Red-Green Yamaç Planörü

Red-Green Yamaç Planörü

Konuyla alakalı güzel gelişmeleri bekliyoruz Kadir, forumca bu planörün uçtuğunu görmek istiyoruz. :RCKolik:

Red-Green Yamaç Planörü

Türker Akgün' Alıntı:
Konuyla alakalı güzel gelişmeleri bekliyoruz Kadir, forumca bu planörün uçtuğunu görmek istiyoruz. :RCKolik:
İnşallah uçacak :) Dün akşam geçen atış denemesi yüzünden katlanan ön burun kısmını güçlendirdim. Model tekrar uçuşa hazır bekliyor. Kemal abinin işi çıkmaz eskişehir buluşmasına gelirsek arabada yer olursa modeli de getirmeyi düşünüyorum. :)

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir eline sağlık kardeşim, ilk model için süper olmuş gerçekten, bu hafta sonu uçuş denemesi yapmadınmı ?

Red-Green Yamaç Planörü

Mesut AKIN' Alıntı:
Kadir eline sağlık kardeşim, ilk model için süper olmuş gerçekten, bu hafta sonu uçuş denemesi yapmadınmı ?
Teşekkürler Mesut abi. :) Biraz hastalandım bugün kendime geldim daha hafta sonu hiç bir şey yapmadım. Bu hafta sonu eskişehire gidersek ve modelide götürebilirsem orada bakacaz artık. Burda da kent ormanından denemeyi düşünüyorum yamaç paraşütü yapanlar olmuş.
Modeli yaparken uçuş alanı bulunur diye düşündüm ama her yerde de uçmaz. Motorsuz olarak uçsun bi olmadı motor var elimde motorlu ya çeviririm

Red-Green Yamaç Planörü

Ben bunu planörü yapalı 3 ay olmuş. Daha dün gibi. Konuyu açtım ama maiden hala olmadı kusura bakayın [emoji20]

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir Kurt' Alıntı:
Ben bunu planörü yapalı 3 ay olmuş. Daha dün gibi. Konuyu açtım ama maiden hala olmadı kusura bakayın [emoji20]
Zaman çok çabuk geçiyor Kadir. ;) Eğrisi doğrusuna denk gelecekte, koşturmacalar arasında fırsat bulup birşeyler yapılacak falan, kolay değil.

Benim 6 ayda model topladığım oldu, sonra kırılması için saniyler yeterli oldu hiç o konuya girmiyeyim şimdi. :laugh:

Red-Green Yamaç Planörü

Bir hevesle başlamak istedim ama daha yamaç uçuşu yapamadan motor takmaya karar verdim.

Baktın olmuyor bakmayacaksın...
Bu planöre motor takacaksın...

Bir türlü uygun alan yok bulamadım.  Yamaç paraşütü yapanlarla konuştum en yakın alan 20 km dediler. Bende thk dan katlanır pervane ve 3mm adaptör aldım. Elimdeki motor yatağını denerken vida yalama oldu motor yatağı çöpe gitti. Küçük tahta parçasından yaptım bende. Cırt cırt bant bitmiş onu yarın alırım sonra geriye cg ayarlamak kalır.

Pervane 9x5 katlanır pervane. Gelen spinner 5mm motor saftına uygun olduğu için spinner olmadı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Red-Green Yamaç Planörü

olmuş olmuş ellerine sağlık. şimdi daha zevkli olur senin için.

Red-Green Yamaç Planörü

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
olmuş olmuş ellerine sağlık. şimdi daha zevkli olur senin için.
Teşekkürler Erhan abi. İnşallah oldu bu sefer. Uçacak inşallah [emoji4]

Red-Green Yamaç Planörü

Bence de çok güzel olmuş Kadir, bu durumda maiden artık çok yakında. :halay: Şimdiden kırımsız uçuşlar dilerim. :)

Red-Green Yamaç Planörü

Can Sismaneli' Alıntı:
Bence de çok güzel olmuş Kadir, bu durumda maiden artık çok yakında. :halay: Şimdiden kırımsız uçuşlar dilerim. :)
Teşekkürler. Sizin trainer gibi buda gökyüzüne kavuşacak [emoji4]

Red-Green Yamaç Planörü

En iyi model uçan modeldir Kadir. :) Zaten yamaç planörü biraz zor bir branştı bence, böylesi daha iyi oldu. ;)

Red-Green Yamaç Planörü

Türker Akgün' Alıntı:
En iyi model uçan modeldir Kadir. :) Zaten yamaç planörü biraz zor bir branştı bence, böylesi daha iyi oldu. ;)
Aynen Türker abi baya zor branşmış. [emoji1] Dün çalıştırdım motoru pervane iyi çekiyor esc motorda ısınma yok. Bugün yarın uçuşa hazır olur [emoji1]

Red-Green Yamaç Planörü

Burun kısmı eski burun kısmından 1,2 cm uzun.(motorla beraber) Pili 15,20 cm geriye aldım. Bu modelin cg si tam olarak nerde oda belli değil. Kanat gövdenin kaç cm sine denk gelecek şekilde yerleşecek ölçü olan fotoğraflarda o yoktu bende göz kararı yerleştirdim. Pazar günü maiden yapabiliriz belki. Bu modelinde şimdiki haline göre ağırlık merkezi var. Yaptığım o tahtaya yerleştirildiğimde bir noktada dengeye geliyor ama havada nasıl olur uçunca görcez. Cg konusunda önerisi olan var mı ?

Red-Green Yamaç Planörü

Ellerine sağlık Kadir gayet temiz hoş bir model olmuş. Motor olması bence daha iyi bir seçim olmuş. Sürekli yüksek bir alana gitmek ve rüzgar kovalamak zor olcaktır istediğin zaman uçma fırsatın olmayacaktır benim görüşüme göre. Cg konusunda bakındım biraz böyle bir link buldum belki işine yarayabilir.

Edit: Hatta kolaylık olsun ordan da sanırım bu linke girmen gerekiyor.