V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

İyi akşamlar.
Yeni aldığım v911'de yere sert bi iniş yaptığımda veya paller bi yere çarptığında (çiçek, kanepe vs.) helikopterin elektriği kesliyor. Gidip pili tekrar çıkarıp takmak kumandayı tekrar açmak kapamak fln gerekiyor. Tamam çok zor bi iş değil ama bi yerden sonra bayıyor. Acemiyiz sonuçta sürekli bir yerlere giriyoruz :laugh: Bu normal midir? Yoksa sadece benim heli'de mi bir sıkıntı var? Eğer öyleyse çözümü nedir?

Teşekkürler şimdiden...

Zafer ARAS' Alıntı:
İyi akşamlar.
Yeni aldığım v911'de yere sert bi iniş yaptığımda veya paller bi yere çarptığında (çiçek, kanepe vs.) helikopterin elektriği kesliyor. Gidip pili tekrar çıkarıp takmak kumandayı tekrar açmak kapamak fln gerekiyor. Tamam çok zor bi iş değil ama bi yerden sonra bayıyor. Acemiyiz sonuçta sürekli bir yerlere giriyoruz :laugh: Bu normal midir? Yoksa sadece benim heli'de mi bir sıkıntı var? Eğer öyleyse çözümü nedir?

Teşekkürler şimdiden...
Bu modeli çok kısa bir süre kullandım. Ama anlattığın olay bence süper bir özellik. Netice de başka parçalara hasar vermemek adına, kendini kapatıyor, daha ne olsun ;) Normal uçuşta sıkıntı olmadığı dikkate alınırsa, bence bu durum bir problem değil, aksine güzel bir özellik :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu modeli çok kısa bir süre kullandım. Ama anlattığın olay bence süper bir özellik. Netice de başka parçalara hasar vermemek adına, kendini kapatıyor, daha ne olsun ;) Normal uçuşta sıkıntı olmadığı dikkate alınırsa, bence bu durum bir problem değil, aksine güzel bir özellik :)

Öncelikle sorumu doğru yere taşıdığın için teşekkür ederim mehmet abi :) Böyle bir ana konu olduğunu bilmediğim için RC heli genel konuya açmıştım. :embarras:

Aslında güzel özellik iyi ama işte dediğim gibi sadece çarpmalarda olsa sorun yok. 70-80 cm yükseklikten gazı biraz fazla kestiğimde ;D ayaklarının üstüne oturunca bile kapanıp gidiyor. :mad:

Neyse şimdilik biraz uğraşayım ilerde biraz daha el alışkanlığı oldukça sağa sola çarpmayacağım için böyle bi derdim olmucak %p

Pili çıkartıp takmam gerekiyor demişsin. Benimde başıma çok geliyor. En ufak bir darbede kesiliyor.

Tek sebebi var, yuvada boşluk olduğu zaman pil yerinden oynuyor. Ben pile bant sararak çözdüm. %p

Zafer ARAS' Alıntı:
Öncelikle sorumu doğru yere taşıdığın için teşekkür ederim mehmet abi :) Böyle bir ana konu olduğunu bilmediğim için RC heli genel konuya açmıştım. :embarras:

Aslında güzel özellik iyi ama işte dediğim gibi sadece çarpmalarda olsa sorun yok. 70-80 cm yükseklikten gazı biraz fazla kestiğimde ;D ayaklarının üstüne oturunca bile kapanıp gidiyor. :mad:

Neyse şimdilik biraz uğraşayım ilerde biraz daha el alışkanlığı oldukça sağa sola çarpmayacağım için böyle bi derdim olmucak %p
bende ilk aldığım zamanlar sorun oluyordu ama daha sonra çok fazla itelemediimden kaynaklandığını gördum elini korkak alıştırma itele iyice tam oturuyor yerine

Arkadaşlar V911 in kuyruk motoru V977 için ne derece uygun olur acaba ya? :rolleyes:

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
Arkadaşlar V911 in kuyruk motoru V977 için ne derece uygun olur acaba ya? :rolleyes:
Hüseyin önce fiziksel sonrada güç olarak bakmak lazım ama brushless bir versiyon için V911 kuyruk motorunun yeterli geleceğini pek tahmin etmiyorum :rolleyes:

Hüseyin önce fiziksel sonrada güç olarak bakmak lazım ama brushless bir versiyon için V911 kuyruk motorunun yeterli geleceğini pek tahmin etmiyorum :rolleyes:

Ben bir deneyeceğim yine de :D sonucu yazarım. :)

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
Ben bir deneyeceğim yine de :D sonucu yazarım. :)
denedinizmi sonucu merak ediyorum

Merhaba sevgili abilerim. Yeni helikopterimle yaklasik 6 pillik uçuş yaptım ve bu çok eğlenceli bir işmiş [emoji5] Ben şu küçük şeyden bu kadar zevk alıyorsam kimbilir siz o kocaman trex 500-700 lerle ne kadar zevk alıyorsunuzdur.

Benim bu hobiye başlamam konusunda yardımcı olan,olmayan herkese çok teşekkür ederim.
Ve şimdi sizi video ile başbaşa bırakıyorum. Henüz çok acemiyim o yüzden deneyimli abileriminden uçuş sırasında yaptığım hataları ve tavsiyelerini duymak isterim [emoji5]

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Berke bence ucusun oldukca basarili :thumbup: Biraz yetenekli olunca 4 kanal helide senin de fark ettigin uzere yapilabilecek cok da farkli bir sey kalmiyor :embarras:

Zaten bu yuzden son 1 yildir yeni baslayanlara kesinlikle v911 gibi 4 kanal Heli tavsiye etmiyoruz. Sana da tavsiyem simulator kumandasi alip, simde 6 kanal Heli calismalarina basla. Sikildikca da evde bunu ucurmaya devam edersin.

Ynt: V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Berke bence ucusun oldukca basarili [emoji106] Biraz yetenekli olunca 4 kanal helide senin de fark ettigin uzere yapilabilecek cok da farkli bir sey kalmiyor :embarras:

Zaten bu yuzden son 1 yildir yeni baslayanlara kesinlikle v911 gibi 4 kanal Heli tavsiye etmiyoruz. Sana da tavsiyem simulator kumandasi alip, simde 6 kanal Heli calismalarina basla. Sikildikca da evde bunu ucurmaya devam edersin.
Mehmet abi cevabin icin cok tesekkurler.
Neden v911 aldigima gelirsek;aile :)
butun rc araclari oyuncak olarak gordukleri icin bu hobiye biraz soguk bakiyorlar kendim karar verebilsem kesinlikle v977 +simulator kumandasi alicaktim fakat işte :)
Umarim ilerleyen zamanda anlarlar yavas yavas
Babamin ilgisini cekiyor azcik tek umudum o. Annem liseye geldin hala oyuncakla oynuyorsun diyor :D

Iyi aksamlar Mehmet abi

1hafta sonra yeni bir video ile karsinizdayim :) Cozdum bu 4 kanal isini galiba :D
http://youtu.be/ab3u_6TzHfM

Berke Kılıç' Alıntı:
1hafta sonra yeni bir video ile karsinizdayim :) Cozdum bu 4 kanal isini galiba :D
Bence 4 kanal isi tamamdir Berk'e :thumbup: Daha da fazla bir sey yapabilmek zaten teknik olarak mumkun degil.

Ynt: Ynt: V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Bence 4 kanal isi tamamdir Berk'e [emoji106] Daha da fazla bir sey yapabilmek zaten teknik olarak mumkun degil.
O zaman ben bi sim kumandasi alayim :) kadikoyde bulabilir miyim acaba model magazalarinda?