WLtoys V977 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Merhaba sayin ustadlar ve arkadaslarim,
Bende artik araniza v977 ile katildim fakat dunden beri bir turlu halledemedigim sorunlarim var oyle ki el kitabina baktim konulara baktim vs. fakat ne yaptiysam basarili bir sekilde ucuramadim. 1 tane palin kenara carpmasiyla hafif bir kirim gordum palde ve degistirdim cok sikmasam da palleri yenisini taktim. Neyse palleri takmadan once ve taktiktan sonra ki fark ayniydi yani bir turlu kaldiramiyorum saga sola savruluyordu sorun ne olabilir sizce kisa bir video koyacagim yuklenmesini bekliyorum. Disliye baktim dislide bi sikinti yok yerindeydi.

şimdi de durup dururken aileron servoları sağa sola palleri oynatmıyor... ne yapmam gerek ne olursunuz yardım edin forum da ne yazıyosa yapmaya çalışıyorum fakat hala aynı durum.

Erk Er' Alıntı:
bu videoda normal miş gibi duruyor hepsi yapar onu ama sen kaldırmayı beceremiyorsun gibi geliyor bana bende aynı olurdu bence yapman gereken kuyruk sana dogru bakarken çok aşırı olmadan gaz kanalını yavaş degilde hızlı açman ve kontrol etmeye çalışman eğer hemen çarpıyorsa vardır bir şey ama saga sola kaçıyorsa sonra düzeltebiliyorsan normal.

v977 yi deneme fırsatı buldum model 4 kanal modundayken stabil güzel ama 6 kanala alınca sanki swash gainleri kısılıyor ve servo roll artıyor gibi geldi,sanırım kuyruk motorununda ömrü var arada kuyrugun tuttugunu gördüm buna rağmen salonda funel yapmak çok keyifli geldi :thumbup:

cem yolcubal' Alıntı:
v977 yi deneme fırsatı buldum model 4 kanal modundayken stabil güzel ama 6 kanala alınca sanki swash gainleri kısılıyor ve servo roll artıyor gibi geldi,sanırım kuyruk motorununda ömrü var arada kuyrugun tuttugunu gördüm buna rağmen salonda funel yapmak çok keyifli geldi :thumbup:
öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler. hızlı bir kalkış gerekiyormuş dediğiniz gibi fakat şimdi de servo ile ilgili bir problem yaşıyorum. aileron palleri sağa ve sola yatırmıyor yani heli kalkarken sağ tarafa veya sol tarafa yatırmak istediğimde hiç bir şekilde servoda kıpırdama olmuyor fakat ileri geri yaptığımda gidip geliyor. sizce sorun ne olabilir?

Erk Er' Alıntı:
öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler. hızlı bir kalkış gerekiyormuş dediğiniz gibi fakat şimdi de servo ile ilgili bir problem yaşıyorum. aileron palleri sağa ve sola yatırmıyor yani heli kalkarken sağ tarafa veya sol tarafa yatırmak istediğimde hiç bir şekilde servoda kıpırdama olmuyor fakat ileri geri yaptığımda gidip geliyor. sizce sorun ne olabilir?
collective verdiğinde 3 ü birden yukarı kalkıyormu ?

cem yolcubal' Alıntı:
collective verdiğinde 3 ü birden yukarı kalkıyormu ?
yok hayır sağa veya sola yatmıyor kanatlar. hiç bir problem yoktu ta ki 1-2 kez çok sert olmamakla beraber çarpmama kadar heliyi. ön ve arka oynuyor. sağa sola yok sorun ne çözemedim muhtemelen servolarla ilgili ne olmuş olabilir merak ediyorum doğrusu...

Erk Er' Alıntı:
yok hayır sağa veya sola yatmıyor kanatlar. hiç bir problem yoktu ta ki 1-2 kez çok sert olmamakla beraber çarpmama kadar heliyi. ön ve arka oynuyor. sağa sola yok sorun ne çözemedim muhtemelen servolarla ilgili ne olmuş olabilir merak ediyorum doğrusu...
swashplate in diğer hareketleri yapıpta sağ sola yatmaması garip 2 side oynamıyorsa unıteyle ılgılı bırseydır

cem yolcubal' Alıntı:
swashplate in diğer hareketleri yapıpta sağ sola yatmaması garip 2 side oynamıyorsa unıteyle ılgılı bırseydır
Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Alternatif bir cozum yok mu acaba... Daha yeni aldim ne kirim var ne baska bir sey 2-3 kez carpti sadece aileron servolarin boyle bir sey yapmasi ilginc

Kumandayi kontrol edin mod 2 olmasi lazim. Yanliskla mod 1 de veya mod 3,mod 4 te kalmis olabilir

ali yanlız' Alıntı:
Kumandayi kontrol edin mod 2 olmasi lazim. Yanliskla mod 1 de veya mod 3,mod 4 te kalmis olabilir
Bakin oyle olabilir. Modlara yanlislikla basmis olabilirim. Hangi mod ne ise yariyor onu bilmiyorum birde olmasi gereken mod 2 mi
Tesekkurler.

Tamamdır sorun çözüldü mode 4 teydi. Bende 2 ye geçirince düzeldi herşey. Çok teşekkürler. :yuppi:

Arkadaşlar gördüğünüz gibi bi sorun var , yukarı motor dişlisine doğru zorlayarak getirsemde olmuyor , tam dişli seviyesine getirsem bile ( normal haline ) servoların çentikleri tam yukarı kalkmış vaziyette oluyor , inş derdimi anlatabilmişimdir ...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Siz galiba resimdeki vidalı halkayı takmadınız.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol