Spitfire Mk9 - 3 Boyutlu baskı- Maiden

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ohhh misss misss :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pervane ve spinner modele de süper oturdu...
yarın balkonda statik testleri yapar pervanenin hatvesini kabaca ayarlar modeli ucmaya hazır hale getiririm...

Ufakligin masallahi var, Allah nazarlardan saklasın Evren Hocam.

Modelin olmayan hali bu diyorsun yani Evren Hocam. :laugh: :lollol: :lollol:

Olmamışşş bunlar olmamışşşşşşşşşşş :lol: :lol: :lol:

Yalnız geleceğin modelcisini lütfen uçaklarla bu kadar fazla haşır neşir etmeyelim. :laugh: Arada bir nötralizasyon için heli maketi falan alsın çocukçağız bari eline. ;D

Maşallah çok tatlı küçük modelcimiz. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ufakligin masallahi var, Allah nazarlardan saklasın Evren Hocam.

Amin, teşekkür ederiz adminim :)

Türker Akgün' Alıntı:
Modelin olmayan hali bu diyorsun yani Evren Hocam. :laugh: :lollol: :lollol:

Olmamışşş bunlar olmamışşşşşşşşşşş :lol: :lol: :lol:

Yalnız geleceğin modelcisini lütfen uçaklarla bu kadar fazla haşır neşir etmeyelim. :laugh: Arada bir nötralizasyon için heli maketi falan alsın çocukçağız bari eline. ;D

Maşallah çok tatlı küçük modelcimiz. :)

Teşekkürler :)

merak etmeyin helikopterleri de gayet iyi biliyor tanıyor, izole etmiyoruz kendisini. Hatta ilgisi biraz daha fazla helikopterlere karşı bile olabilir bilmiyorum. Bazen sabahları beni işe giderken uğurladıktan sonra annesine "baba işe gitti, para kazanacak, helikopter alacak" diyormuş :D

Şunlar da elde kalmasın...

Pervane ile birlikte varioproptan kendi pervane adaptörlerini sipariş etmiştim. elimdeki orjinal Scorpion adaptörü aluminyumdan, varioprop ise çelikten üretiyor, belki şaftın içine daha fazla girebiliyordur böylece daha önce spinner ile gövde arasında kalan boşluğu azaltabilirim diye umuyordum. Umduğumdan fazla bir şekilde, bu yeni adaptörü kullanınca, spinner arkası gövdeye temas ettiğinde bile hala gidebilecek payı kalıyor. Kısacası spinner hem pervaneye hem de gövdeye cuk oturuyor...

Tek pişmanlığım, keşke motorun şaftını kesmekte acele etmeseydim... bu adaptörle belki hiç kesmeye bile ihtiyaç olmazdı, yada daha az bir parçayı keserek adaptörün tamamının şaftı sarmasını sağlayabilirdim. Yine de şu haliyle bile şaft yaklaşık 6-7 mm kadar giriyor adaptörün içine, yeterince güçlü olacaktır.

Motoru bu şekilde takabilmek için kestiğim kontraplak parçanın fotoğrafını da hiç yayınlamamışım. ayıp bana, otur 0 !

:)

Yeni motor yuvası epey bir sağlam gözüküyor :thumbup:

Hobbykingden nefret ettiğimi söylemiş miydim? Nasıl? beşyüzbin kere söyledim mi? tamam beşyüzbinbirinci kez söylüyorum, Hobbykingden nefret ediyorum!

