[Urun]: Koala K-Bar Mini

Abi hem servo ters calisacak hemde kompanse demissin tail servo kismindan servoyu reverse ettim baska ne yapacagim kompanse dedigin nedir?

Rodun uzunluğu uniteden uniteye göre değişiyor. Vbar ne ister bilmem. Mesela ikon rodla kol tam 90 derece olsun ister, sk720 ise paller tam 0 derece olsun ister. Sen yine rodla kol dik olacak gibi ayarla bi dene istersen. Eskiden alttaki pal yakın oluyorsa yine öyle oacaktır, o açılarda bir değişiklik yapmadık. Kompanse için de vstabi ayarı nerdedir inan bilmiyorum, kontrolünü yap kaldırmadan. Önceden kuyruğu kendine göre çektiğinde sliderin senden uzaklaşması gerekirdi, şimdi ise kuyruğu kendine çekince slider da sana doğru gelmeli.

Berkay kesici alet, zımpara, çekiç çivi ne varsa hazırlamıştım ben, işallah sorunu halledersin de hırpalamayız kuyruğunu :)

Emre Kaman' Alıntı:
Rodun uzunluğu uniteden uniteye göre değişiyor. Vbar ne ister bilmem. Mesela ikon rodla kol tam 90 derece olsun ister, sk720 ise paller tam 0 derece olsun ister. Sen yine rodla kol dik olacak gibi ayarla bi dene istersen. Eskiden alttaki pal yakın oluyorsa yine öyle oacaktır, o açılarda bir değişiklik yapmadık. Kompanse için de vstabi ayarı nerdedir inan bilmiyorum, kontrolünü yap kaldırmadan. Önceden kuyruğu kendine göre çektiğinde sliderin senden uzaklaşması gerekirdi, şimdi ise kuyruğu kendine çekince slider da sana doğru gelmeli.
Full sag rudder verdigimde aci
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Full sol rudder verdigimde aci
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi aci yeterli mi?
Birde kuyruktan tutup saga dogru cekince yani burunda sola donuyor slider saga gidiyor dogrumu olmus mu?

tamerkaymakci' Alıntı:
Berkay kesici alet, zımpara, çekiç çivi ne varsa hazırlamıştım ben, işallah sorunu halledersin de hırpalamayız kuyruğunu :)
Abi insallah hallolur :)

Yardimci olan herkese tesekkur ederim sorun cozuldu ama modeli yine kirdim[emoji1] kuyruktaki kuyruk pal tutucularina dogru bakan disli ileri dogru gitti ve ustlerinde dislu kalmadi [emoji1] [emoji1]

Komple kuyruk rotoru al kardo :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Hiçbirşey almayıp kalan gideni satacak. Para biriktirip brushless hisky alacak. :)
Bence de gayet guzel bir tercih Ozellikle ogrenci bir modelci icin :thumbup:

Aynen oyle hcp100sle modelcilige devam [emoji106]

Berkay çözüldüğüne çok sevindim, hcp100s hakikaten keyifli,
Ben 6s 450lik topladığım için elden çıkartacağım muhtemelen ama gerçekten pilotaj geliştirmek için birebir..

Kağan Kazancı' Alıntı:
Berkay çözüldüğüne çok sevindim, hcp100s hakikaten keyifli,
Ben 6s 450lik topladığım için elden çıkartacağım muhtemelen ama gerçekten pilotaj geliştirmek için birebir..
Sagolasin abi cozuldu ama hem sonuc husran :) senin bi rudder sorunu vardi onu cozebildin mi? Ben su 125 dolarlik kumandali olani almayi dusunuyorm onerir misin?

Valla rudder da deadzone var ama expo koydum şimdilik fena değil, kumandan dmsx destekliyorsa satellite ile kullanabiliyorsun, tavsiye ederim çok dayanıklı bir heli, ve performansı çok yalan :D

Kağan Kazancı' Alıntı:
Valla rudder da deadzone var ama expo koydum şimdilik fena değil, kumandan dmsx destekliyorsa satellite ile kullanabiliyorsun, tavsiye ederim çok dayanıklı bir heli, ve performansı çok yalan :D
Performansi çok yalan ? :D :D
abi bende t9x vardı onuda sattım. Bu deadzone olayı kronik sorun mu ? çözumu yok mu ?

Berkay35' Alıntı:
Performansi çok yalan ? :D :D
abi bende t9x vardı onuda sattım. Bu deadzone olayı kronik sorun mu ? çözumu yok mu ?

Çok iyi manasında diyorum;D kendi kumandasında olduğunu sanmıyorum deadzone olayı