[Urun]: Lynx'in İlk Helisi : OXY3

Biri beni durdursun 2 gündür bu canavarı araştırıyorum :D

Aklımda 450 dominator vardı ilerleyen zamanlarda , ama bu daha güzel geldi gözüme. Tabi fiyatı biraz tuzlu olmasaydı iyiydi...

Aklımda 6s konfigürasyon yapmak geçiyor ama tek korktuğum her kırımda ciddi zarar yaratır mı.

250'lik pal çeviriyor 450 kadar kırım yaratır mı bilmiyorum :rolleyes:

Doğukan Ocak' Alıntı:
...Aklımda 6s konfigürasyon yapmak geçiyor ama tek korktuğum her kırımda ciddi zarar yaratır mı.

Doğukan model canavar oldumu kırımda canavar oluyor malesef. :(

Boyut ve ağırlık elbette önemli ama modelin kafa devri ve yapısal olarak ne kadar rijid olduğu da bir o kadar önemli. ;)

Bana göre bu tarz performans modellerinin kırım konusunda kullanıcı dostu olması zayıf bir ihtimal.

Canavar canavar :D

Çok da aşırı dayanıklı olacağını sanmam ama yine de ufak tefek olduğundan, biraz compact bi yapısı olduğundan her tarafı da darmadağın olmaz diye düşünüyorum.

Parçaları ucuz değil bildiğim kadarıyla, bir 450 den aşağı kalmaz.

Ama diğer yandan sırt çantasına sığan bir canavar mı? Bence evet :)

Senin pilotajın için sorun olacağını düşünmüyorum Doğukan. Güçlü performansı, küçük cüssesi ile bence istediğin her hareketi canavar gibi çıkarabilecek bir model...Kırımda zaten tüm modeller masraf çıkarıyor.....

Türker aynen katılıyorum Doğukan ;) Eğer kırım dikkate alınacak olursa klasik 450 kırımlarından (Gaui X3) farklı bir sonuç çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Zira devir, ağırlık ve genel yapı çok da farklı değil. Şahsi fikrim taşıması harici bence 450 sınıfından çok da bir avantajı yok.

Ama amaç farklılık ve değişiklik ise neden olmasın, yakışır kardeşimize ;)

Abilerim yorumlarınız için çok teşekkürler ,

Oxy'nin 450 dominatore göre daha performanslı olduğu kesin , ancak 450'nin şöyle avantajı oluyor: Yurt içi yedek parça bulmam kolay , ki elimizde bolca 450 yedeği var şuan.

Ama 450 360mm pal çevirirken , Oxy 250mm pal çeviriyor 6s pil ile. Oxy 4800 gibi devirlere çıkabiliyor. Daha küçük daha hafif olması da avantaj tabi ki.

Oxy'nin de kırımı korkutuyor , yedek parçaları biraz tuzlu gibi geldi. Bir de pil masrafı ayrı olacak. 6S 1000mAh pil getirtmesi , alması ayrı bir dert :)

Aklımda ki konfigürasyon şu şekilde ;

Oxy 3 palli kit olabilir henüz karar veremedim :D
Caslte Lite 50A ESC
Oxy 6s motor
Rjx ya da KST Mini HV Servo
Kbar ünite
6s 900-1100mAh pil

Stretch versiyonu da düşünebilirsin, 285mm pal çeviriyor o hali...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Stretch versiyonu da düşünebilirsin, 285mm pal çeviriyor o hali...

Zaten ya 3pal ya da Stretch kiti düşünüyorum ,

Kabataslak bir hesap yaptım 1500 TL gibi rakamları buluyor :(

Doğukan Ocak' Alıntı:
Zaten ya 3pal ya da Stretch kiti düşünüyorum ,

Kabataslak bir hesap yaptım 1500 TL gibi rakamları buluyor :(
çok para be kardeşim :eek:

Bulur, bi ara ben de yapmıştım bi hesap, bu başlıkta önceki mesajlarda vardır. 2000 lira gibi bir fiyat çıkıyordu sanırım 4 tane lipo ile beraber. Vazgeçmiştim :D

Edit: Burda değilmiş, bi arkadaş sormuştu 250 kitlerle ilgili birşeyler.. Orda yazmıştım.

Valla öyle , 700'e 2 takım pil almak daha mı mantıklı acaba :D

Kesinlikle, thunder power magna lar akar :D

Kafa iyice karıştı ;D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Boşver Doğukan , bildiğimiz yollardan gidelim......1500'ü falan geçer o , gerek yok , 700'e pil almak bence de daha mantıklı......

Doğukan Ocak' Alıntı:
Biri beni durdursun 2 gündür bu canavarı araştırıyorum :D

Aklımda 450 dominator vardı ilerleyen zamanlarda , ama bu daha güzel geldi gözüme. Tabi fiyatı biraz tuzlu olmasaydı iyiydi...

Aklımda 6s konfigürasyon yapmak geçiyor ama tek korktuğum her kırımda ciddi zarar yaratır mı.

mini bi kardeş gelsin x7 nin yanına,
lynx hevesini kır gitsin. :)