[Urun]: Koala K-Bar Mini

Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: Koala K-Bar Mini

Rasim Öztürk' Alıntı:
.. Mikadonun bu "başarılı" klonlar için önlem niteliğinde bazı çalışmaları var. İki yol var sanırım ortada... Ya VStabi'nin güncel olmayan önceki sürümlerinden birini kullanmak, veya bir şekilde driver güncelleyip Connected (yeşil) seviyesine erişebilmek.
Valla ben olsam ben de alırdım şimdiye kadar :laugh: :D Bu çinlilerde işi iyice abarttılar canım :lol:

Bende sarısı var , en ucuzu 25 dolar. Governor yok sadece. Çalışmasında bir sıkıntı yok. Model daha oturma aşamasında olduğu için başarısını kullananlardan dinlemek lazım. Kötü diyeni görmedim.
Driver otomatik tanımıyor. Aygıt yöneticisinden driver güncelle seçip program files içinde vstabi klasörü altında bulunan driverrs klasörünü gösterin o zaman yüklüyor. Herşey çalışmaya başlıyor.
Ünite direkt V Stabi programını kullanıyor. Ek ücret gerektiren advanced ayarlar ve banklar (kumandadan değiştirilebilen ünite setup ayar setleri) vs hepsi açık. Firmware upgrade yapmayın diyorlar. Zaten en son firmware ile geliyor.

İlker Sönmez' Alıntı:
Driver otomatik tanımıyor. Aygıt yöneticisinden driver güncelle seçip program files içinde vstabi klasörü altında bulunan driverrs klasörünü gösterin o zaman yüklüyor. Herşey çalışmaya başlıyor.

Budur ;) Eve gidince deneyeceğim ama akşam yurtdışı forumlarda gezinirken buna benzer bir tarif görmüştüm. Ben farklı olarak, kendi indirdiğim driver klasöründe aratıyordum. uygun driverları... (gerçi içi tamamen aynı idi klasör yapısı falan ama doğrudan program filesx86/ vstabi/drivers içini göstermedim hedef olarak.)

akşam birkaç görsel paylaşayım, burada bi Kbar sinerjiisi yaratalım. Üniteye yüzlerce dolar vermeyelim :)

Yasasin cinliler :)

Çinlilere söylenecek tek lafım :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Driver işini de İlker hocamın yardımı ile çözdüm. %p

Setup ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar vs mr.mel den dinliyorum, youtube'da adım adım.

Yalnız adamlar bildiğin Mini Vbar'ı aynen yapmışlar, hem de 35 dolara :laugh:

Artık konu ile ilgili videolu anlatımını senden mutlaka bekliyoruz Rasim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rasim, bende ingilizce google translate ;D dinlediklerinin türkçe mealini sabırsızlıkla bekliyoruz. ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Artık konu ile ilgili videolu anlatımını senden mutlaka bekliyoruz Rasim :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Rasim, bende ingilizce google translate ;D dinlediklerinin türkçe mealini sabırsızlıkla bekliyoruz. ;)

Mehmet ve Tevfik abilerim, video olayına haftasonu ancak girebilirim ;) Daha ben fbl konusunda tam anlamıyla 0 yaşındayım :D Yavaş yavaş büyüyeceğim inşallah. Zaten şu durumda yapabileceğim, bol görsel destekli olarak yabancı kaynaklardan okuduklarımı izlediklerimi burada sunmaktan fazlası olamayacak (tabi becerebildiğim kadarıyla kendi Kbarımda da uygulayacağım). Ama Vbar ile ilgili foruma en azından bir kaynak sunmuş oluruz...

Ünitenin ayarlarına Berkay 'ın kurduğu programdan baktım kolay gözüküyor, 11 adımda işlem tamam... Bende sipariş geçsem mi diyorum ama ne gerek var diye de düşünüyorum şimdilik :) yalnız konu ile alakasız bir sorum olacak hafta sonu rüzgar çoktu düz olarak kuyruk baya iyiydi ama invertte kuyruk kayması mı var yoksa elimmi titriyor tam anlayamadım ama elimden değilse invertte kuyruk kaçma neden olur?

kadir kocaman' Alıntı:
....yalnız konu ile alakasız bir sorum olacak hafta sonu rüzgar çoktu düz olarak kuyruk baya iyiydi ama invertte kuyruk kayması mı var yoksa elimmi titriyor tam anlayamadım ama elimden değilse invertte kuyruk kaçma neden olur?
Bildiğim kadarı ile helide kuyruk tutmada düz veya invert arasında teknik olarak bir fark yok Kadir. Büyük ihtimal olayın heyecanı ile sen farkında olmadan istemsiz komut vermiş olabilirsin. Zaman geçsin, sen invert alış, eğer hala devam ediyorsa bir kez daha konuşuruz ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Mehmet ve Tevfik abilerim, video olayına haftasonu ancak girebilirim ;) Daha ben fbl konusunda tam anlamıyla 0 yaşındayım :D Yavaş yavaş büyüyeceğim inşallah. Zaten şu durumda yapabileceğim, bol görsel destekli olarak yabancı kaynaklardan okuduklarımı izlediklerimi burada sunmaktan fazlası olamayacak (tabi becerebildiğim kadarıyla kendi Kbarımda da uygulayacağım). Ama Vbar ile ilgili foruma en azından bir kaynak sunmuş oluruz...
Aynen Rasim ;) Zaten işin aslı çoğumuz bu tür konularda yeniyiz ve her gün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz :) Bu yüzden bu tür paylaşımlarda bence niyet ve emek esas :thumbup: Eğer hatalarımız olursa, zaman içerisinde hem kendimiz öğreniyoruz hem de paylaşımlarda düzeltme yaparak diğer arkadaşlarımız ile bunu paylaşıyoruz. Bu yüzden bence bu çalışmayı yaparken rahat ol, hata yaparım diye düşünme :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bildiğim kadarı ile helide kuyruk tutmada düz veya invert arasında teknik olarak bir fark yok Kadir. Büyük ihtimal olayın heyecanı ile sen farkında olmadan istemsiz komut vermiş olabilirsin. Zaman geçsin, sen invert alış, eğer hala devam ediyorsa bir kez daha konuşuruz ;)

150 de de aynı şey oluyor bu arada akşam videoları tekrar izledim de olayın heyecanı ile ilgili dediğiniz gibi biraz daha çalışmak lazım :)

DenizSERT' Alıntı:
berkay dün gece cektiğimiz ev çalışmasını eklesin lütfen :)
Hayırdır Deniz, yoksa ayarlar hakkında bir video mu hazırladınız ;) %p

Ben de ayarla ilgili videoları izledim. Bu akşam veya yarın akşam modelime uygulayıp sindiririm. Bu arada kullanışlı bi Video Editing programı tavsiye eder misiniz?

Ayrıca vbar bluetooth bağlantıları nasıl olur? Ünite üzerinde hangi pin modülde hangi isimli pine bağlanır? Modülün fotosu ilk sayfada var ;)