MSH Protos Unboxing / Montaj / İnceleme

Stoklarda var ise Gens 40C lerde isini gorur diye dusnuyorum Rasim ;) Mesela ben 570 de Pulse 5000 Mah 6S 40c kullaniyorum su an. Sadece merak icin alacagim 1 pil daha var onu Gens 60C alacagim ama o da stoklarda su an yok :D

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Myhelis'e baktınmı bazen oradada hesaplı oluyor. Ben pulse ları oradan almıştım.

6S (22.2V) lipolar arasında düşük mah değerinde pek birşey yok Tevfik abi, bana 2500mah ve civarı lazım (2500 2600 2700).

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Stoklarda var ise Gens 40C lerde isini gorur diye dusnuyorum Rasim ;) Mesela ben 570 de Pulse 5000 Mah 6S 40c kullaniyorum su an. Sadece merak icin alacagim 1 pil daha var onu Gens 60C alacagim ama o da stoklarda su an yok :D

Aslında benim de işimi görür tabii ki Mehmet abi de, 22.2V 2600mah lar arasında 40c yok gens'te... 25c var ki o biraz sınırda kaçar, sürekli limitlere yakın amper çeker idleup açıkken. Ki zaten fastladde yok o... 60c olan da stokta yok.

Optipower ultra serisi 2700mah 50c değerinde... Bundan bir tane gönderecekti Andy, yanlış gönderdikleri lipo yerine. Bilmiyorum ne oldu, araya haftasonu girdi... Aynısından iki tane daha alsam olur sanki. Yada ultra olmayan düz seriden alsam da yeterli gibi, onlar da 30c... Sürekli olarak 81A verebilir ki benim motor da sürekli 52A istiyor. Yani C değeri az biraz yalan bile olsa yine iş görür.

Ya su C degerleri malum olculemedi icin insanin hep aklinin bir kosesinde kaliyor :rolleyes: 25C senin de dedigin gibi az gelir bence de. Yani limite cok yakin bu nedenle pil surekli yorulacak. Ultra ile 30C arasinda cok fiyat yoksa sen yine de 50C al ve rahat et :)

2 adet daha Optipower Ultra 6S 2700mah 50C lipo aldım. Bir adet de onlar gönderecekti. Üç tane şimdilik iş görür... Aluminyum pulley seti ve mcpx e kuyruk motoru da aldım. Şimdilik ihtiyaçlar tamam %p

Rasim Öztürk' Alıntı:
2 adet daha Optipower Ultra 6S 2700mah 50C lipo aldım. Bir adet de onlar gönderecekti. Üç tane şimdilik iş görür... Aluminyum pulley seti ve mcpx e kuyruk motoru da aldım. Şimdilik ihtiyaçlar tamam %p
Hadi hayırlı olsun Rasim, pillerde modele yakışır oldu. :thumbup:

Bugün mesaide iş yerini şeytanlar bastı :eek:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Beklediğim aluminyum pulleyler, iki lipo, mcpx tail motor, mcpx yeşil pal, mcpx skid içeren kargo da şuanda istanbulda, yarın veya öbür gün alacağım. Onun dışında bir de çin'den gelen var, çanta almıştım, onun da eli kulağındadır yakında gelir. Eksikler tamamlanıyor, gönül bu haftasonu maiden yapmak isterdi ama misafirim var (evde ortalıkta olan hobi ile ilgili ne varsa topluyorum, anne alarm :D ).

tahmini maiden tarihi, yılın en kısa günü olan 21.12.2014 Pazar %p

Bizim seytanda dun öğleden sonra DAGITIMA cikmis ama 8 km mesafeyi 1,5 gunde gelemedi :lollol: :lol: Olmadi yarin firsat bulursam ben gidip alayim bari :D

Bu arada Optipower MAX charge 3C imis :saygilar:

Bu arada Optipower MAX charge 3C imis

Genelde 1C den fazla basmam Mehmet abi, çok acelem yoksa... Ki bu uçuş işlerini aceleye getirmem :)

Yeri gelmişken sorayım, rodajı heli üzerinde mi yapmak gerekir? Yoksa şarj aleti ile üç kere doldur boşalt yapayım mı? Sormamdaki asıl sebep, malum şarj aletinin deşarj hızı çok düşük, heli ile hoverda daha mı iyi olur?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Genelde 1C den fazla basmam Mehmet abi, çok acelem yoksa... Ki bu uçuş işlerini aceleye getirmem :)

Yeri gelmişken sorayım, rodajı heli üzerinde mi yapmak gerekir? Yoksa şarj aleti ile üç kere doldur boşalt yapayım mı? Sormamdaki asıl sebep, malum şarj aletinin deşarj hızı çok düşük, heli ile hoverda daha mı iyi olur?
Ben hover ve alan turu olarak Heli uzerinde yapiyorum rodaji. Dedigin gibi sarj cihazi daha uzun sürüyor :saygilar:

Gündüz iş, gece iş... :eek: Neyse yine başladım ufak ufak, gelen kargolardan sonra...

