[Urun]: GAUI Yeni Bir Model : R- Type

Valla ne yalan söylim. Önce goblin speed competition iyi diyordum. Ama gaui daha yakışıklı olmuş. Daha ön plana çıktı benim için. Bana da orta boy model lazım di .tam oldu şimdi .700- 580 -380 .[emoji106] [emoji106]

Halo R5'in başka resimleri:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de şöyle bir şey yapacaklarmış taşıma ve saklama için:

Durumu özetleyeyim,

Gaui, "Sahneyi boşaltın, speed işi böyle yapılır" diyor :saygilar:

Skid tasarımı harika olmuş. Son derece aerodinamik ve gayet fonksiyonel.

Ama bence en büyük yenilik tail fin'in rudder olarak kullanılabilmesi. Yüksek hızda ileri giden bir heli kontrol açısından uçak gibi davranır, ancak yüksek hızda rudder dönüşünü sadece kuyruk pervanesi ile yapmaya çalışmak hava sürtünmesini arttıracaktır. Muhtemelen type-r'de hem tail fin hem de tail slider aynı servo ile kontrol ediliyordur ve yüksek hızlarda aynı rudder gücünü elde etmek için çok daha az kuyruk pal açı değişimi sağlıyordur. Hava sürtünmesi azalınca, modelin hızı artar...

Gaui speed helilerin sadece görsel ve aerodinamik bir konsept olmadığını, kendine has bir skid ve kuyruk tasarımına ihtiyaç duyduğunu göstermiş oldu.

Gerçekten güzel bir dizayn.

Gaui "Şöyle azcıh bi yer açın bakam gençlerh... tıh hıhhıh..." demiş diyorsun ;D

Siyahı da varmış (solda) çok seksiymiş :D

Siyah kanopiye isim de koymuşlar: "Black Widow" :D Opsiyonel satılacakmış :( Dedenize rahmet, paralar bozuk olsun bi zahmet... :D

Bu arada, Mehmet abi konuyu Gaui başlığı altına alsan mı? Orda zannediyordum, aradım durdum, inceleme altındaymış :D

Edit: Çok da küçük bi makine değilmiş bu arada:

Bir gaui hayranı olarak cok begendim satışa cıksın bakalım rakam ne olacak merak ediyorum

Valla ben havada daha rahat görünmesi açısından kırmızı olanı tercih ederim büyük ihtimal.Ama Halo edition da güzel , yaw hepsi güzel ne yapacaz :lollol: :lollol: ,Allah sonumuzu hayır etsin inşallah. Fiyatı bende çok merak ediyorum bakalım ne olacak...Ama gerçekten çok hoş olmuş. Goblin Speed Competition gözümde iyice soğudu şimdiden.Dizayn 10 numara olmuş Gaui R5 te..

Halo'nun da satışı olacak mı bilemiyorum, onunla ilgili bir şey yok henüz. Halo Blades'ten bir teşekkür geldi sadece, Gaui'ye jestinden dolayı teşekkür ettiler. Hem heli hem de siyah kanopi için fiyatları ben de çok merak ediyorum. Ancak speed tarzı uçuş şu an için pek ilgimi çekmiyor. Ama alacak olsam önce kırana kadar kırmızı kanopiyle devam eder, sonra siyah kanopiye geçerdim sanırım :laugh: :laugh:

Satışı Ağustos ayında mı olacak.Yoksa sadece tanıtımı mı yapılacak Ağustos ayında.

Mesut Sert' Alıntı:
Satışı Ağustos ayında mı olacak.Yoksa sadece tanıtımı mı yapılacak Ağustos ayında.

Ağustosta satılacak. Resmi tanıtımı şu anda yapılıyor 3D Cup France'da.

Emre Kaman' Alıntı:
....Bu arada, Mehmet abi konuyu Gaui başlığı altına alsan mı? Orda zannediyordum, aradım durdum, inceleme altındaymış :D
Hemen alalım Emre ;) :)

Ben speed konusunda hali hazırda olan goblinin speed versiyonlarını daha çok beğeniyorum işin açıkçası.Hem 3d, hemde speed kullanım açısından.

Bu model alınırsa speed olarak kullanılır.Çünkü bu modeli 3d yapıyorken hayel etmek benim için havada balina ile dans yapmak gibi. O yüzden benim gibi kullanıcılar açısından tamamen keyfi bir model.Bu tipiyle keyfi olmaktanda çok uzak. :)

Gaui R5 in video 'su gözüme çarptı bugün. Bayağı hızlı görünüyor. Görüntü kalitesi biraz düşük geldi bana.Ama sesi bayağı iyi geliyor.[emoji1] [emoji1]
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu video da yeni eklendi arkadaşlar
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paylasim icin Tesekkurler Mesut :thumbup: Model gercekten cok hizli. Ben Ozellikle 2.videodaki 01:30 "Knife Edge" gecise bayildim :eek: Daha once gordum desem yalan olur :thumbup:

Fakat ben hala Speed sinifi bir helinin boyut olarak 500 sinifina yakin olmasina pek anlam veremiyorum. Zira ne kadar buyuk o kadar havada gorunurluk artiyor diye dusunuyorum

500 sınıfından baya buyuk gozukuyor insanlar kucaklayınca nerdeyse 700luk gibi duruyor gibi geldi bana :) benım merak ettıgım 3d performansı nasıl acaba ben tipine hayran kaldım ama hızlı gecişleri seven birisi değilim acıkcası, drag tarzında kullanmak yerine 3d yapmasını isterim