Trex 250 Pro DFC & Hughes MD500E fuselage giydirme...

:saygilar: Hakan bey merhabalar bu paylaşımı yeni gördüm ,o yüzden yazıyorum, fusulage merakı bende de olmuştu , trex 600 esp ye takmıştım amma o kadar emek verdikten o kadar
uğraştıktan sonra ,hatta tekerlekleri bile topluyordu ,görünüş çok güzeldi bakmaya doyamıyor insan ,amma iş heliye verdiği ağırlıktan dolayı uçuş ve seyir zevki kalmıyor,hantal yerinden
kalkmayan bir heli oluyor, işte o zaman uprage yapmak gerekiyor ,oda masraf demek kullanamadım ,işte pil motor esc büyütmek gerekiyor ,ağırlık artıyor gerçi benim fusulage ağırdı amma
yinede orjinali gibi olmuyor,çok uğraşmışssın ,işçileik emek çok güzel,inşallah keyfinde güzel olur, :RCKolik:

Adnan Bey , tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :saygilar: , evet dedikleriniz sonuna kadar doğru , zaten mantık olarak da düşünürsek , ha body giydirmişiz , ha body ağırlığı kadar bir ağırlık takıp heliyi öyle uçurmuşuz...Biraz upgrade istiyor , mesela 3S ise sistem 4S oluyor , motor kv'sı daha düşük , ama torku yüksek ve de daha düşük bir pinyon takıp , mevcut esc'nin de bir üst kademesinden esc takarak yine devam edilebiliyor.
Dışarıdan bakılınca kolay ve basit gibi görünse de , sıkıntılı bir süreç , helifreak'de bu işi hakkını vererek yapabilen insanların paylaşımlarını takip ediyorum , youtube de izlediğimiz o güzel fuselageli uçuşlar malesef göründüğü kadar basit olmuyormuş , altında bazen paylaşılmayan , sadece deneyerek bulabileceğimiz deneyimler ve işçilikler var , mesela ben bunterfish kullanıcısını hep takip ederim , konfigürasyonlarını en ince ayrıntısına kadar paylaşır , ama eminim onun bile yazmadığı bazı teknik detaylar mutlaka var .Zaten ben de hemen aldım uçurdum yapamıyorum , araştırıp , deneyip , sonuçları da bu başlık altında paylaşacağım...

Aslında gönlümde , modası ve zamanı geçmesine rağmen bir 600 esp mekanik ve 600 gövde de var ama , hele bunu bir halledeyim.......... :laugh: :saygilar:

Işıklandırma için rezerve edilen 3.mesaj güncellenmiştir arkadaşlar.........Daha ışıklandırma bitmedi ha , yanlış anlaşılma olmasın...... :D :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Işıklandırma için rezerve edilen 3.mesaj güncellenmiştir arkadaşlar.........Daha ışıklandırma bitmedi ha , yanlış anlaşılma olmasın...... :D :saygilar:
Hakan abi bu nedir böyle :eek:

Sende hiç normal değilsin biliyorsun değil mi. :laugh:

Beğenilmeyecek gibi değil bence. :bravo: :bravo: :bravo:

Türker Akgün' Alıntı:
Hakan abi bu nedir böyle :eek:

Sende hiç normal değilsin biliyorsun değil mi. :laugh:

Beğenilmeyecek gibi değil bence. :bravo: :bravo: :bravo:

Abiciğim normal adamın ne işi var burada... :D Bizler kocaman çocuklarız.... :lollol: :halay:

Gerçekten de normal ötesi bir çalışma. Hayran kaldım...

Aklımdan şu soru da geçmedi değil " şu yaşa gelmiş nelerle uğraşıyor" ;D

Bu soru normal insanların aklına gelir ancak

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Zamanında ben de benim 450 ıcın düşünmüş ama sonradan guzel yapamam deyip vazgeçtiğim bir detayı, üstelik cok daha küçük olmasına rağmen şahane yapmışsın Hakan'ım ellerine saglık :halay: Ne diyeyim Allah akıl fikir versin :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yine emek yine emek ve bence en pahalisindan daha güzel olmuş hayran kaldım abi sendeki Azime işçiliğe bravo.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Cahit Kaş' Alıntı:
Gerçekten de normal ötesi bir çalışma. Hayran kaldım...

Aklımdan şu soru da geçmedi değil " şu yaşa gelmiş nelerle uğraşıyor" ;D

Bu soru normal insanların aklına gelir ancak

Normal insanlar bugün evlerinden çıkmadılarsa , genel olarak ya televizyon seyrettiler , ya da kitap falan okudular diyeceğim de , bu çok fazla bir iyimserlik olur , ya da yattılar diyelim...Ben de bunu yaptım :D , ha bir de eşim çalıştığı ve haftasonu tatili yapamadığı için , bir de oğluma baktım , ama bu gerçekten çocuk bakmaktan daha kolaydı....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zamanında ben de benim 450 ıcın düşünmüş ama sonradan guzel yapamam deyip vazgeçtiğim bir detayı, üstelik cok daha küçük olmasına rağmen şahane yapmışsın Hakan'ım ellerine saglık :halay: Ne diyeyim Allah akıl fikir versin :D

Amin Mehmedim , gerçekten o akla ihtiyacım var doğrusu........
Bu arada 450 için geç kalmış sayılmazsın , benim ec135 için yapacağım saerchlight'ı 2 adet yapıverirsem , o eksiğin de giderilmiş olur...Nasılsa bu temrin oldu , elim de alıştı , eee , sana takıp yakması kalır sadece....... ;)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Yine emek yine emek ve bence en pahalisindan daha güzel olmuş hayran kaldım abi sendeki Azime işçiliğe bravo.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Rica ederim Mustafam :saygilar: , herkesin ilgi duyduğu ve kendini yapmakta rahat hissettiği bir alan var , sen bilgisayar ve programlarda çok iyisin , ben de böyle şeylerden zevk alıyorum işte....ama aradaki fark , birisini iyi yapmak için büyük olmak gerekiyor , diğerini yapmak içinse çocuk olmak lazım... :laugh:

Valla sana zahmet olacak ama cok makbule geçer Hakan'ım :halay: zira is bana kalırsa sonuc malum :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla sana zahmet olacak ama cok makbule geçer Hakan'ım :halay: zira is bana kalırsa sonuc malum :lol:

Ne zahmeti kardeşim , malzemeleri birer tane hazırlayacağıma 2 tane hazırlayıp , 2 tane yapacağız hepsi bu , bir şeyin ilkini yapmak zor , ama öğrenince 10 tanesi ile 1 tanesi arasında en fazla 2 saat zaman farkı olur....Gerçi ışığı yaparsam bir de uzun bir tornavida göndereceğim sana , belki alıcıyı değiştirip , scale modeli de küflenmeden uçurursun... :D

Valla doğru dedin be Hakan'ım. Söz Isik gelsin, ışıkla beraber spektrum alici monte edip hemen uçus yapacagım :D

Abilerin abisi döktürmüşsün yine.
ellerine emeklerine sağlık abi. orjinal görünüyor.
By designed Hkn :saygilar: