V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Ahmet Turan YENER' Alıntı:
Merhaba saygı değer modelci abilerim :) 23 gün sonra banggood dan sipariş verdiğim v911 geldi her şeyi sağlam görünüyor ama pili şarj etmeden bir takıp uçurayım dedim taktım pili helinin içinden kırmızı ışık yandı fakat heli uçmadı bir yerde hatamı yaptım acaba sizlere danışayım dedim birde pil şarjı bitince şarj cihazının ışığı sönüyormu cevaplarınızı bekliyorum bu arada iniş takımının ortasından dışarıya doğru beyaz bir kablo çıkıyor o tam olarak ne anlamadım anlatırsanız iyi olur hayırlı akşamlar.
Gözünaydın
Önce kumandanı aç sonra pil heli ye tak. Kırmızı ışık sabit yanana kadar bekle
Sonra gazı ver.
O kablo alıcının anten kablosu.

tamam uçurmayı başardım gayet stabil ama heli sağa sola dönmüyor neden dönmüyor sadece ileri geri sağa yatma sola yatma yani helinin ucu sürekli aynı yöne bakıyor neden öyle oluyor?

yardım edebilecek kimse yokmu? :blank: :rolleyes: ???

Kuyruk motoru çalışıyor mu peki ? Elinle tut ve kuyruk sag sol komut ver. Kuyruk motorunun calışması lazım. Şayet çalışmıyor ise kuyruk kablosunun takip et ve ana kart bağlantısının problemimiz olup olmadıgını kontrol et.

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

tamam uçurmayı başardım gayet stabil ama heli sağa sola dönmüyor neden dönmüyor sadece ileri geri sağa yatma sola yatma yani helinin ucu sürekli aynı yöne bakıyor neden öyle oluyor?
Gaz stiğini sağa sola itin dönmesi gerekir.

Cahillik işte meğer gaz stiğinin ora dönebiliyormuş ama şu ana kadar kullandığım hiç bir oyuncakta böyle bir şey görmedim biraz ilginç geldi bana alışmamışım , zorlanıyorum biraz neyse çok teşekkür ederim heli taş gibi hiç bir yerinde sorun yok :lol: he birde ne zaman düşse batarya çıkıyor bu normal bir şeymi?

Cahillik işte meğer gaz stiğinin ora dönebiliyormuş ama şu ana kadar kullandığım hiç bir oyuncakta böyle bir şey görmedim biraz ilginç geldi bana alışmamışım , zorlanıyorum biraz neyse çok teşekkür ederim heli taş gibi hiç bir yerinde sorun yok :lol: he birde ne zaman düşse batarya çıkıyor bu normal bir şeymi?
Iste bu yuzden digerleri oyuncak, bunise 4 kanal Heli diye geciyor ;) Havada cikmadigina gore, bence normal ve hatta daha da iyi :)

birde şu mode 1 ile mode 2 arasında bir fark göremedim birde kumandanın sağ üstündeki düğme süs olsun diyemi konulmuş basılmıyorda tuşa

birde şu mode 1 ile mode 2 arasında bir fark göremedim birde kumandanın sağ üstündeki düğme süs olsun diyemi konulmuş basılmıyorda tuşa
Sağ üstteki tuş basmıyor yani tuş değil o. Mod1 daha ağır başlı, Mod2 ise daha agresif uçuş modudur.
Aradaki farkı görmek çok kolay. Elinisde iken sağ stiği herhangi bir yöne doğru tam itin. ve stiği bırakmadan mod2 ye geçin. Servo hareketine dikkat edin. Farkı göreceksiniz. Yani servoların hareket ettiği mesafeyi arttırıyor.
Ya da helikopter havada iken sağ stiği sağa veya sola itin. hlikopter kendi ekseninde dönerken mod2 ye geçin. dönüş hızı artacaktır.
Hatta aradaki farkı kumandanınekranından da görebilirsiniz. O ışıklı ekrandan benim Dx7s kumandamda bile yoktu. :lollol:

Bu arada çok keyifli bir model v911 ama zamanla yetmiyecektir. 6 kanal bambaşka

Gerçekten çok keyifli ama şu sağa sola dönme olayı gaz stiğinin orada olması biraz zorluyor 6 kanallıya daha var ya 2 ay sim çalışsam bir v977 alırım zaten iki modu varmış hem 4 kanal hem 6 kanal, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

hayırlı akşamlar , bu akşam ilk kırımımı yaşadım kapının kenarına çarpmam sonucu pal kırıldı :( hemen söküp yedek palleri takayım dedim taktımda ama yanlış taktım nasıl takacağımı bilmiyorum bayaa uğraştım ama nasıl takılıyor anlamadım yani pervaneler oturuyor ama denge çubuğu taş gibi yani pervane dönüyor ama eskisi gibi değil ikiside dümdüz bir doğru oluşturmuşlar nasıl yapacağımı anlamadım aşırı derecede canım sıkıldı bu kırım bayağı soğuttu beni v911 i olan abilerim yardım ederseniz çok mutlu olurum en azından pervane bölgesinin net bir resmini yolladanız yaparım diye düşünüyorum :'( kaş yapayım derken göz çıkarmadan yardımlarınızı bekliyorum iyi akşamlat

..... en azından pervane bölgesinin net bir resmini yolladanız yaparım diye düşünüyorum :'( kaş yapayım derken göz çıkarmadan yardımlarınızı bekliyorum iyi akşamlat
Resimden daha fazlasını paylaşalım ;)

V911 Ana Pal Değişim Videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sagol mehmet abi gerek kalmadi ama simdide palleri taktiktan sonra ucurayim dedim ucurdum gayet iyiydi bir batarya bitirdim ikinci bataryaya gecmeden 5 dk beklettim ikinci bataryayi tAktim yonlerini kontrol ettikten sonra gaz stigini yariya kadar getiridm ve heliden duman cikti hemen bataryayi sokup canopiyi actim siyah bir kablo canopiyr yapismis cikardim ordan anlayacaginiz siyah olan kuyruk kablosu kopmus simdi çalıştırıyorum fakat arka pal donmuyor ana paler donuyor ne yapmam gerekiyor ? Bu arada kusura bakmayin hep sorun hep sorun.

Sagol mehmet abi gerek kalmadi ama simdide palleri taktiktan sonra ucurayim dedim ucurdum gayet iyiydi bir batarya bitirdim ikinci bataryaya gecmeden 5 dk beklettim ikinci bataryayi tAktim yonlerini kontrol ettikten sonra gaz stigini yariya kadar getiridm ve heliden duman cikti hemen bataryayi sokup canopiyi actim siyah bir kablo canopiyr yapismis cikardim ordan anlayacaginiz siyah olan kuyruk kablosu kopmus simdi çalıştırıyorum fakat arka pal donmuyor ana paler donuyor ne yapmam gerekiyor ? Bu arada kusura bakmayin hep sorun hep sorun.
Ana kart yanmadı ise, kopan kabloyu lehim yapıp test edebilirsin

abi anakartın yanıp yanmadığını nereden anlayacaz ana palller dönüyor kuyruk palleri dönmüyor duman filanda çıkmıyor şu anda kabloyu çıktığı yere değdirdiğimde kuyruk palleri dönüyor