[Urun]: Align 150 3D Cıkıyormuş

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yillar once Micro Heli segmentine 4 kanalli "Align 100" ile girip hayal kirikligi yasatan Align, yeni bir model olan 6 kanal "Align 150 3D" ile yeni bir deneme yapma asamasindaymis :laugh:

Bakalim Micro sektorunun öncülerinden Blade ve klonelari olan Hiksy ve WLToys ile bas edebilecek mi :)

Urun ile ilgili sizan resimler ve ilk test ucus videosu :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Micro işi bambaşka bir olay gerçekten. :-\

Uçuş performansının yanında modelin kullanıcısının kırılmama beklentisini de yeterince karşılaması gerekiyor. Temel prensip korkmadan uç, düşünce birkaç çıkan yeri tak, kontrol et ve sonra uçmaya devam et oluyor. :coolxf:
Bu ikisini birlikte başarabilen firma başarılı oluyor. %p

Yoksa Align'ın uçuş kabiliyeti yüksek helikopterler yapabildiğini bütün dünya biliyor ama mikroda göreceğiz bakalım 150 ile ne yapacak. :rolleyes:

Türker Akgün' Alıntı:
Uçuş performansının yanında modelin kullanıcısının kırılmama beklentisini de yeterince karşılaması gerekiyor. Temel prensip korkmadan uç, düşünce birkaç çıkan yeri tak, kontrol et ve sonra uçmaya devam et oluyor. :coolxf:
Bu ikisini birlikte başarabilen firma başarılı oluyor. %p
Bu konuda Align ne kadar tecrubelenmis göreceğiz :D Ama sahsi fikrim biraz zor. Zira Align severler gorselligi yuksek rijit bir model bekleyecektir. Bu da dususlerde ciddi hasar ve sikinti demek :-\

Delikopter' Alıntı:
Fiyatıda uygun olursa harika olur
Tahminin $200- $250 ki bu rakama rustunu ispatlamis ve bu konuda uzman Blade alinir. Kim bilir belki daha dusuk olurda hem piyasa canlanir hem de bizler kazaniriz ;D

Uçuş videosuna bakılırsa çok kuvvetli bir minik canavara benziyor.Fiyat ve performans orantısı iyi olursa , bir de beklenen rijitlik olursa , pazarda yer bulabilir.
Ama Align'dan bahsediyoruz,fiyat konusu çok eminim uygun olmayacak , zira bu minik çok kuvvetli, yani Blade'in ya da WLToys'un gerek sağlamlık , gerek uygun fiyat avantajını yakalayabileceğini sanmıyorum.Umarım yanılırım :)

Tek amacı söğüşlemek olacağına eminim o nedenle uygun bir fiyat beklemiyorum .Hatta videolardaki ürünlerinde stok olduğunu zannetmiyorum upgrade lidir.Noter tastik'i istiyorum :eek:

Bence 250 sınıfı heli daha iyi bir seçim olacaktır.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Tek amacı söğüşlemek olacağına eminim o nedenle uygun bir fiyat beklemiyorum .Hatta videolardaki ürünlerinde stok olduğunu zannetmiyorum upgrade lidir.Noter tastik'i istiyorum :eek:
Abi hayirdir bu ne şüphecilik :laugh: :laugh:

Alan Szabo'dan çok yeni bir test uçuşu %p

Özellikle ilk kalkış anındaki kuyruk titremesi hiç hoşuma gitmedi. Bu arada video sununda kullanılan kumanda olarak "Spektrum DX9" yazılmış.

Ayrıca ALIGN facebook sayfasında You can bind to Futaba FHSS and Spektrum DSM2 and DSMX. yazıyormuş. ALIGN'da yavaş yavaş MICRO sınıfındaki kurallara uyması gerektiğini öğreniyor :laugh:

Alan'a bizim evdeki vantilatörü versem 2 dakika uğraşsa funnel'a sokar. Normal bir insanın uçurduğu videoyu görmek istiyorum ben. :lollol: :lol:

Büyük ihtimal birileri Alan'a "Ya kardeşim bırak şu anlamsız hareketleri de bi adam gibi uç. Biz de görelim gerçekten bu minik düzgün uçuyor mu ?" demiş olsalar gerek ki, nette yeni yayınlanan şu videoda çoook sakin ve düzgün uçmuş :lol:

İnanılır gibi değil kesin pasiflora falan içti junior Alan yoksa dayanması mümkün değil böyle bir şeye. :lollol: :lol:

Blade'ler gibi Spektrum ile direk bind edilebilecekmi acaba? Alan Szabo Spectrumla uçurmuş, bu konu hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?

Delikopter' Alıntı:
Blade'ler gibi Spektrum ile direk bind edilebilecekmi acaba? Alan Szabo Spectrumla uçurmuş, bu konu hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?
Bu durumda cevap evet gibi gözüküyor. Aslında 3GX bunu hem Futaba hem de Spektrum ile kullanma imkanı sunarak daha önce yapmışlardı. Tam detaylar henüz belli değil ama. Bakalım nasıl çözmüşler, yakında belli olur :)

Yeni bilgiler var :)

Bir resimde benden gelsin :D

Eğer resim doğru ise, nacizane azıcık micro tecrübemize dayanarak hoşuma gitmeyen noktaları paylaşayım :

1- Metal DFC Kafa
2- Rigid / Sert Iniş Takımı
3- Kalın kuyruk borusu
4- Tıpkı Walkare oldu gibi direkt Servo kolları kullanılmış.

Tüm bunlara rağmen 53 gr toplam ağırlık olarak çok iyi. Demek ki plastik ve esnek malzeme kullanılsa çok daha hafif olacaktı.

Tüm bu özellikler ve markanın Align olduğu düşünürse, bence çıkış fiyatı $250- $200 civarı olacak.

Bu fiyat aralığında gerek micro tecrübesi, gerekse dayanıklılık olarak kendini ispatmış "Blade mCPx BL" almak bence daha mantıklı