Phoenix Online Etkinlik & Buluşma

Phoenix Simülasyonda ONLINE ETKINLIK yapsak nasıl olur ?

• Harika olur. Her aksam orada olurum :)

Oy: 4 9.3%
  • Harika olur. Her aksam olmasa da mümkün olduğunca katılırım :)

Oy: 33 76.7%
  • Evde çoluk var, çocuk var. Çok isterdim ama hanım göndermez şimdi :):)

Oy: 6 14.0%

• Kullanılan toplam oy
    43
Online Etkinlik & Buluşma

maalesef olmadı bu yöntem

Rasim Öztürk' Alıntı:
sıfırdan kurdum phx... versiyon 5 update V ye yükselttim. Yine kafasına göre oynayan ve kalibre olamayan kanallar... Yine ekrana gelmeyen model ve boş arazi...

İyi eğlenceler :)

Rasim abi şu ayarlara teamviewer'dan bir de biz baksak. Ben problemi çok merak ettim niye olmuyor acaba ?

ayarlarda bişey yok... şimdiye kadar defalarca yaptığımız şeyler.

kasım sonlarında elimdeki dongle kırıldı. banggooddan sipariş geçtim. zaten sim alışkanlığı yok düzenli.. neyse kargo gelmek bilmedi, 45 gün oldu, dispute açtım, parayı iade ettiler. Ama sonuçta hala donglesızım. Emre abiden geçenlerde daha çok kargo beklememek için (havalar da soğuk) sm600 kumanda aldım, o da RF ile çalışıyor, PHX ile olmuyor. Benzer problemler yaşayanlar vardı sanırım forumda...

Şimdi dongle aranıyor diye ilan açsam havamı alırım, o yüzden yurtdışı beklemeye devam :)

Sm600 Kullanan biri olarak phoenix simulatörde herhangi bir sorun yaşamıyorum. Sadece ilk açılışta calibre tutmuyo onunda çözümü sm600 u kapatıp yeniden açmak 2. calibre işleminde kalibre oluyor.

Üzerinde 4 kademesi var phoenix kademesine getirdigimde phoeniz simulatorde sorunsuz çalışıyor

Bi video çektim :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bi video çektim :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim abi ,
Ekrana model gelmiyor ise şu konuyu araştır , büyük ihtimal çözülecektir.

(Küçük bir tavsiye ; kalibre sayfasına girdiğin de , kumandayı On/Off tuşundan bir kere kapat aç , sonra tekrar kalibre etmeye çalış , düzelmez ise aşağıda yazdıklarımı okuyabilirsin.)
Kalibre olayına gelirsek , öncelikle simülasyon içerisinde Your Controls bölümünde , ne türk marka kumanda seçili olduğuna bak. Önceden kullandığın spectrum , Jr vs. bir kumanda ile bağlanıp bununla bağlandıysan problem olabilir. İlk ayar yaparken kumandaya kanalları yanlış tanıtmışsın. 1 kanaldan 3 tane ayrı şeyin oynaması bu yüzden diye düşünüyorum.
Tavsiyem ayarlı olan bütün kumanda ayarlarını silmek , baştan yeni bir kumanda tanımlamak ve bu kumandaya kanalları tanıtmak.

Ben kendi bilgisayarım da 2 farklı kumanda kullanıyorum , 1. Spectrum Dx8 , diğeri de SM600 . Hangisini kullanacaksam bu sayfadan seçiyorum her seferinde.
Seninki de başka bir kumandayı görüyor olabilir.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim abi , aklıma gelen yöntemler bunlar. Bir ihtimal olabilir , gözden kaçan bir şey de olabilir. Çözülmeyecek problemler değil. En son ihtimal kumanda bozuk olabilir , eğer öyle ise geçmiş olsun ;D

Şimdi yaptıklarımı söyle bi sıralayayım;

1- Ekrana model gelmiyor. O konudaki gibi klasöre gittim, PhoenixRC.exe nin ismini değiştirdim. Simulator'u PhoenixRC.exe yaptım ve ondan çalıştırdım, olmadı. Sonundaki exe yi kaldırdım yine olmadı. Launcher zaten yok bende. (dongledan kalan dvd den kurulum phx) Kısaca çözüm olmadı.

2- Kalibre your controlstayken aç kapa yapınca oldu. Zaten kaldırıp yeniden kurmuştum. O bakımdan başka kumanda seçili değil şu anda. O konuda sıkıntı yok zaten. Daha önce aç kapa yapmaya çalışınca program çalışmayı durdurmuştu. Bu sefer sıkıntı yok.

Ekrana model gelmemesi dışında sıkıntı yok. Eskiden hatırlıyorum launcher üzerinden çalıştırırdım. Şimdi öyle bir exe yok klasörde... Dediğim gibi dongle ile gelen dvd idi, ve hiç böyle launcher üzerinden ihtiyaç duymuyordu. Sadece o dosyayı bulup klasöre atabilirsem olur belki. En olmadı yeni bi phx indiririm.

Ama kendi kumandam gibisi yok, banggoodu da bekleyemem. Yakınlarda bildiğiniz bi site varsa şöyle 10 dünde getiren, memnun olurum. ebay falan olur.

Rasim, spektrumla sim düşünmüyormusun? 9 in 1 alsan daha keyifli oluyor. :)

Abi spektrum dx7s ile kullanabileceğim ne varsa... kaç in kaç olması çok da dert değil. zaten rf ve phx kullanıyoruz sadece. önemli olan çabuk gelen bir yer olması. dışarıda hala kar yağıyor. tam sim zamanları ama boşa gidiyor.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi spektrum dx7s ile kullanabileceğim ne varsa... kaç in kaç olması çok da dert değil. zaten rf ve phx kullanıyoruz sadece. önemli olan çabuk gelen bir yer olması. dışarıda hala kar yağıyor. tam sim zamanları ama boşa gidiyor.

Ben birkaç ay Hobbyking'de stoklara girsin diye boşuboşuna bekledim, sonra başka yerlerde de satıldığını gördüm ve en ucuz Aliexpress'de buldum ama neticede Çin'den geliyor. Çabuk olabilmesi için yurtiçi ve 2. el olabilir, geçenlerde vardı birkaç satan ama son günlerde göremedim.

Rasim abi , problemler yavaş yavaş çözülüyor inşallah yaparsın da bizlere katılırısn :agreed:
Bu arada bu akşam gelebilen herkesi bekleriz , gece boyunca online olmayı planlıyorum :thumbup:

Yok baba yok... Yeni phx indirdim, 2,7gb mı ne, torrentten. Aynı şeyler... 5.0.a kurulu iken de model yok, 5.0.v ye yükseltince de... exe isim de değiştirsen, simulatorden de açsan, phoenixrc den de açsan, aynı... Garip bi durum oldu kumanda kalibre olmadan bi ara model geldi, tabii kalibrasyon olmadığı için kafasına göre hareket etti, uçtu gitti. Sonra kalibrasyonu işte aç kapa falan bi şekilde tamamladım. Model yok yine piyasada...

Dongle varken hiç sıkıntım yoktu :(

Mustafa Çoban.' Alıntı:
09.01.2014 buluşma ;D
Videodaki mesajlara bakinca baya baya egitici ve eglenceli bir ortam yapmissiniz arkadaslar :thumbup: :bravo: ne diyeyim harikasiniz :halay: