[Urun]: Spirit Flybarless System Kutu Açılım / Ürün İnceleme / Kurulum ve Ayar

Zen Mate aç abi ;) Ben açmadan da rahatça girebiliyorum, garip...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Zen Mate aç abi ;) Ben açmadan da rahatça girebiliyorum, garip...
İşte neden açıpta girebiliyorum da açmayınca giremiyorum :rolleyes: ben de onu merak ediyorum :laugh: :D

Herkese merhaba. Geçenlerde yaptığım bir uçuş sonrası loglara baktım. İşin sevindirici tarafı daha önce aldığım titreşim ile ilgili uyarıyı almamam. Ama göreceğiniz gibi kırmızı ünlem işaretli bir uyarı var. Ne olduğunu anlamadım. Biraz araştırdım sanki çok önemli değil gibi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Manual 28. sayfada bilgi var. Bir de şu başlıkta konuşulmuş biraz;

Teşekkürler Rasim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün uzun aradan sonra helikopterleri alıp biraz uçuş yapayım dedim. Spiritli 500 ile yine hover tadında bir uçuş yaptıktan sonra heliyi indirdim. Gaz sıfır, gaz trimide sıfır paller duracak diye bekliyorum, bekliyorum, baktım durmaya niyeti yok :) . Şöyle etrafında bir kaç tur dhala durmuyor rölantide dönüyor. Ne yapsam ne etsem derken hold u çektim çok şükür işe yaradı heli durdu. Konuyla ilgili daha önce bir buluşmada murat samastı nın spirit li 450 de de aynı durum olduğunu hatırlıyordum, telefon jokrer hakkımı kullanıp Mehmet abi ye danıştım dx7 eski tip kumamdamın hassasiyet te sorun olabileceğini değerlendirdi, travel menüden bir iki puan eksi yönde arttırıp sorunun giderilebileceğini düşündü. Kumndaya bakınca travel menüde eksiye geçiş yok gibi. Gyrolu 450 üzerinde biraz inceleme yaptım throttle curve değerini - 10 gibi bir değerde başlatıyormuşum, 5 noktadan ilkinde yatay eksende ilk değer -10 iken throttle yüzdesi %15 lerde. Değeri yükselttiğim zaman 0 a doğru motor artık hareketlenmeye başlıyor gaz en alttayken bile durmuyor. Bu durumu gyro lu modelde ancak sub trim menüsünden throttle left de değeri yükseltip düzeltebildim o da deneme yapamadım dışarıda gyroda böyle düzelttiğimi düşünsekte, spiritte sub trim olayı olmuyor diye biliyorum.
Çözüm için ne yapmamı önerirsiniz ?

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Bugün uzun aradan sonra helikopterleri alıp biraz uçuş yapayım dedim. Spiritli 500 ile yine hover tadında bir uçuş yaptıktan sonra heliyi indirdim. Gaz sıfır, gaz trimide sıfır paller duracak diye bekliyorum, bekliyorum, baktım durmaya niyeti yok :) . Şöyle etrafında bir kaç tur dhala durmuyor rölantide dönüyor. Ne yapsam ne etsem derken hold u çektim çok şükür işe yaradı heli durdu. Konuyla ilgili daha önce bir buluşmada murat samastı nın spirit li 450 de de aynı durum olduğunu hatırlıyordum, telefon jokrer hakkımı kullanıp Mehmet abi ye danıştım dx7 eski tip kumamdamın hassasiyet te sorun olabileceğini değerlendirdi, travel menüden bir iki puan eksi yönde arttırıp sorunun giderilebileceğini düşündü. Kumndaya bakınca travel menüde eksiye geçiş yok gibi. Gyrolu 450 üzerinde biraz inceleme yaptım throttle curve değerini - 10 gibi bir değerde başlatıyormuşum, 5 noktadan ilkinde yatay eksende ilk değer -10 iken throttle yüzdesi %15 lerde. Değeri yükselttiğim zaman 0 a doğru motor artık hareketlenmeye başlıyor gaz en alttayken bile durmuyor. Bu durumu gyro lu modelde ancak sub trim menüsünden throttle left de değeri yükseltip düzeltebildim o da deneme yapamadım dışarıda gyroda böyle düzelttiğimi düşünsekte, spiritte sub trim olayı olmuyor diye biliyorum.
yanılmıyorsam spiritte kumandadan trim vermiyorsun ama travel menüsünden ent point max pointler vereren spirintin diagnostik menüsünde 0-100 aralığına denk gelecek şekilde travel verebiliyorsun.

Mustafa Hacılar' Alıntı:

Trim kesinlikle vermemek lazım, sadece pitch kanalında kullanılabiliyor, o da ünitenin bilgisayara bağlandığında diagnostic ekranındaki kanalların min-max ve orta değerlerini ayarlarken gaz stiği orta noktadayken pitch tam 0 olsun diye.
Bunun haricinde subtrim kesinlikle kullanılmaması gerektiği yazıyor manualde. Hatta rescue'si sapıtan spirit sanırım bu nedenle olmuştu.
Bütün kanalların min-max değerlerini ve orta noktalarını diagnostic ekranından kontrol etmenizi öneririm %p

Sağolun cevaplar için akşam bir bakayım, bu şekilde de