WLtoys V977 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Mustafa bey,

o kablodan olduğuna eminseniz bende fazladan var, irtibata geçerseniz yardımcı olurum para önemli değil...

Teşekkür ederim , size mesaj atıcam ..

Anladığım kadarıyla ondan en kötü esc dedikleri şey bozulmuştur dicemde ilk helikopterim olduğu için acemiyim :( soket kısmı çok iyi değildi bende teşhisi o şekilde koydum :laugh:

Yedek sıfır anakart taktım denedim olmadı , 5 tane pille denedim olmadı , en son soketi çıkardım attım :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Napsak ki? Hevesim kursağımda kaldı :halay:

Herkese merhabalar , yine döndüm :RCKolik: :halay: :saygilar: (ve tabiki v977 min bitmeyen sorunlarından birisiyle beraber :laugh: )

En son yazın uçurduğum helimi 20 metre yükseklikten hızla aşağı düşmesi nedeniyle ağaca çarpmamdan dolayı arka motor yerinden fırlayıp kablolarını koparmıştı.

Arka motorun yenisini lehimledikten sonra gazı verdiğimde heli havalanmıyor ve oldugu yerde 360 derece sola doğru dönmeye başlıyor , işin ilginç kısmı arka motorun bağlantısını ana karttan kesmeme rağmen bu kezde ana pallerden dolayı dönüyor , arka motoru bağladığımdada arka motorda sola doğru son devirde çalışarak dönüyor :-\

Bu sorunun çözümü nedir sizce arka motorun kablolarını ana karta kadar değişmelimiyim ( ana karta kadar kabloyu döşemeye üşendimde :laugh: )
yoksa swashplate ile alakalı bir sorunmu var yada anakart ?

Şimdiden teşekkürler :saygilar:

Değerli kardeşim, benzer bir sorunla ben de karşılaştım. Ana pallere hareket ettiren servoyu da kontrol etmeni, servo ısınıyormu, bozulmuş mu ona bak derim öncelikle.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Değerli kardeşim, benzer bir sorunla ben de karşılaştım. Ana pallere hareket ettiren servoyu da kontrol etmeni, servo ısınıyormu, bozulmuş mu ona bak derim öncelikle.
Tamam bi kontrol edeyim o zaman. umarım anakartta yada esc de sıkıntı çıkmaz...

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı geceler Furkan. Aynı sorunu bende yaşadım senin gibi bir çok çözümü denedim ve kumandanın kalibrasyonunu yapınca sorunum düzeldi. Kalibrasyonu tekrar tekrar yap bakalım düzelecek mi?

nasıl yapıcam onu ?

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videoyu izlersen burada yapıyor kalibrasyonu.Kumandayı açarken sana uyarı verecek zaten bir kaç sn sürüyor. Yanlız yaparken çok hızlı olup stikleri yukarı aşağı sağa sola hareket ettirerek yapmalısın sabit kalmasın.

Arkadaşlar benim v931'de v977 ile aynı motoru kullandığı için yeni konu açmaktansa buradan sormak mantıklı geldi. Helikopter ilk bataryada gayet normal uçuyor. 5 dk bekleyip ikinci bataryayı takıyorum motor ilk uçuştaki kadar dinamik olmuyor. Biraz hantallık oluyor. Motorun ömrü bitmiş değil çünkü toplamda 200 uçuş civarı kullandım. Hep ikinci uçuşta yapıyor bunu yani motor sağlam. Bataryalarda iyi çünkü ikinci uçuşta her ikisi de aynı şeyi yapıyor. Acaba Esc'de bir sıkıntı olabilir mi?

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Arkadaşlar benim v931'de v977 ile aynı motoru kullandığı için yeni konu açmaktansa buradan sormak mantıklı geldi. Helikopter ilk bataryada gayet normal uçuyor. 5 dk bekleyip ikinci bataryayı takıyorum motor ilk uçuştaki kadar dinamik olmuyor. Biraz hantallık oluyor. Motorun ömrü bitmiş değil çünkü toplamda 200 uçuş civarı kullandım. Hep ikinci uçuşta yapıyor bunu yani motor sağlam. Bataryalarda iyi çünkü ikinci uçuşta her ikisi de aynı şeyi yapıyor. Acaba Esc'de bir sıkıntı olabilir mi?
Her iki pilde ayni seyi sadece 2. ucusta yaptigina gore teorik olarak piller saglam olmali. Motor fircasiz dolayisiyla ucuslar arasinda yeterli bekleme yapildi ise miknatislari bozulmayacagi icin teorik olarak omur diye bir seyi Yok.

ESC ilk ucusta normalken neden 2. Ucusta Sorun cikarsin :rolleyes: ??? Acaba psikolojik olabilir mi, Yani Sana oyle geliyor olmasin Ferdi ??

Ferdi bizi 977 profesörü yapacak anlaşıldı.... :laugh: Bence de psiklojik bir durum, motorda ya da esc'de bir sıkıntı olsa , mutlaka ilk uçuşta da belli ederdi..Ferdi , bize bir video ile olayı ispatlarsan , sayende yeni bir şey daha öğrenmiş oluruz , 1. uçuş , 2. uçuş diye 2 ayrı video çek , belki gerçekten dediğin gibi bir sıkıntısı vardır ...

İnşallah ilk fırsatta videoyu çekip paylaşacağım. :RCKolik:

Hala inanamıyorum ama gerçekten de bana öyle geliyormuş. Videoyu paylaşmama gerek kalmadı kendim fark ettim bana öyle geldiğini. Ama nasıl böyle hissettirdiğini çok merak ediyorum. Ben yolun çok başlarındayım anlaşılan daha on fırın ekmek yemem lazım. Bu arada Mehmet abi ve Hakan abi, ikinize de çok teşekkür ederim. Böyle demeseydiniz ben o ihtimali düşünmezdim bile, stick hareketlerimden ve uyuşukluktan o kadar emindim ki, neredeyse ESC siparişi verecektim. Çok teşekkür ederim. :saygilar:

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Hala inanamıyorum ama gerçekten de bana öyle geliyormuş. Videoyu paylaşmama gerek kalmadı kendim fark ettim bana öyle geldiğini. Ama nasıl böyle hissettirdiğini çok merak ediyorum. Ben yolun çok başlarındayım anlaşılan daha on fırın ekmek yemem lazım. Bu arada Mehmet abi ve Hakan abi, ikinize de çok teşekkür ederim. Böyle demeseydiniz ben o ihtimali düşünmezdim bile, stick hareketlerimden ve uyuşukluktan o kadar emindim ki, neredeyse ESC siparişi verecektim. Çok teşekkür ederim. :saygilar:
Bazen hepimize benzer şeyler oluyor Ferdi, çok fazla kafaya takma ;) Önemli olan sorun çözülmüş olsun :)