[Urun]: Align 150 3D Cıkıyormuş

ahmet kürşat yönder' Alıntı:
Benim blade full upgrade olması için çok az eksiği kaldı. Dişlileri metallemedim birde bi kaç parçası var... Şu 150nin fiyatı bir çıksın mpcx bl veyahut bunu alıcam... 130x imin pillerinide kullanabilirim galiba.
Ahmet upgrade işini bence iyi düşünerek yapmak lazım. Çoğu insan sırf görünüş olarak bazı şeyleri upgrade ediyor. Mesela kafa, şaft.... Bunu yaparkende bence önemli bir husus dikkatten kaçıyor.

Şöyle ki, bir şey yapı itibari ile hem çok dayanaklı hem de çok sağlam olamaz. Bir yerleri aşırı sağlamlaştırmak ise bazen başka yerlerin hasar görme ihtimalini yükseltiyor. Zira unutmamak lazım, mevcuttta bir enerjji var ise bunun mutlaka öyle ya da böyle sönümlenmesi gerekiyor.

Bir örnek vermek gerekirse: Mesela V922 swashplate bulunan rulman aşırı hızlı yere çarpmalarda eğer hold hemen çekip, enerji sönünlendirmezsen yerinden çıkıyor.

Şimdi bu iyi mi kötü mü :rolleyes: Zira çoğu insan yerinden çıkıyor diye bunu yapıştırma yoluna gidiyor. Bence yanlış. Zira rulman yerinden çıkmak süretiyle çoğu parçanın hasar görmesini engelliyor. Sen sadece yerine takip uçmaya devam ediyorsun. Esas olan bu çıkma olayının normal uçuş sırasında olup olmadığı. Normal uçuş sırasında çıkmıyor, sadece çarpma anında oluyor ise, o zaman bence sorun değil.

kadir kocaman' Alıntı:
Mehmet Bey,
kuyruk dişlilerini metal olanlar ile birde.....
...........
renkli pal değişimi ve fusuno nun fiber canopy si ile beyaz iniş takımlarını da takarsanız helikopterin görünürlüğü 180 derece değiştiği gibi acayip de karizma oluyor :) ama maliyet olarak micro olmasına rağmen oldukça para tutuyor ....
Kadir Bey,

Değerli bilgilendirme için teşekkürler %p Alacak olur isek, bu söylediklerinizi mutlaka dikkate alacağız.

Bunun haricinde görsel anlamda görünürlüğü arttıran her upgrade yanındayım ve sizinle yanı fikirdeyim ;)

Kadir Kurt' Alıntı:
ben de merak ettim fiyatını. Dün 9x m kargoya verildi. V922 nin hiç bunun yaptığı gibi videolarını göremedim. Eğer fiyatı ucuz olursa ilerde ben de almayı düşünürüm. Bu aleti 9x le uçurulabilecek miyiz ?
V922 ile bunu kıyaslamak çok doğru olmaz. Zira birisi Fırcalı, diğeri ise Fırçasız motor yapısına sahip. Dolayısıyla kılasmanları farklı.

Ayrıca mCPx BL test eden birisi olarak, yeni başlayan arkadaşlar için ilk micro tecrübesi olarak fırçalı versiyonu tavsiye ediyoruz. Zira Brushless (Fırçasız) versiyonlar biraz daha fazla pilotaj gerektiriyor.

kadir kocaman' Alıntı:
220 dolar civarında olucak,,, 9x ile kullanman için modül alman gerekli belki yazılım güncellemesi de yapmak gerekebilir kanal dizilimi için
Kadi Bey'in de belirtiği gibi DMS2 destekleyen bir modul alınması ve gerekli konfigurasyon ve ayarların kumanda üzerinde düzgün yapılması yeterli olacaktır. Tabii ki bunun için doğru konfigurasyonun daha tecrübeli arkadaşlar tarafından paylaşılmasını beklemek yerinde olacaktır ;)

test edilmesini bekliyelim 220 dolar pahalıymiş buna :D Ben en iyisi 18 dolara bnf v911 alıp evde onla dışarda wd dragonla uçayıp eğer bunu alırsam uçağı bırakıp heliye geçebilirim :D

220 usd iyi fiyat , heves edip kullanıpta satanlar çok olur gibimd geldi... Onları beklerim :)

ahmet kürşat yönder' Alıntı:
220 usd iyi fiyat , heves edip kullanıpta satanlar çok olur gibimd geldi... Onları beklerim :)
Evet Ahmet öyle olabilir hevesle alırlar ilk uçuştan sonra cesaret edemeyip satanlar olur alacaklar o zaman da alabilir %p

kadir kocaman' Alıntı:
Mehmet Bey,
kuyruk dişlilerini metal olanlar ile birde ana şaftın üzerindeki torq tube dişlisine hareket veren dişliyi metal yapınca ana dişli sıyırması haricinde bir dişli sıyırması sorunu kalmıyor fakat çok sert düşüşler de değiştirilen plastik aksamın yerine konan metal yüzünden zayıf noktamız kalmıyor frame veya başka birşey zarar görürmü denemek lazım :) ama hafif olduğundan ve düştüğün yerinde yumuşak zemin olduğunu varsayarsak böyle bir sorun kalmaz sanırım zamanın da holdu da çekince :) heli ölümsüz olur neredeyse... Servo konusunda ise sorun servoların açıkda olması nedeniyle kirlenme problemi yüzünden servo jitter meydana geliyor en çok da kuyruk servosunda oluyor kuyruğu acayip sallıyor çözümü ise her 10 uçuşdan sonra kontak temizleyici ile dışdan olsa bile temizlemek,,, yada pahalı olan diğer yol ise ds35 servo upgrade e gitmek ... Benim 130 umda tail pitch slider i kırdıkdan sonra micro helinin titanium şaftlı tail pitch sliderini almıştım çift rulmanlısını, birde kuyruk kontrol telini sabitlemek için plastik parça var boom üzerinde ondan bir tane daha alıp kuyruğun sonuna takınca servo telindeki esneklik giderilmiş oluyor,, keşke pert olmasaydı da helikopterimin 15-20 km rüzgarda kuyruğunu taş gibi tuttuğunu gösterseydim size,, almayı düşünüyorsanız bunlar kesinlik le gerekli,, renkli pal değişimi ve fusuno nun fiber canopy si ile beyaz iniş takımlarını da takarsanız helikopterin görünürlüğü 180 derece değiştiği gibi acayip de karizma oluyor :) ama maliyet olarak micro olmasına rağmen oldukça para tutuyor ....
Kadir Bey tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Ufukta gözüken 130X için çok faydalı oldu emin olun... %p

Türker Akgün' Alıntı:
Kadir Bey tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Ufukta gözüken 130X için çok faydalı oldu emin olun... %p

lafımı olur üstadım,,ufak tefek görünen şeyler zaten 130 unda ziyade align 150 yi bekleyin bence...

Çıkmasına günler kala, son gelen ürün ile ilgili bilgiler ;)

Ilginc bir nokta var. Diğer microlarda olduğu gibi 2 tip pal ile geliyor. Ama "Stable" versiyonda alışılmışın aksine ağırlık kısımları gözükmüyor :rolleyes:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

resimi göstermeyi beceremedim nedense :)