[Urun]: Koala K-Bar Mini

Kağan Kazancı' Alıntı:
Çok iyi manasında diyorum;D kendi kumandasında olduğunu sanmıyorum deadzone olayı
Bakalim abi alinca gorucez [emoji1]

Merhabalar.
Yeni topladığım 130X için Kbar kullanıyorum. Kumandam 14MZ fakat genel yön ayarlarını oturtamadım. Bilindigi gibi 130X de swasplate 140° Kbar 120° destekliyor ve Elevator servo önde. Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla
Hakan

trex700' Alıntı:
Merhabalar.
Yeni topladığım 130X için Kbar kullanıyorum. Kumandam 14MZ fakat genel yön ayarlarını oturtamadım. Bilindigi gibi 130X de swasplate 140° Kbar 120° destekliyor ve Elevator servo önde. Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla
Hakan

trex700' Alıntı:
Bilindigi gibi 130X de swasplate 140° Kbar 120° destekliyor ve Elevator servo önde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Vstabi setup arayüzünde, Swash sekmesine gelin. Sağ üst köşeden expert arayüze geçin (şapka sembolü)...

Swash parameters bölümünde; (artık öndeki ch1, arkadakiler ch2 ve ch3 olarak varsayıyorum)

ch1 için; (ön)

angle= 90
distance= 100

ch2 için; (sol arka)

angle= 229
distance= 132

ch3 için; (sağ arka)

angle= 311
distance= 132

girin...

Cevap için teşekkür ederim.
distanceleri ben 101 de bıraktım. Aksama deniyorum.
Teşekkürler :thumbup:

Arkadaşlar bu mavi kbar 'dan sipariş ettim, çinli kardeşlerimiz gönderirlerse ( baya oldu ) inşallah ben de kullanacağım bu üniteyi.
AR7200bx'i söküp bunu kullanmayı planlıyorum governor fonksiyonu için.
Şimdi sorum şu;
Bluetooth modülünü sürekli takılı mı tutuyorsunuz? Yoksa setup yaparken takılı duruyor, standart uçmaya başladı mı çıkarıyor musunuz? Bunun güvenli ve pratik optimum yolu nedir ?

Takılı durmuyor, sadece ayar yaparken takılıyor sonra sökülüyor.

Arkadaşlar bu kbarda kuyruk problemi mi var ? 2 adet heliye taktım, sonuç aynı.

Gainden dolayı bir titreme yok. Gainle ilgili titreme daha hızlı olur.Veya pitch pumplarda tutuşunda vs. bir şey yok.Dümdüz inip çıkıyor fakat durağan halde salınım yapıyor.

Kafa turu düşükken özelikle bir salınım var. İdle up açınca daha azalıyor ama yinede var.Ünitenin altında çift kafat 3m bant var tail drive gear , tt dişlileri hepsini değiştirdim.Rulmanlarda vs. herhangi bir sıkıntı yok.

Fazla kafa yormadan bir sorayım dedim. Tecrübe eden varsa.

Burda ki uçuşta dikkatli bakınca kuyruk problemi belirgin,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu modelde kuyruk kisminda acik rulman var mi bilemiyorum. Eger var ise bu rulmanlarin ic ve dis parcalarinin dogru sira ile takildigindan Emin olman lazim. Malum bu parcalarin caplari farkli. Eger ters takildi ise ozellikle modelin durur pozisyonunda kuyrukda salinim olabiliyor sahsen tecrube edilmistir Arda :laugh: Istersen bir kontrol et ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu modelde kuyruk kisminda acik rulman var mi bilemiyorum. Eger var ise bu rulmanlarin ic ve dis parcalarinin dogru sira ile takildigindan Emin olman lazim. Malum bu parcalarin caplari farkli. Eger ters takildi ise ozellikle modelin durur pozisyonunda kuyrukda salinim olabiliyor sahsen tecrube edilmistir Arda :laugh: Istersen bir kontrol et ;)

Abi senin durumu biliyorum. Fakat bendeki rulmanlar kapalı.Aynı üniteyi 250' ye taktım ondada aynı durum vardı.

Şu kuyruk ayarlarını program üzerinden detaylı menüden bir inceleyeceğim bakalım. Uçuşta çok sorun teşkil etmiyor benim için ama genede can sıkıcı.

Arda Erkan' Alıntı:
Arkadaşlar bu kbarda kuyruk problemi mi var ? 2 adet heliye taktım, sonuç aynı.

Gainden dolayı bir titreme yok. Gainle ilgili titreme daha hızlı olur.Veya pitch pumplarda tutuşunda vs. bir şey yok.Dümdüz inip çıkıyor fakat durağan halde salınım yapıyor.

Kafa turu düşükken özelikle bir salınım var. İdle up açınca daha azalıyor ama yinede var.Ünitenin altında çift kafat 3m bant var tail drive gear , tt dişlileri hepsini değiştirdim.Rulmanlarda vs. herhangi bir sıkıntı yok.

Fazla kafa yormadan bir sorayım dedim. Tecrübe eden varsa.

Burda ki uçuşta dikkatli bakınca kuyruk problemi belirgin,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda , kardeşim ünite hakkında hiçbir yorum yapamam çünkü bilmiyorum , ama kafa turu düşükken kuyruk titremesi dediğin zaman sanırım bu mini titanların ortak bir sorunu diye düşünüyorum.Mehmet Küçüksarı kardeşim Burdur'a geldiğinde nerdeyse yarım gün bu sorunu çözmek için uğraştık , benim titan da kuyruğu bir türlü tutamıyordu , sonunda çareyi heli doktoru Türker Akgün kardeşime göndermekte buldum , O da kafa turunun çok düşük olduğunu tespit etmiş , ve kuyruk bu sebepten bir türlü tutmuyormuş.Kafa turunu yüksek tutmanı tevsiye ederim.Naçizane bilgim bu kadar , arkadaşlardan bilen olursa mutlaka yazacaktır...... :saygilar:

Arkadaşlar ünite güzel TR'de bu üniteyi de ilk kullanan kişi benim klone v-bar çakması bu ünite tarot gibi bir ünite vstabi arayüz kullanması çok iyi ve açıklayıcı çok da iyi iş çıkarıyor bende bu üniteyi 3 tane Orjinal Mikado v-bar alıp onları dünya para verip güncelleme yaptıktan sonra keşfettim. Bu ünite nitro modellerede sıkıntı ve bu k-barların Main rortor Tail Rotor daki Expert parameters menüsünde bulunan CONTROL LOOP özelliği çalışmıyor, birde ana menüde sağ altta bulunan Autotrim çalışmıyor onun harici birde büyük modellerde kuyrukta sıkıntılar çıkıyor harici parasının hakkını veriyor 4 yıldır heliciyim orj. vbar ile başladım hala vbar kullanıyorum :)

*Evet arkadaşlar sorunu yüzde 70 oranında çözdüm. Tam olarak uçuş yapamadım..

*Özelikle programın 450 için önerdiği gyro gainleri düşük geliyor. Kumandadan yüzde 10 civarı açtığımda kuyruğun daha kararlı hale geldi.Buda programdan yüzde 60-70 arasına denk geliyor.

*Ayrıca kuyruk setup kısmında optimize ayarlarında a gain stop ve b gain stop var bunlar kuyruk ani duruşundaki keskinliği ayarlıyor. Tam anlamadım ama sanıyorum verdiğimiz gain değerenin üstüne koyarak bunu yapıyor.Haliyle fazla olduğu zaman kuyrukda titreme oluyor..

*Benimde fark ettiğim Ussame hocamında söylediği gibi çok önemli nokta bu bence programın arayüzünde control loop kısmındaki optimize seçeneği seçili olarak gelmiyor. Reset dediğinizde ise optimize tiki aktif hale geliyor. Bu özelik aynı auto trim gibi çalışıyor. Hem kuyruğu optimize ediyor ve aynı zamanda stoplardaki duruşları kendi ayarlıyor. Bunuda heliyle uçuş yaptıktan sonra değerlerin değiştiğini gördüğüm için biliyorum.Bu seçeneği seçtikten sonra hoverda sağa ve sola dönüşler vererek kuyruğu optimize etmek gerekiyor.

Yorumlarını esirgemeyen abilerime ayrıca teşekkür ederim. :saygilar:

Pili ters takmam sonucu yaktigim kbar [emoji1]
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi