[Urun]: Wireless 9 in 1 Simulator Adapter - Hobbyking

Alet gerçekten süper %p Fakat t9xde ıdle up ve holdu görmüyor yardımcı olursanız sevinirim. Sim programı phoenix4.0

Real Flightta ıdle up ayarlayamadım yardımcı olur musunuz

Berkay35' Alıntı:
Real Flightta ıdle up ayarlayamadım yardımcı olur musunuz
Berkay bence en kolayı klavyeden yapmak. CTRL-X ve CTRL-Z tuşlarını dene istersen, doğru sıralamayla yaptığında idle-up açılacaktır. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Berkay bence en kolayı klavyeden yapmak. CTRL-X ve CTRL-Z tuşlarını dene istersen, doğru sıralamayla yaptığında idle-up açılacaktır. ;)
Abi onlarda çalışmıyor :) Yukarıdan kumanda seçiminden Interlink 8 Channel var onu seçtim doğru mu ? Holdu kumandadan holdu aktif ederek hallettim. Idleyi phoenixte throttle curveden ıdle 1'e 70 ıdle 2'ye 90 vererek hallettim fakat Real Flight'ta böyle yapınca heli ıdle'ı açınca gaz kolu en alttayken havalanıyor bunu da çözsem süper olacak :) Rf bana daha gerçekçi geldi g4 sürümü olmasına rağmen :)

Itiraf edeyim ben de spektrum ayarlayamamistim, Türker imdadıma yetişti :) Bugün yarın spektrum ayarları ile ilgili bir video çekip paylaşayım. O sana yardımcı olacaktır Berkay.

Bu arada RF daha gerçekçi bulan sadece biz degil mısın, buna da ayrıca sevindim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Itiraf edeyim ben de spektrum ayarlayamamistim, Türker imdadıma yetişti :) Bugün yarın spektrum ayarları ile ilgili bir video çekip paylaşayım. O sana yardımcı olacaktır Berkay.

Bu arada RF daha gerçekçi bulan sadece biz degil mısın, buna da ayrıca sevindim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Bugünün işini yarına bırakmayalım abi :halay: :halay: Bir an önce bekliyorum :) Ayrıca Rfde online'da varmış bir gün online girelim :)

Berkay35' Alıntı:
Abi onlarda çalışmıyor :) Yukarıdan kumanda seçiminden Interlink 8 Channel var onu seçtim doğru mu ? Holdu kumandadan holdu aktif ederek hallettim. Idleyi phoenixte throttle curveden ıdle 1'e 70 ıdle 2'ye 90 vererek hallettim fakat Real Flight'ta böyle yapınca heli ıdle'ı açınca gaz kolu en alttayken havalanıyor bunu da çözsem süper olacak :) Rf bana daha gerçekçi geldi g4 sürümü olmasına rağmen :)
Berkay throttle curve değerlerini değiştirmen gerek bence. Normal uçuş yaptığın curve gibi olmalı. 5 kademeli yani :

İdle 0 (Normal Flight) : 0 - 40 - 45 - 65 - 85 - 100
İdle 0 (Sport Flight) : 100 - 90 - 80 - 90 - 100
İdle 1 (3D Flight) : 100 - 100 - 100 - 100 - 100

Bu değeleri böyle yapacaksın diye birşey yok, kendi zevkine göre ayarlarsın elbette.

Türker Akgün' Alıntı:
Berkay throttle curve değerlerini değiştirmen gerek bence. Normal uçuş yaptığın curve gibi olmalı. 5 kademeli yani :

İdle 0 (Normal Flight) : 0 - 40 - 45 - 65 - 85 - 100
İdle 0 (Sport Flight) : 100 - 90 - 80 - 90 - 100
İdle 1 (3D Flight) : 100 - 100 - 100 - 100 - 100

Bu değeleri böyle yapacaksın diye birşey yok, kendi zevkine göre ayarlarsın elbette.
Benim 450de kullandığım:
İdle 0 (Normal Flight) : 0 - 25 - 50 - 75 - 100
İdle 1 (Sport Flight) : 70 - 70- 70 - 70- 70
İdle 2 (3D Flight) : 90 - 90 - 90- 90 - 90
bu şekil Rf için açtığım modelde aynı şekilde yaptığımda model gaz kolu en alttayken havalanıyor .
Model Type: Heli-1 seçtim
Mode: Mode 2
Bunlarda yanlışlık yok sanırım ?

Berkay35' Alıntı:
Benim 450de kullandığım:
İdle 0 (Normal Flight) : 0 - 25 - 50 - 75 - 100
İdle 1 (Sport Flight) : 70 - 70- 70 - 70- 70
İdle 2 (3D Flight) : 90 - 90 - 90- 90 - 90
bu şekil Rf için açtığım modelde aynı şekilde yaptığımda model gaz kolu en alttayken havalanıyor .
Model Type: Heli-1 seçtim
Mode: Mode 2
Bunlarda yanlışlık yok sanırım ?
Berkayj 3S pil kullanmıyor musun ? Neden throttle'ı 70 ve 90'a Flat ediyorsun anlamadım fakat o ayrı bir konu.

Channel Mapping kısmında problem var o zaman Berkay. Simulatörde Smoke kanalı bizim kumandalardaki Throttle kanalına denk gelmeli. Zaten idle-up'ı açıp kapattığında bu kanalda gaz değerinin değiştiğini göreceksin doğru şekilde gösterdiğin zaman. Turnigy kumandanın Throttle kanalını simulatörün Smoke kanalıyla eşleştirmen gerekiyor.

Bilmiyorum abi Deniz öyle ayarladı öyle kullanıyorum :laugh: :laugh:
Eve gidince bakayım o zaman bende direk throttle kanalı channel mappingde throttle olarak gözüküyor ve hold'u aktif ettiğimde bar sıfıra düşüyor mesela.
Senin dediğin gibi olması için throttle kanalı olan yeri smoke ile değiştiricem o zaman ? ya da dongle üzerinde mi kabloların yerini değiştiricem ?

Berkay35' Alıntı:
Bilmiyorum abi Deniz öyle ayarladı öyle kullanıyorum :laugh: :laugh:
Eve gidince bakayım o zaman bende direk throttle kanalı channel mappingde throttle olarak gözüküyor ve hold'u aktif ettiğimde bar sıfıra düşüyor mesela.
Senin dediğin gibi olması için throttle kanalı olan yeri smoke ile değiştiricem o zaman ? ya da dongle üzerinde mi kabloların yerini değiştiricem ?
İkiside çalışabilir, birkaç denemeyle bulursun bence. ;) Benim spektrum kumandada bende deneye deneye bulmuştum. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
İkiside çalışabilir, birkaç denemeyle bulursun bence. ;) Benim spektrum kumandada bende deneye deneye bulmuştum. :laugh:
Evde biraz kurcalayım o zaman :)

Allah aşkına biri bana yardım etsin şu ıdle'ı bi ayarlayamadım çıldırcam

Berkay35' Alıntı:
Allah aşkına biri bana yardım etsin şu ıdle'ı bi ayarlayamadım çıldırcam
Son durum nedir Berkay, var mı bir gelişme :rolleyes:

Türker Akgün' Alıntı:
Berkayj 3S pil kullanmıyor musun ? Neden throttle'ı 70 ve 90'a Flat ediyorsun anlamadım fakat o ayrı bir konu.

Channel Mapping kısmında problem var o zaman Berkay. Simulatörde Smoke kanalı bizim kumandalardaki Throttle kanalına denk gelmeli. Zaten idle-up'ı açıp kapattığında bu kanalda gaz değerinin değiştiğini göreceksin doğru şekilde gösterdiğin zaman. Turnigy kumandanın Throttle kanalını simulatörün Smoke kanalıyla eşleştirmen gerekiyor.
Kusura bakma video hala çekemedim Berkay. Ama Spektrum DX6i için örnek kanal ayarlarını KABLOLU ve ALICI için bizde çalışan ayarları paylaşıyorum.
Türker abinin ne demek istediğini buradan anlamayabilirsin.

Spektrum ve Turnigy kanal farklarına göre sen gerekli değişikliği yaparsan çalışması lazım ;) Ekte üstadın paylaşımını bulabilirsin. Unutma Turnigy Futaba ile aynı kanal yerleşimine sahip

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi kusura bakma geç cevap veriyorum ama maalesef böyle de yemedi kanalla saçma sapan oldu :)