[Urun]: Spirit Flybarless System Kutu Açılım / Ürün İnceleme / Kurulum ve Ayar

Hayır 1.2.0 versiyon firmware çıkarmışlar onunla ücretsiz güncelliyor.

Edit: birde stabilizayon acro gelmiş. ve hepsi

1-Governor support - Built-in governor with support for Electric, Nitro and Gasser helicopters!
2-Brand new Stabilisation - Significantly improved stabilisation mode with new possibilities.
3-30 minute Logs - From now the unit can store 3 times longer flight events.
4-Spektrum SRXL - New protocol support in SRXL family.
5-Improved JETI model integration - Integration with Duplex is even smoother now.
6-Better calibration procedure - Calibration procedure can handle slower voltage rampup with various receivers now.
7-Sensor data processing - The way data are comming from the sensor is even faster.
8-Event capturing - Improved event capturing in the flight log.
9-Normal (Rate) mode - To fulfill needs of the scale pilots Normal gyro mode was updated.
10-Software updates - Various fixes and improvements were introduced in the software.
11-Flash procedure - Flashing process has double verification to make it even more reliable.
12-Spektrum Failsafe - Failsafe for the Spektrum satellites supports all available channels now.
13-Factory Settings - Factory settings were modified to make the tuning process even shorter.

valla bugün Mustafanın mesajını görünce hemen kolları sıvayıp aktif ettim governoru. ve arkadaşalar heli mükemmel oldu. daha önce castle esc nin governoru varken tic tok larda bayılıyor du. ama bugün yaptığım uçuşlarda banamısın demedi. bu kadar fark olacağını tahmin etmemiştim. İlker abi zamanın da derdi, bu esc lerin govları iyi olmuyor. :lollol: :lollol:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
spiritte büyük gelişmeler var Versiyon 1.20 çıkmış governer özeliiği eklenmiş manuel değişmiş.
sayfa 53

fiyat 20 dolar zamlanmış.
Arkadaşlar ben fark edemedim üye girişi yapmadan baktığım için fiyat zammı olmuş zannettim şimdi Teyfik abi uyardı fiyat eski fiyatmis buda sevindirici bir haber olsun.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Yalnız herkeste bi beklenti var adamların bu başarılı ünitesine karşılık... para ile upgrade, fiyatta zam gibi...

Bi süre daha keyfini çıkaralım, zamanla kendilerini kabul ettirdikçe zaten o yollara saparlar. Veya belli mi olur bu şekilde o amatör ruhu kaybetmeden, herşeyi para olarak görmeden devam ederler... Bundan da en çok kullanıcılar memnun olur.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yalnız herkeste bi beklenti var adamların bu başarılı ünitesine karşılık... para ile upgrade, fiyatta zam gibi...

Bi süre daha keyfini çıkaralım, zamanla kendilerini kabul ettirdikçe zaten o yollara saparlar. Veya belli mi olur bu şekilde o amatör ruhu kaybetmeden, herşeyi para olarak görmeden devam ederler... Bundan da en çok kullanıcılar memnun olur.
Şöyle yaparlarsa, Mikado gibi skookum gibi yeni isimli hafif gelişmiş bir ürün ile fiyat artışı yaparlarsa profesyonel olmaya hak kazanmışlardır. Ermenin bu konuda bir şikayeti vardı sanırım skookum a

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Evet var :D Ama hala Skookum'u seviyorum. Skookum'un yaptığı yazılımsal bir upgrade yapıp ekstra para istemek değil, yeni ve gelişmiş bir ürün çıkarmak. Kızdığım nokta ise bu yeni teknolojinin eski ürüne bir katkı sağlayıp sağlamayacağının belirsiz olması. Bu lazer altimetreyi çıkardık ama eki gps ile de kullanılır/kullanılmaz demelerini bekliyorum. Bir şekilde eski kullanıcılarının gönüllerini alacaklarına inanıyorum.

Spirit'e gelince, bu tarz update'leri sürekli ve bedava olarak devam ettireceklerini düşünüyorum. Yaptıkları üniteyi en baştan 175 değil de 220$ seviyelerinden de çıkarabilirlerdi piyasaya. Diğer firmalar gibi tanınmış bir-iki pilota reklam yaptırırlardı, olay çözülürdü, yadırganmazdı. Tabi ücretsiz update/upgrade yapan ikon, skookum, align gibi firmaların da hakkını yemeyelim. Zaten bence olması gereken de bu, ben en başından beri mikadonun her ayrıntıyı ayrı paraya satmasına gıcığım. Ama benim gıcık olmam vbar'ın da harika bir ünite olmasına engel değil tabi :D

Bavarian'ın 500 dolardan ünite itelemesi bu kadar rahatsızlık yaratmadı :laugh:

Adamlar çok başarılı bir rescue ile sundu ünitesini, bir sürü ekstra güzellikleri ile vbar kalitesini sunuyorlar. İlk duyuru yapıldı, dedim kesin şişirecekler fiyatı... Öyle de olmadı, 320 dolar gyro sensor ile... 110 dolar da pro rescue yazılımı... Böyle yapmayıp 430 dolar bizim fiyatımız deseler bu kadar sorun yaratmayacaktı muhtemelen ;D Neyse...

Spirit FBL Team, tshirtleriniz çıkmış, tükenmeden alın ;) Fiyat 23 dolar... Kumaş olarak ifil ifil, havadar olana benziyor...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ya simdi vbari cekistiricem yine, spirit konusunda da olmuyo ama neyse. Simdi fbl unitenin temel ihtiyaci 3 eksende gyro. Eger rescue da istiyorsak uc eksene de accelerometer lazim. Mesela pahali unitelerden skookumu ele alalim. Sk720 400 dolar civari. Bu acidan sorun yok vbarda. Ama skookum gps baglantisini ve accelerometer'leri cikarip sk540 yapiyor, fiyatini da 220 dolar yapiyor. Governoru da yazilimsal olarak cikarip 200 dolar diyor. Vbar rescue'suz uniteyi 320'ye satiyor, icinde accelerometer var, ama kullandirmiyor. İste killik burda

Alman degil mı iste, hepsi bir :lol: Ha Vbar olmuş ha Bavarion ikisi de kazılci :laugh:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende sk540 ile spirit arasinda kaldim.Ikiside fiyat olarak denk sayilir. Dusunceleriniz nedir ?

Arda Erkan' Alıntı:
Bende sk540 ile spirit arasinda kaldim.Ikiside fiyat olarak denk sayilir. Dusunceleriniz nedir ?

kurtarma senin için önemli değil ise, ikisinide kullanan birisi olarak. ikiside çok kaliteli fbl sistemleri.

Skookum skookum skookum :D :D :D

Ben bile skookum kullanmama rağmen sprit fiyat performans olarak cok iyi duruyor :)

Arda Erkan' Alıntı:
Bence ikisi de birbirinden güzel :laugh: :D

Arda Erkan' Alıntı:
Senin için sk540 daha uygun olabilir gibi düşündüm Arda nedense... Sanki psikolojik bile olsa uçarken daha çok keyif alacakmışsın gibi geliyor. :laugh: