Tavsiye Edebileceğim güncel FPV Ekipmanlar ve uçuş testleri

Quad için özellikle uhf almayı düşünmüyorum,quadıda güncel olarak kullandığım için belki ondada kullanırım diye söyledim abi.Dediğin gibi futabayla zaten yeterli mesafeyi katediyoruz gps modülü de dahil quadda.Şu anki sistemi direk uçak üstüne kuruyorum ardupilot uhf vs hepsi uçak için ve senin güncel tavsiyelerinden oluşuyor,
Linkler ve cevabın için teşekkür ederim..2-3 haftaya uçak ufaktan şekillenmeye başlar :)

Kolay gelsin :)
Aykut Aşlı' Alıntı:
Quad için özellikle uhf almayı düşünmüyorum,quadıda güncel olarak kullandığım için belki ondada kullanırım diye söyledim abi.Dediğin gibi futabayla zaten yeterli mesafeyi katediyoruz gps modülü de dahil quadda.Şu anki sistemi direk uçak üstüne kuruyorum ardupilot uhf vs hepsi uçak için ve senin güncel tavsiyelerinden oluşuyor,
Linkler ve cevabın için teşekkür ederim..2-3 haftaya uçak ufaktan şekillenmeye başlar :)

Aykut Aşlı' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun Aykut :thumbup: Inşallah yapım aşamalarını hep beraber takip ederiz :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun Aykut :thumbup: Inşallah yapım aşamalarını hep beraber takip ederiz :RCKolik:

Sağol Mehmet abi..
Aklımda 2 proje var Mehmet abi.3 arkadaşla yaz aylarında hem kendi üretimimiz olacak bir quad (Herşeyi bize ait kart yazılımlarına kadar gps+kontrol+data aktarımı vs) hem şu an toparlamaya çalıştığım Skywalker hemde kendi F450 quada yapabileceğim güncel modifikasyonlar..
Skywalker Fpv ve kendi quadımla ilgili bir inceleme olur,fakat asıl istediğim kendi yapacağımız quadın sadece proje aşamasında kalması değilde fiili olarak hayata geçirilmesi..
Herhangi bir aksilik çıkmazsa güzel bir kaç konumuz olacak inşallah :thumbup:

Aykut Aşlı' Alıntı:
...fakat asıl istediğim kendi yapacağımız quadın sadece proje aşamasında kalması değilde fiili olarak hayata geçirilmesi..
Herhangi bir aksilik çıkmazsa güzel bir kaç konumuz olacak inşallah :thumbup:
Yolunuz açık olsun Aykut Bey, inşallah tamamen bizim üretimimiz bir rc modeli uçarken görmenin gururunu hep birlikte yaşarız. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Yolunuz açık olsun Aykut Bey, inşallah tamamen bizim üretimimiz bir rc modeli uçarken görmenin gururunu hep birlikte yaşarız. :saygilar:

Inşallah Türker bey,
Projeyi yapacağımız kişilerden birisi programlama konusunda Türkiye'de sayılı kişilerden biri diyebilirim..Quad işine girdiğimde baya heveslendi kendisi ;D Benim yaşlarımda oda ilgilenmiş uçakla falan o yüzden o zamanlardan kalan bir heves var içinde bunu canlandırdık diyebilirim :halay: Merakla beklediğimiz bir proje umarım üstesinden geliriz ve hayata geçiririz..
:saygilar:

Aykut Aşlı' Alıntı:
Sağol Mehmet abi..
Aklımda 2 proje var Mehmet abi.3 arkadaşla yaz aylarında hem kendi üretimimiz olacak bir quad (Herşeyi bize ait kart yazılımlarına kadar gps+kontrol+data aktarımı vs) hem şu an toparlamaya çalıştığım Skywalker hemde kendi F450 quada yapabileceğim güncel modifikasyonlar.....
Biz de kendimize yoğunuz diyoruz :laugh: Tüm projeler özellikle kendi dizayn projeniz harika :thumbup: Şimdiden en azından niyetlenmenizden dolayı tebrik ederim ;) Inşallah sonu da güzel olur. Seni takip etmeye devam edeceğiz Aykut :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Biz de kendimize yoğunuz diyoruz :laugh: Tüm projeler özellikle kendi dizayn projeniz harika :thumbup: Şimdiden en azından niyetlenmenizden dolayı tebrik ederim ;) Inşallah sonu da güzel olur. Seni takip etmeye devam edeceğiz Aykut :RCKolik:

:) Mehmet abi sağol,umarım niyetlenmekten ileri gider ve birşeyler yapabiliriz.Yapması ayrı bir zevk olacak çalışırsa çalıştığını görmek ayrı bir zevk ve sizlerle paylaşmak ayrı bir zevk olacak.Inşallah istediğimiz gibi olur :)

