeşim, bir el atar mısın...
Aynen abi rüzgar çok kuvvetliydi, uçuş gayet zor geçti az daha skidler gidiyordu. :thumbup:
Video gizliymiş onuda düzelttim sanırım. :rolleyes:

Hayırlı olsun İsmail abi, kırımsız günlerde kullan inş. Bu üniteyi merakla bekliyordum bende, aklıma takılan bişey var abi.

Anladığım kadarı ile resimdeki sensor'den almadın sen, bu sensor tam olarak ne işe yarıyor, governer sensoru mu oluyor sadece.
Birde Rescue ayar videosu var mı? Onun ayarlarınıda çok merak ediyorum :laugh:

İsmail,hayırlı olsun,kırımsız ve keyifli uçuşlar dilerim...

İsmail , Hayırlı olsun..Güzel uçuşları olsun ... :saygilar:
O rüzgar nasıl rüzgarmış ben de ağzım açık izledim , ben o havada değil model uçurmak , evden bile çıkamazdım valla helal olsun...Hem üşüyüp , hem bir güzel uçmuşsun , Mustafa da bu arada çok güzel sunumlar ve tanıtımlar yapmış , ellerinize sağlık diyorum...... :saygilar:

Öncelikle videoları yeni izlemeye vaktim oldu kusura bakma Ismail :(

DX9 kullanıcı ve ileride potansiyel VBar kullanıcı olarak :) konu tam bana göre olmuş.Videolar ve anlatım tek kelime ile şahane ve detaylı olmuş :thumbup: Bana sadece kopyalamak kaldı, ellerine ve emegine saglık kardeşim :bravo:

Videolari izleyince aklıma bazı sorular geldi, müsadenle onları sorayım.

1-) ilk ayar videosunda 8 kanalda dolu olarak gördüm. Şimdi elimde 6 veya 7 kanal spektrum kumanda var ise ben tum özellikleri ile üniteyi kullanabilecek miyim acaba? Yoksa min 8 kanal bir kumanda mı gerekiyor ?

2-) ünitenin konulduğu konum tanımlamasında diger ünitelerden farklı olarak frame yan tarafı gösterilmemiş. Bu durumda ben istesem de üniteyi frame yanına koyamiyorum seklinde anlatım, doğru mudur ??

3-) Kuyruk gain degeri ne yazık ki kumandada ayarlana miyor herhalde ?

4-) Ayar sırasında rescue kısmını geçtin ve sonra bahsederim dedin ama unuttun galiba ? Rescue ile ilgili özel bir ayar var mı, mesela kurtarma yönünü belirleme gibi ??

Sent from my iPad using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle videoları yeni izlemeye vaktim oldu kusura bakma Ismail :(

DX9 kullanıcı ve ileride potansiyel VBar kullanıcı olarak :) konu tam bana göre olmuş.Videolar ve anlatım tek kelime ile şahane ve detaylı olmuş :thumbup: Bana sadece kopyalamak kaldı, ellerine ve emegine saglık kardeşim :bravo:

Videolari izleyince aklıma bazı sorular geldi, müsadenle onları sorayım.

1-) ilk ayar videosunda 8 kanalda dolu olarak gördüm. Şimdi elimde 6 veya 7 kanal spektrum kumanda var ise ben tum özellikleri ile üniteyi kullanabilecek miyim acaba? Yoksa min 8 kanal bir kumanda mı gerekiyor ?

2-) ünitenin konulduğu konum tanımlamasında diger ünitelerden farklı olarak frame yan tarafı gösterilmemiş. Bu durumda ben istesem de üniteyi frame yanına koyamiyorum seklinde anlatım, doğru mudur ??

3-) Kuyruk gain degeri ne yazık ki kumandada ayarlana miyor herhalde ?

4-) Ayar sırasında rescue kısmını geçtin ve sonra bahsederim dedin ama unuttun galiba ? Rescue ile ilgili özel bir ayar var mı, mesela kurtarma yönünü belirleme gibi ??

Sent from my iPad using Tapatalk

Mehmet Abi nerden bulursun ki böle soruları :laugh: :laugh: :laugh:
ben yardımcı olmaya çalışıyım abi saolsun aimail abi sayesin de el atmadığım ünite kalmadı :halay: :halay:

1- Aslında 7 kanala kadar işini görebiliyor abi fazldan bi flight swich bide rescue lazım oluyor
2- Ona bende baktım ama yok gibi gözüyor zannedersem rescue mod dan dolayı yan koyulmuyor diye düşündüm

3 - Aynen kuyruk gaini sadece üniteden veriliyor biz iki uçuşta ayarlar tutmuştu sıkıntı yaratmadı ama helifreak da futaba kumanda lar da gaini ve agility know tuşlarına atamışlar dı kuman da üzerinden gain ile oynayabiliyorlar dı yani o da imkansız gözükmüyor abi futaba ile kurulum da bi göz atmak lazım ;D

4- abi rescue mod ayarlamasında 3 mod var ve ayarlaması da gayet kolay oldu ama tabi bi sıkıntı oldu onuda iyice ayarlamak lazım
rescue only mode------> sadece pitch açılarını değiştirebliyor yuykarıya fırlatmada ne kadar atik olacagını ayarlıyoruz
beginner only mod-----> bu mod tam denemedik abi sadece açılarının ne kadar kullanılacağı soruyor kendı otomatik ayarlıyor
rescue and beginner mod var -----> bu modda hem rescue nin pitc açılarını ayarlıyor hemde açı limitlerini ayarlayarak kendimize göre profil çıkartıyoruz

aslında rescue mod bize ayar yapma konusun da baya bi imkan tanıyor

en son test te de hem çevirme hemde fırlat ma da baya bi istikrar sağladı tabi rüzgar sebebi ile çok detaylı test yapamadık

Birde bu üniteyi aslında esc governar ını kullanmaya zorluyor ilk başlar da ama aslında kendi rpm sensörü ile kendi governar ı daha kolay stabil olacağını düşünüyorum

çünkü önce esc governar ını ayarlıyoruz sonra da üniteden bi % lik oran seçiyoruz ki esc nın limitinin ne kadarını kullanacağını soruyor bize aslında biraz dolandırıyor :laugh:

genel izlenim ler süper bi ünite stabil tabi pro mod dan ince ayarlar yapılabiliyor ilerleyen zamanlar da plotaja göre oralara da bi el atmak lazım diye düşünüyorum :laugh: :laugh: