V931 ANA MOTOR ARIZASI

FERDİ İKİZ

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar v931`mde bir problem var. Ama öncesinde helikopteri nasıl kullandığımı anlatayımki arızanın kaynağını bulmak daha kolay olsun. Epeyce uzamış çimli bir arazinin üzerinde uçurdum, hem acemiliğimden hemde rüzgardan dolayı onlarca kez çimlerin arasına düştü. Kanopi hala sağlam ama, motorda bir sıkıntı var.
Sanırım, pervane dönerken düşüp aniden durduğu için ana motor mili gevşedi.

Motora gaz verince pervane hiç dönmüyor ve motor dönüyormuş gibi ses çıkarıyor. Enerji geliyor, motor enerjiyi alıyor ama pervanelere iletemiyor. Sivrisinek gibi ses çıkarıyor. Böyle olunca anakartta hemen yeniden başlıyor, buna rağmen bazen yerden kaldırabiliyorum ama o zamanda havadayken motor aniden gücü kesip anakartta yeniden baslıyor. Ama böyleyken yerden kaldırsam bile gazı sonuna kadar versem bile normal yüksekliğe çıkmıyor. Bir gevşeklik var ama hangi parçalarda?
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V931 ANA MOTOR ARIZASI

Anlattığına gore ana dişlin gitmiş Ferdi.
Dişli sağlamsa motor yatağindan oynamış olabilir.

Pille ESC arasındaki konnektörleri kontrol et bence, soğuk lehim olabilir. Temassızlık gibi geldi bana.

V931 ANA MOTOR ARIZASI

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Anlattığına gore ana dişlin gitmiş Ferdi.
Dişli sağlamsa motor yatağindan oynamış olabilir.
Celalettin abi ana dişli sağlam ve motor yerinden oynamamış.
Türker Akgün' Alıntı:
Pille ESC arasındaki konnektörleri kontrol et bence, soğuk lehim olabilir. Temassızlık gibi geldi bana.
Türker abi, konnektörler normal görünüyordu ama biraz daha sıkınca sorun düzeldi. Azıcık bir gevşekliğin böyle bir sonucu olabileceği hiç aklıma gelmezdi. Her model yeni bir tecrübe demekki. Çok sağol, Türker abi. :RCKolik: