Tavsiye Edebileceğim güncel FPV Ekipmanlar ve uçuş testleri

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Direkler arasi ve ozellikle leyleklerler beraber ucus kismi tek kelimeyle harikaydi Sukru :thumbup: Ellerine saglik :halay:

sağol ;)

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
Bu hafta sonu yer alan uçuşumda, freepistde dereyi görmeden paçayı sıvayana , tellere, leyleklere yer verdim ;D
uçuş alanına gidiş, uçağı hazırlayıp atmak , uçmak, uçuş sonrası inip eve sağ sağlim dönme aşaması.
Keyifli seyirler.
Tamda dediğiniz gibi çok keyifli bir seyir oldu Şükrü Bey. :bravo:

Özellikle videolarınızdaki baş ve sondaki hızlandırılmış kurulum ve demontaj videolarını da forumca severek izliyoruz. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Tamda dediğiniz gibi çok keyifli bir seyir oldu Şükrü Bey. :bravo:

Özellikle videolarınızdaki baş ve sondaki hızlandırılmış kurulum ve demontaj videolarını da forumca severek izliyoruz. :RCKolik:

sağolun , elimden geldiği kadar :)

uçuşlara devam :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık Şükrü Bey. :bravo:

Ankara'nın dört mevsimini ve tüm renklerini sayenizde görüyoruz, hem de havadan. :thumbup:

sağolun :)

Eline sağlık Şükrü kardeşim, sabah sabah iyi geldi :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Şükrü Bey. :bravo:

Ankara'nın dört mevsimini ve tüm renklerini sayenizde görüyoruz, hem de havadan. :thumbup:

Bu hafta sonu freepist'de fırtına öncesi bir sessizlik vardı :)
bir anda karşımızda oluşan Mammatus bulutları ve ardında çakan şimşeklerden sonra 45/km/h hıza erişen rüzgara rağmen Doktorun demirbaş fpv uçağı ile birlikte çok keyifli takip uçuşları yaptık.
Fırtınaya yakalandığımızda her iki uçağımızda Ardu pilot vardı.
uçakdaki pitot tüp 46 km/h rüzgar gösterirken her iki modelin havada Stabil durabilmesi bizleri çok şaşırttı...
Keyifli seyirler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
Bu hafta sonu freepist'de fırtına öncesi bir sessizlik vardı :)
bir anda karşımızda oluşan Mammatus bulutları ve ardında çakan şimşeklerden sonra 45/km/h hıza erişen rüzgara rağmen Doktorun demirbaş fpv uçağı ile birlikte çok keyifli takip uçuşları yaptık.
Fırtınaya yakalandığımızda her iki uçağımızda Ardu pilot vardı. uçakdaki pitot tüp 46 km/h rüzgar gösterirken her iki modelin havada Stabil durabilmesi bizleri çok şaşırttı...
Keyifli seyirler.
Videoyu izlemeden önce neymiş bu Mammatus bulutları diye nette bir bakayım dedim :D Ağzım açık kalmadı dersem yalan olur :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu resim de, senin videodan tam da şimsek çakarken :thumbup: Eline sağlık Şükrü :bravo: Bu arada 46 km/h rüzgar da gerçekten iyi bir rüzgar %p

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
...uçakdaki pitot tüp 46 km/h rüzgar gösterirken her iki modelin havada Stabil durabilmesi bizleri çok şaşırttı...
Gerçekten iyi bir rüzgar saniyede yaklaşık 13 metre hıza denk geliyor. :eek: Şaşırtıcı gerçekten neredeyse hiç etkilenmemiş olmaları. %p

Güzel görüntüler için teşekkürler. :thumbup:

Şükrü Bey elinize sağlık , sayenizde daha neler öğreneceğiz merak ediyorum doğrusu.Neymiş bu mammatus bulutları , ülkemizde oluyor muydu böyle hava olayları daha önceden hatırlamıyorum. :rolleyes:
Daha bir hafta önce sıcak ve açık bulutsuz hava varken birden bir toz fırtınası ile hava kapandı, 5 dakikada öyle bir yağmur yağdı ki , çatılar başımıza göçecek diye endişelendik.Sonra hava yine açıldı ve sanki böyle bir hava olayı olmamış gibi devam etti.Havaların ayarını bile bozduk :(
Neyse , videonuz ve müzik mix harikaydı , içimiz açıldı resmen , tebrik ediyorum........ :bravo:

sağolun ilgi ve alakanız için :RCKolik:

Videoyu izlemeden önce neymiş bu Mammatus bulutları diye nette bir bakayım dedim :D Ağzım açık kalmadı dersem yalan olur :laugh:

Bu resim de, senin videodan tam da şimsek çakarken :thumbup: Eline sağlık Şükrü :bravo: Bu arada 46 km/h rüzgar da gerçekten iyi bir rüzgar %p

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Şükrü Bey elinize sağlık , sayenizde daha neler öğreneceğiz merak ediyorum doğrusu.Neymiş bu mammatus bulutları , ülkemizde oluyor muydu böyle hava olayları daha önceden hatırlamıyorum. :rolleyes:
Daha bir hafta önce sıcak ve açık bulutsuz hava varken birden bir toz fırtınası ile hava kapandı, 5 dakikada öyle bir yağmur yağdı ki , çatılar başımıza göçecek diye endişelendik.Sonra hava yine açıldı ve sanki böyle bir hava olayı olmamış gibi devam etti.Havaların ayarını bile bozduk :(
Neyse , videonuz ve müzik mix harikaydı , içimiz açıldı resmen , tebrik ediyorum........ :bravo:

bu tür bulutları Ankara'da son yıllarda defalarca görüntüledim. yani görmüştüm. ancak kısım kısım oluşuyor. fotoğraflardaki gibi geniş çaplı ve fazla belirgin şekilde değil. aslında farklı illerdede oluşuyordur da insanlarımız dikkat etmemiş olup anlayamamıştır bu bulutun neden bu şekle girdiğini..
oluşum sebebi iklim değişikliklerinin belirtisine dayalı. buda hiç iyiye bir haber değildir ki ülkemiz tropik iklime dönüşüyor demektir. buda oluşan hortum vs anlık olarak şiddetli yağışlar vs su baskınları ile kendini gösterir..
en son geçen günlerde istanbul'da hortum oluşmuştu mesela işte size bir kanıt :)

Türker Akgün' Alıntı:
Gerçekten iyi bir rüzgar saniyede yaklaşık 13 metre hıza denk geliyor. :eek: Şaşırtıcı gerçekten neredeyse hiç etkilenmemiş olmaları. %p

Güzel görüntüler için teşekkürler. :thumbup:
Aslında rüzgar sahil rüzgarı gibiydi desem doğru olur.
eğer darbeli turbilanslı bir rüzgar olsaydı zor duruma düşebilirdik :)

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
bu tür bulutları Ankara'da son yıllarda defalarca görüntüledim. yani görmüştüm. ancak kısım kısım oluşuyor. fotoğraflardaki gibi geniş çaplı ve fazla belirgin şekilde değil. aslında farklı illerdede oluşuyordur da insanlarımız dikkat etmemiş olup anlayamamıştır bu bulutun neden bu şekle girdiğini..
oluşum sebebi iklim değişikliklerinin belirtisine dayalı. buda hiç iyiye bir haber değildir ki ülkemiz tropik iklime dönüşüyor demektir. buda oluşan hortum vs anlık olarak şiddetli yağışlar vs su baskınları ile kendini gösterir..
en son geçen günlerde istanbul'da hortum oluşmuştu mesela işte size bir kanıt :)
.............
Mevsimlerde yaşanan kaymalar, kuraklık, sel..... bunlar hiç de iyiye işaret şeyler değil ne yazık ki :-\

Şükrü Abi rica etsem uçak ekipmanları ile ilgilide bilgi verebilirmisin.Kullandığın kumanda, motor ,esc, lipo ,pervane, servolar ne marka ne özellikte .Birde merak ettiğim abi senin şuan kullandığın fpv uçağının fpv sistemi uhf sistemi kumandası motoru escsi servosu yani her şey dahil uçmaya hazır şekilde kaça mal olur.Bunları sormamın nedeni bugünlerde senin tevsiye ettiğin fpv sistemini sipariş vereceğim daha sonra aşama diğer ekipmanları sipariş vereceğim bunun dışında uçak ekipmanları da çok pahalıya mal olursa eğer bütçe yetmezse biraz daha uygun bir şey yaparım diye düşünüyorum :)

merhabalar arkadaslar.ne yalan soyleyeyim beni bu hobbiye fpv sevgisi getirdi.trex uzerine boyle oto pilot bide fpv sistemi ile donatmak olurmu?fiyat cokda pahali lazim degil.simdiden yardimlariniz icin tesekkurler