MAlum modeldeki retract mevzusunda tam anlamıyla bir hüsran yaşadık. İlk vukuattan sonra sinirim biraz geçince, bir de 500lük heli için pal lazım olunca hadi dedim bir şans daha vereyim şu heriflere, pal siparişinin yanına bir çift daha yeni retract (aslında iki) ekledim. Bu siparişi de taaaa geçen sene aralık 20 de verdim. Her zamanki gibi, tam HKdan beklenen jet hızıyla, paket geçen hafta postaneye ulaştı. iş yoğunluğundan ancak gidip perşembe teslim alabildim, içindekileri de bugün açabildim. Kesin olarak eminim ki HKda bir adam var, tek işi benim siparişlerimi takip etmek ve ne zaman retract siparişi versem arayıp tarayıp ellerindeki bozuk malları benim siparişime koymak. Bunun başka bir açıklaması olamaz çünkü. Eskilerinin yerine koymak için sipariş verdiğim iki retractın ikisi de bozuk çıktı bu sefer :mad: :mad: :mad: :mad:

Mekanikler gayet güzel çalışıyor ama makanizmayı açıp kapatan mil son noktaya gelmeden önce duruyor. Daha önceki retractlarda Sümer Abi ile birlikte farketmiştik, devreye iki sensör eklemişler ve mekanizmayı açıp kapatan pime de bir mıknatıs yapıştırmışlar. Yani "süper akıllı" devre iniş takımının posizyonunu hissedip, motor aşırı yüke binemeden önce devreyi kapatıyor, dahice değil mi! İyi de kardeşim sensör erken tetikliyor, iniş takımının birisi hiç kilitlenmiyor bile, diğeri de tam kapanmıyor...

Aslında tamiri kolay bir mesele, retractı açıp pimi kendi etrafında 180 derece takıp yeniden toplarsam mıknatıs yukarıda kalacağı için sensörü tetiklemeyebilir, böylece pim de sonuna kadar gidip olması gerektiği gibi çalışır. Ama geçen seferki retract mevzusundan akıllandım, kendimi çok zor tutup önce fotoğraflayıp bir de video çekip "claim" oluşturdumö bakalım ne diyecekler. "Claim" formunda şöyle bir soru vardı: "eğer iddianızın doğru olmadığı belirlenirse ürünlerinizle ne yapalım?" içimden geçen ve gerçekten hakettikleri cevap "put them in your appropriate place" idi ama büyüklük gene bizde kalsın dedim yazmadım... Ama direk para iadesi istedim, daha fazla bu salaklarla uğraşacak halim yok. Eğer ürünleri geri istemezlerse o zaman açar sensörleri devreden çıkarmak için gereken modifikasyonları yaparım. Baktım olmadı, devreleri tamamen iptal edip Sümer abimin mis gibi devresiyle kontrol ederim bunları da...

Neyse ki son dakikada bir çift de ucuz (çifti 20 dolar) retract atmıştım pakete bu modele uyan, ve onlar sapasağlam çalışıyorlar, güler misin ağlar mısın...

buyrun videoyu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoyu özellikle 1 dk olacak şekilde çektim, eğer adam gibi bir cevap alamazsam instagramda afişe edeceğim adamları (çok da fifi diyorlar tabiki :lollol: :lollol: :lollol: )

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bence olay HK olayı değil. Sana birisi retract büyüsü yapmış. :p :D

Hmm, senin gönderdiğin devrenin dış kılıfını hiç açmamıştım, içine mi koydun büyüyü?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bence olay HK olayı değil. Sana birisi retract büyüsü yapmış. :p :D
Galiba dediğin gibi bir durum var abi [emoji23]Başka turlu bu durumu açıklamak pek mümkün gözükmüyor

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Hmm, senin gönderdiğin devrenin dış kılıfını hiç açmamıştım, içine mi koydun büyüyü?

Yok buradan yapıyorum. Yeni bir yazılım geliştirdim... :p

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yok buradan yapıyorum. Yeni bir yazılım geliştirdim... :p

O zaman mustangin iniş takımı kapaklarının saçmalaması bu yeni yazılımın testleriyle alakalı demekki [emoji23][emoji23][emoji23]

Özgür Evren Varol' Alıntı:
O zaman mustangin iniş takımı kapaklarının saçmalaması bu yeni yazılımın testleriyle alakalı demekki [emoji23][emoji23][emoji23]

O konu çoktaannn çözüldü beyaa... :p