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde geçtiğimiz ay kış sezonuna veda uçuşu yapmıştım.
bu uçuş çok keyifliydi. hava ve uçağım öyle sakindiki, buraya eklemek istedim.

serinlemek isteyen izlesin :)

videodaki alçak uçuşlarım 10 km kare alanda gerçekleşmiştir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
serinlemek isteyen izlesin :)
Eline sağlık Şükrü sayende evde oturduğumuz yerden FPV yapma zevkini yaşadık :halay:

Bugün yeni gelen kameralarımı tek tek test ettim.
çok övülen Sony Effio kamera açıkcası içler acısı !
WDR aydınlatmada çok beyaz patlaması oluyor WDR ayarlardan bunu düzeltemedik. kameranın osd yazılımında bir sıkıntı var görünüyor. şimdilik bunu geçtik. görüntü kalitesi tamam diyeceğim ,
ancak bizi asıl rahatsız eden RF gürültü yayması.. buda servolardan tutun, video vericiye , osd gps kadar tüm sisteme girişim yapıyor.
bu kamera yüzünden uçağımı düşüyordum bugün.. havada anlık olarak devamlı osd nin gps bağlantısı defalarca koptu geri geldi. uçak manuel uçuşda ve fly by wire uçuşda 'da istem dışı hareketler sergilemeye başladı. eve dönüş sağlıklı çalışmadı vs vs
sanki uçağı ben değil bir başkası kullanıyordu!

Allah'tan fazla uzaklaşmadan şansımıza uçağı kurtardık.
Effio kamerayı hemen çıkartıp diğer iki kamerayı kullanmaya başladığımda her şey normale döndü.
Effio kamerada ki soruna gelince , sanırım üstündeki switch regülatörden kaynaklı noise yayıyor.
her zamanki kullandığımız 600 tvl kameralardaki gibi switchleri lineer kullansalardı bu sıkıntı olmayacaktı..
söylenimlere göre Effio kamerayı bord şeklinde değilde metal kase içinde kullanın diye öneriyorlar.
RF sorununu bir nebze ortadan kaldırıyormuş. ancak kabı ile birlikte kamera bi hayli ağırlaşıyor!

her zamanki kullandığımız klasikleşen Sony 600 tvl kullanmaya devam anlıyacağınız
ve bu kameranın IR Block lu versiyonunuda test ettiğimde fazlasıyla hoşnut oldum temiz image kalitesi var görüntü çok keskin.
akşam güneş batımında dahi uçarken zemini renkli ve aydınlık göstermeye devam ediyor ışığa duyarlılığı çok hızlı.
akşam gece uçuşları için tavsiye edebileceğim güzel bir kameradır.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bu hafta sonu yer alan uçuşumda dolu 4 pilimi Ankara'nın 4 farklı mekanında harcadım..
kayıt görseller Mobius'a aittir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
Bugün yeni gelen kameralarımı tek tek test ettim.
çok övülen Sony Effio kamera açıkcası içler acısı !

Allah'tan fazla uzaklaşmadan şansımıza uçağı kurtardık.
Oncelikle buyuk gecmis olsun Sukru. Ne yazik ki bazen yurtdisi yorumlari iyi ve fiyat olarak da yuksek olan bazi urunler istenen sonucu vermeyebiliyor :-\ Allah'tan ucaga bir sey olmamış :thumbup: Iste tecrube bu tur durumlarda devreye giriyor. Tekrar gecmis olsun :)

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
bu hafta sonu yer alan uçuşumda dolu 4 pilimi Ankara'nın 4 farklı mekanında harcadım..
kayıt görseller Mobius'a aittir.
Bundan buyuk keyif var mi :halay: Sayende ancak ucak kiralayip havadan gorebilecegimiz noktalari gormus, kisa bir Ankara cevresi turu yapmis olduk :thumbup:

Ozellikle Incik son durumunu merak ediyordum :D Zamaninda coook da kucuk olsa bir yatirim yapmistim da :laugh:

Kameralarla iglili değerli bilgiler için teşekkür ederiz Şükrü Bey. :bravo:

Bazen çok büyük beklentilerimiz olan ürünler bizi böyle hayal kırıklığına uğratabiliyor malesef. :'( Bu yüzden firmalar piyasaya ürünlerini sunar sunmaz sadece teknik spesifikasyonlarına bakarak bir ürün almak riskli oluyor bence. Haliyle kimse yoğurdum ekşi demiyor çünkü. :laugh: En güzeli almadan önce bir usta inceleyip ürünü tastikleyene kadar sabretmek galiba.

Tekrar elinize sağlık ve güzel videolar için de ayrıca teşekkürler. :saygilar: