[Urun]: Align 150 3D Cıkıyormuş

Resimden belli zaten bunun ucuz olması imkansız gibi bir şey :lol: keşke wltoys'a rakip olarak çıkarmış olsa ve fiyatı 100$ olsa :D Ben de alırdım bir tane :D

5 gun once cikan son video. Buyuk ihtimal cok yakinda raflarda olacak gözüküyor ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Blade 130X'e rakip olarak piyasa sürülmüş bir helikopter bence. Uçuş gayet başarılı fakat micro segmentinde başka beklentilerde önemli oluyor, sağlamlık gibi.
O konuda ne kadar başarılı olacak zaman gösterecek.

Türker Akgün' Alıntı:
Blade 130X'e rakip olarak piyasa sürülmüş bir helikopter bence. Uçuş gayet başarılı fakat micro segmentinde başka beklentilerde önemli oluyor, sağlamlık gibi.
O konuda ne kadar başarılı olacak zaman gösterecek.
Kesinlikle Türkerim. Ama bu yapı ile biraz zor gibi :embarras: Bakalım izleyip göreceğiz ;)

Bu adamlar tam bu işe tutunmaları çok düşük. Fbl ünite olarak zaten kalitesiz üniteler üretiyorlar ve ekstra bl motor koyunca o kuyruk sabit durmaz. 130xle yapısı gereği yarışamaz. İstediği kadar seri gözüksün, o helinin stabil olmadığını buradan hissediyorum neyse çıksın görelim fakat mcpx e yaklaşamaz gibi..

peşin hükümlü davranmamak gerekli 130x in de servo problemi ve en ufak birşey de sıyıran dişlileri gına getirmişti... as3x in performanısına bir şey diyemem gayet başarılı.... align in 150 serisini eline yüzüne bulaştıracağını zannetmiyorum pazarda en zayıf kaldığı noktalar dan biri micro helikopter olayı... ama almak da acele etmemek lazım ilk çıkacak olan version da servolar metal dişli değil biraz sabredip align in 2.versiyonunda bunda çıkan eksikleri ve hatalarını gidermiş v2 yada başka adıyla geçen sürümü almak mantıklı olucak... Benimde almayı düşündüğüm bir model... unutmadan dsm2 kullanacak için satalite gereksinimi olucak... birde eksik veya yetersiz gördüğüm diyelim 250 mah 30c lik batarya ile geliyor bu konuda da hkdan yardım alıcaz örnek:130 için üretilen nanolar canavar gibi :)

kadir kocaman' Alıntı:
... unutmadan dsm2 kullanacak için satalite gereksinimi olucak...

Çok güzel yakalamışsınız Kadir Bey, ben bu detayı kaçırmıştım. :eek:

Bence de peşin hükümlü olmamak lazım. %p Ama Align söz konusu olunca micro modellerde bence de temkinli olmakta fayda var. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Çok güzel yakalamışsınız Kadir Bey, ben bu detayı kaçırmıştım. :eek:

Bence de peşin hükümlü olmamak lazım. %p Ama Align söz konusu olunca micro modellerde bence de temkinli olmakta fayda var. :saygilar:

Türker Bey,
küçük helikopterler gerçekden pilotajı geliştirmek için inanılmaz faydalı ben 130x imi 2.invert denemesinde olumsuz hava şartları da vardı bir anda kontrolden çıktı ve hendeğe kaçtı bulamadım... 450 yi uçururken büyüklükden kaynaklanan tedirginliği küçük helide heleki çimlerin üzerinde uçuyorsanız düşse bile birşey olmayacağını bildiğinizden hissetmiyorsunuz... uçurmak için yerde aranmıyor ne kendinize nede başkasına zarar verme şansınız da yok ve büyük abilerinin yaptığı bir çok şeyi başarı ile de yapıyorlar amaç helikopter uçurmakdan zevk almak ise bence oldukça keyifli oluyor....

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
küçük helikopterler gerçekden pilotajı geliştirmek için inanılmaz faydalı ben 130x imi 2.invert denemesinde olumsuz hava şartları da vardı bir anda kontrolden çıktı ve hendeğe kaçtı bulamadım... 450 yi uçururken büyüklükden kaynaklanan tedirginliği küçük helide heleki çimlerin üzerinde uçuyorsanız düşse bile birşey olmayacağını bildiğinizden hissetmiyorsunuz... uçurmak için yerde aranmıyor ne kendinize nede başkasına zarar verme şansınız da yok ve büyük abilerinin yaptığı bir çok şeyi başarı ile de yapıyorlar amaç helikopter uçurmakdan zevk almak ise bence oldukça keyifli oluyor....
Tamamen aynı fikirdeyim Kadir Bey. Hatta Mehmet abiyle her zaman " Birgün herkes mikrocu olacak " diyoruz. :laugh: Avantajları saymakla bitmiyor bu ufaklıkların.
Kendiniz için uçacaksanız micro, başkaları için uçacaksanız büyük model almak gerek bence. :lollol:

Kadir Bey, demek siz de microcusunuz :thumbup:

Blade 130 ile ilgili servi ve disli probleminden bahsetmissiniz. Disli kismini duymustum daha once. Metal upgrade ile cozunmleniyormus, dogru mu? Hangi disliler degisiyor, sadece arka set mi ? Bir de servo problemi ilk defa duyuyorum. Onda ne problem meydana geliyor acaba ?

Bu kadar sorudan sonra tahmin edeceginiz uzere :laugh: 1 tane de Blade 130 mi alsak diye dusunuyorunuz bu aralar da ;)

Benim blade full upgrade olması için çok az eksiği kaldı. Dişlileri metallemedim birde bi kaç parçası var... Şu 150nin fiyatı bir çıksın mpcx bl veyahut bunu alıcam... 130x imin pillerinide kullanabilirim galiba.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir Bey, demek siz de microcusunuz :thumbup:

Blade 130 ile ilgili servi ve disli probleminden bahsetmissiniz. Disli kismini duymustum daha once. Metal upgrade ile cozunmleniyormus, dogru mu? Hangi disliler degisiyor, sadece arka set mi ? Bir de servo problemi ilk defa duyuyorum. Onda ne problem meydana geliyor acaba ?

Bu kadar sorudan sonra tahmin edeceginiz uzere :laugh: 1 tane de Blade 130 mi alsak diye dusunuyorunuz bu aralar da ;)

Mehmet Bey,
kuyruk dişlilerini metal olanlar ile birde ana şaftın üzerindeki torq tube dişlisine hareket veren dişliyi metal yapınca ana dişli sıyırması haricinde bir dişli sıyırması sorunu kalmıyor fakat çok sert düşüşler de değiştirilen plastik aksamın yerine konan metal yüzünden zayıf noktamız kalmıyor frame veya başka birşey zarar görürmü denemek lazım :) ama hafif olduğundan ve düştüğün yerinde yumuşak zemin olduğunu varsayarsak böyle bir sorun kalmaz sanırım zamanın da holdu da çekince :) heli ölümsüz olur neredeyse... Servo konusunda ise sorun servoların açıkda olması nedeniyle kirlenme problemi yüzünden servo jitter meydana geliyor en çok da kuyruk servosunda oluyor kuyruğu acayip sallıyor çözümü ise her 10 uçuşdan sonra kontak temizleyici ile dışdan olsa bile temizlemek,,, yada pahalı olan diğer yol ise ds35 servo upgrade e gitmek ... Benim 130 umda tail pitch slider i kırdıkdan sonra micro helinin titanium şaftlı tail pitch sliderini almıştım çift rulmanlısını, birde kuyruk kontrol telini sabitlemek için plastik parça var boom üzerinde ondan bir tane daha alıp kuyruğun sonuna takınca servo telindeki esneklik giderilmiş oluyor,, keşke pert olmasaydı da helikopterimin 15-20 km rüzgarda kuyruğunu taş gibi tuttuğunu gösterseydim size,, almayı düşünüyorsanız bunlar kesinlik le gerekli,, renkli pal değişimi ve fusuno nun fiber canopy si ile beyaz iniş takımlarını da takarsanız helikopterin görünürlüğü 180 derece değiştiği gibi acayip de karizma oluyor :) ama maliyet olarak micro olmasına rağmen oldukça para tutuyor ....

ahmet kürşat yönder' Alıntı:
Benim blade full upgrade olması için çok az eksiği kaldı. Dişlileri metallemedim birde bi kaç parçası var... Şu 150nin fiyatı bir çıksın mpcx bl veyahut bunu alıcam... 130x imin pillerinide kullanabilirim galiba.

Ahmet sana gönderdiğim canopy yeter sadece :) mcpx i tavsiye etmiyorum neden dersen align 150 yi bekle ama ikinci sürümünden öncekini alma, 130 un pillerini bunda kullanılır mı onu bende düşündüm teoride uygun giriş yapılırsa neden olmasın ki, 5-6 gün kaldı zaten piyasa ya sürülmesine bekleyip görücez ilk deneyimlerini alan kişilerin ona göre alıp almama konusunda bende bir karar vermiş olucam.

ben de merak ettim fiyatını. Dün 9x m kargoya verildi. V922 nin hiç bunun yaptığı gibi videolarını göremedim. Eğer fiyatı ucuz olursa ilerde ben de almayı düşünürüm. Bu aleti 9x le uçurulabilecek miyiz ?

220 dolar civarında olucak,,, 9x ile kullanman için modül alman gerekli belki yazılım güncellemesi de yapmak gerekebilir kanal dizilimi için