Protos... Loading....

Bu gecelik de kapattık dükkanı, yarın devam...

Yalnız bu heli tam modelci işi olmuş... Şimdiye kadar rulmanın içine oturmayan aşırı sıkı geçen hatta geçmeyen pinleri dremelin taşlama uçları ile inceltip tatlı sıkı geçecek kadar çap düşürdüm. Vida sayısı/tipi tutmadı, aslında fazla parça var. Gerçekten :laugh: Ama olması gereken M2.5x8 vidalardan 6 tane eksik var, M2.5x16 lardan 6 fazla var. Başka bazı elemanlardan da (rulman, rondela, vida, somun, ball, spacer,vs.) fazlalıklar var. İşte M2.5x16 ların fazlalığını kesip taşladım. Kanopi kapanmıyor... Pille ilgili değil, modelin boş halinde de kapanmıyor. Alttan biraz girmek gerekiyor zımpara ile. Dremelin önce kaba sonra ince zımparaları ile güzelce aşama aşama giriyorum... vesaire vesaire...

Yani özetle bu işlerle ilgilenmeyi seviyor ve zevk alıyorsanız bu model tam size göre %p Yok ben her elemandan tam sayısında isterim, hatta detay montajla da uğraşamam mümkünse rotor, kuyruk, swash vs. toplu gelsin yani model kısmi montajlı gelsin diyorsanız da bence JR alın.

Bütün aksaklıklara rağmen sevdim keratayı, hatta böyle akşamları tatlı tatlı uğraşmak da hoşuma gidiyor aksine :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
... böyle akşamları tatlı tatlı uğraşmak da hoşuma gidiyor aksine :laugh:

Böyle tatlı tatlı takip etmekte bizim hoşumuza gidiyor Rasim :laugh: Eline sağlık...

Rasim Öztürk' Alıntı:
.. Yalnız bu heli tam modelci işi olmuş... Şimdiye kadar rulmanın içine oturmayan aşırı sıkı geçen hatta geçmeyen pinleri dremelin taşlama uçları ile inceltip tatlı sıkı geçecek kadar çap düşürdüm.
.......
Bütün aksaklıklara rağmen sevdim keratayı, hatta böyle akşamları tatlı tatlı uğraşmak da hoşuma gidiyor aksine :laugh:
Şu rulmanların tam oturmuyor olması bence de can sıkıcı bir durum ve doğal olarak olması gerekenden az çıkan vidalar :-\ Onun haricindekiler ise biraz işin tadı tuzu :D

Neyse bitti sayılır, bir kafa ve elektronik kalmış :thumbup: Sanki bu hafta sonu havada maiden kokusu var gibime geliyor :laugh: :D

Şu rulmanların tam oturmuyor olması bence de can sıkıcı bir durum ve doğal olarak olması gerekenden az çıkan vidalar :-\ Onun haricindekiler ise biraz işin tadı tuzu :D

Neyse bitti sayılır, bir kafa ve elektronik kalmış :thumbup: Sanki bu hafta sonu havada maiden kokusu var gibime geliyor :laugh: :D

Aslında fazla çıkan birçok sarf malzemesi var Mehmet abi, eksikler dediğim gibi tamamıyla eksik değil, sadece uzun vidaları biraz kesmem gerekti. Nerden baksan 7-8 tane M2.5 nylon lock somun, 5-6 tane M2.5x6 vida, bir rulman, bir iki spacer washer, bir tane washout swash arası link, bir tane ball gibi gibi fazlalıklar çıktı. Bunları da montaj bitmeden biliyorum çünkü her bir elemandan ne kadar gidecek tek tek inceledim ve gördüm hepsini, fazlalıkları da böylece tespit ettim. O uzun vidaları kesmeden bir görmek istedim işin aslı, belki başka bir yerde kullanılacaktır diye, emin olmak istedim.

Kafayı özellikle takmadım, swash level falan baktıktan sonra toplayacağım. Bu arada rotor komplesini topladım, yerine takmadım sadece...

Maidena gelince, bana da öyle geliyor :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Kafayı özellikle takmadım, swash level falan baktıktan sonra toplayacağım. Bu arada rotor komplesini topladım, yerine takmadım sadece...

Maidena gelince, bana da öyle geliyor :laugh:
Oooh model bitmiş desene :halay: :yuppi: