Yeni Plafform için Düşünce, Öneri ve Hata Bildirimleri

Yeni Platform olan XENFORO nasıl buldunuz ?

• Çok beğendim

Oy: 48 64.0%
  • Beğendim

Oy: 17 22.7%
  • Pek beğenmedim

Oy: 3 4.0%
  • Benim için fark etmez, ben içeriğe bakarım

Oy: 7 9.3%

• Kullanılan toplam oy
    75
Güzel yorumlar için teşekkürler arkadaşlar :RCKolik:

2 ay ön hazırlık ve 2 gün gerçek geçiş çalışması sonrası çok şükür gördüğümüz kadarıyla kazasız belasız güzel bir geçiş oldu%p

Yeni platforma elbette alışmak biraz zaman alacak. Neticede yılların alışkanlığı var. Son günlerde sürekli bu işle uğraşmamıza rağmen biz bile bazen eski platformu özlüyoruz.:) Ama inanın ilerleyen günlerde buraya alışınca, bu platformun extra özellikleri fark edince burayı da çok seveceğiz diye düşünüyoruz.

* Tapatalk entegrasyonunu şu aşamada özellikle yapmadık. Malum tapatalk son dönemlerde çok sıkıntı yaşatıyor. Biraz böyle kullanalım, eğer hala talep gelirse 1-2 haftaya onu da devreye alırız.

* Ana sayfaya canlı sohbet özelliğini değerlendirmek üzere notlarımıza aldık.

Birçok forumda bulundum. Bu tür majör bir değişim için iki gün denilip iki günde bitirildiğini kesin olarak hiç görmedim. Tahmin edilen iki gün en az bir hafta olurdu hep. Gerçekten de çok iyi planlanıp uygulanan bir geçiş oldu. Sırf bu nedenle büyük bir kutlamayı hak ettiniz. Harikasınız!!!
Tabii ki insanoğlu yenilikten hoşlanır ama bir o kadar da ürker. Ben de neyle karşılaşacağını bilmeyen bir kedi gibi ürkek yaklaşıyorum şimdilik. Ama Mehmet kardeşim başta olmak üzere bu işe emek veren arkadaşlara güvenim tam. Onlar iyi oldu diyorlarsa iyi olmuştur tartışmasız.
Beni ilk bakışta rahatsız eden tek bir şey var. O da ana sayfada görülen "son mesajlar" sayısının azlığı.
Haa bir de sürekli bilgilerimi güncellememi isteyen kutucuk.
Tekrar ellerinize sağlık...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Emeği geçen herkesin eline sağlık, her şeyiyle çok beğendim. Hepimize hayırlı olması dileğiyle :saygilar:

• Beğen
Birçok forumda bulundum. Bu tür majör bir değişim için iki gün denilip iki günde bitirildiğini kesin olarak hiç görmedim. Tahmin edilen iki gün en az bir hafta olurdu hep. Gerçekten de çok iyi planlanıp uygulanan bir geçiş oldu. Sırf bu nedenle büyük bir kutlamayı hak ettiniz. Harikasınız!!!
Abi sırf mahcup olmayalım diye inan 2 aydır bu iş üzerine çalıştık. Öncelikle hangi platform seçelime karar verdik. Sonra demo ortamında yeni platformu ve özelliklerini öğrenmeye çalıştık. Bizlere lazım olan eklentileri test ettik.

Gerçek geçişten önce demo ortamında 3 defa geçiş yaptık. Her geçişte küçükte olsa eksiklerimizi bulup onları tamamlamaya çalıştık.

Çok şükür 2 gün dedik ve planladığımız gibi güzel bir geçiş oldu.

Tabii ki insanoğlu yenilikten hoşlanır ama bir o kadar da ürker. Ben de neyle karşılaşacağını bilmeyen bir kedi gibi ürkek yaklaşıyorum şimdilik. Ama Mehmet kardeşim başta olmak üzere bu işe emek veren arkadaşlara güvenim tam. Onlar iyi oldu diyorlarsa iyi olmuştur tartışmasız.
Abi inan alışınca bu platformu da çok seveceksin. Fırsat buldukça benim yine biraz uzun uzun anlattığım Kullanım tiyoları videolarını bir göz atmanı öneririm.

Beni ilk bakışta rahatsız eden tek bir şey var. O da ana sayfada görülen "son mesajlar" sayısının azlığı.

Ama ana sayfadaki "Son mesajları" özellikle 7 adet ile sınırlı tuttuk ki ana sayfada çok fazla yer kaplamasın. İstersek bu sayıyı arttırabiliriz ama sistemin default özelliği olan üst menüdeki "NELER YENI" kısmı zaten işimizi rahat rahat çözecek diye düşündük.

Haa bir de sürekli bilgilerimi güncellememi isteyen kutucuk.
Bu kutucuk en fazla 10 gün daha zorunlu açık olacak , daha sonra kullanıcıları bir daha görmemek üzere kapatma yetkisi vereceğiz abi.

Ohhh, yeni evimiz de güzelmiş yahu, şöle kasıla kasıla kullanalım artık.
Mehmedim ellerine emellerine sağlık, artık bu borcu nasıl öderiz bilmiyorum, bol bol paylaşım mı yapalım, buluşmalara mı katılalım,nasıl edelim bilemedim :rolleyes::RCKolik:

• Beğen
Mehmet bey, her foruma girdigimde adini soyadini duzenle imzani duzenle uyarisi yapiyor ve ben her girdigimde duzenliyorum :) bu daha ne kadar surer?

Neler yeni de 1400 u yakin bildirim gosteriyor o mesajlarin hepsini okumadan o bildirimi nasil sifirlarim :) ?

Yeni sistem gerçekten de güzel olmuş nacizane bir öneri anasayfa kısmına bir sohbet alanı yapılabilir miydi acep teşekkürler hepimize hayırlı olsun :)

Fatih abiye katılıyorum. Birkaç forumda görmüştüm çok güzel muhabbet dönüyor. Yapılırsa çok güzel olacaktır eminim.

Mehmet bey, her foruma girdigimde adini soyadini duzenle imzani duzenle uyarisi yapiyor ve ben her girdigimde duzenliyorum :) bu daha ne kadar surer?

Neler yeni de 1400 u yakin bildirim gosteriyor o mesajlarin hepsini okumadan o bildirimi nasil sifirlarim :) ?
Bunu bende merak ediyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Emin bey, 1 kere yapmanız yeterli. Bu mesaj ne yazık ki akıllı bir mesaj değil. Yani sizin ne yaptığınızı takip edemiyorum.

Şu aşamada yeni giriş yapan eski kullanıcılara hatırlatma amaçlı koyduk. 10 gün sonra sizler bir daha açılmamak üzere bu hatırlatma mesajını kapatabileceksiniz.

"NELER YENI / Yeni mesajlar" kısmına gelip "OKUNDU SAY" demeniz yeterli :) Bu geçiş sonrası 1 kere yaşanan küçük bir hata.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

daha önce konusu açılmış ilanı düzenleyemedim.Ekte hata alınıyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi bende aynı sorunla karşılaşınca afallamıştım sonradan fark ettim; "önek" dediği iconmuş. Onu "Lütfen konu başlığı ön ekini seçiniz." diye değiştirebilirsen bence daha kolay kavranacaktır.

Mehmet abi bende aynı sorunla karşılaşınca afallamıştım sonradan fark ettim; "önek" dediği iconmuş. Onu "Lütfen konu başlığı ön ekini seçiniz." diye değiştirebilirsen bence daha kolay kavranacaktır.
Yeni ilan acarken buna gerek kalmıyor @Berke Karlı . Sistem yeni ilan açılması sırasında "Ön Eki" Otomatik olarak getiriyor artık. Yeni sistemin artılarından sadece küçük bir örneği %p

Eski ve taşınan ilanlarda sorun oluşuyordu onları az önce düzenledim :)