Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Fuat Bey, sanki gönderiniz tekrar iade edilmiş gibi duruyor. İçinde aşağıdakilerden birisi var mıydı ?

- Cep telefonu
- Kozmetik
- Sporcu gıda takviyeleri
- Tohum

Bir de PTT'nin 444 1 788 telefonunda ulaşmayı denediniz mi ? Ben bir kaç sefer bu numarayı kullanmıştım ve rahatlıkla ulaşabilmiştim...

Zafer SAHIN' Alıntı:
Fuat Bey, sanki gönderiniz tekrar iade edilmiş gibi duruyor. İçinde aşağıdakilerden birisi var mıydı ?

- Cep telefonu
- Kozmetik
- Sporcu gıda takviyeleri
- Tohum

Bir de PTT'nin 444 1 788 telefonunda ulaşmayı denediniz mi ? Ben bir kaç sefer bu numarayı kullanmıştım ve rahatlıkla ulaşabilmiştim...

Zafer Bey kargoda Cheerson CX-10 CX10 Mini 2.4G 4CH 6 Axis LED RC Quadcopter RTF vardı birde yanında fazladan yedek pervaneler vardı. Bundan bir öncekinde de aynı ürünler vardı ama bir türlü anlamadım neden Hırvatistana gittiğini !!!
Ayrıca 444 1 788 i aramama rağmen oradan başka bir numara verdiler yurt dışı posta işleme merkezininmiş fakat orası tamamen fiyasko :( kesinlikle cevap vermiyorlar defalarca aradım ama nafile :(
Şimdi bir kaç gün daha bekleyeyim diyorum eğer herhangi bir gelişme olmazsa paypalla ödediğim için paramı geriye alabilirmiyim ?

Paypaldan paranızı her türlü geri alabilirsiniz Fuat bey , ürün elinize geçmediyse , arızalı veya yanlış bir ürün de olsa , itiraz ederek para iadesini kesin olarak alabiliyorsunuz.Paypal sadece , ürünün iade sürecindeki kargo masraflarına karışmaz.

Ben de Banggood dan alışveriş yaptım malum parça pincik gönderiyor 3 ayrı paket yaptılar 2 tanesi geldi 1 tanesi sizlere ömür.Dispute açtım haliyle tamamını tek seferde ödemiştim 3 gündür adamlar bana disputeyi kapat ödeyelim diyorlar ben de önce siz ödeyin ben sonra kapatayım diye direniyorum en sonunda paydalar de bir bölüm buldum oradan gelmeyen miktarı belirttim bakalım hayırlısı parayı ne zaman iade edecekler hiç te iyi olmadı lazım olanlar kayboldu öbürleri geldi talihsizlik.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Ben de Banggood dan alışveriş yaptım malum parça pincik gönderiyor 3 ayrı paket yaptılar 2 tanesi geldi 1 tanesi sizlere ömür.Dispute açtım haliyle tamamını tek seferde ödemiştim 3 gündür adamlar bana disputeyi kapat ödeyelim diyorlar ben de önce siz ödeyin ben sonra kapatayım diye direniyorum en sonunda paydalar de bir bölüm buldum oradan gelmeyen miktarı belirttim bakalım hayırlısı parayı ne zaman iade edecekler hiç te iyi olmadı lazım olanlar kayboldu öbürleri geldi talihsizlik.
Tereddütsüz disputeyi kapatabilirsin abi , dispute kapanınca anında gereğini yapıyorlar , ama bundan şu yanlış anlaşılma olmasın , bu sadece banggood için geçerli , aslında sadece gelmeyen ürün için para iade işlemi yapılabilse çok daha iyi olurdu ,neticede satıcının insafına kalıyorsun , meblaya göre risk almak gerek ...Mebla büyükse dispute falan kapatılmamalı.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Tereddütsüz disputeyi kapatabilirsin abi , dispute kapanınca anında gereğini yapıyorlar , ama bundan şu yanlış anlaşılma olmasın , bu sadece banggood için geçerli , aslında sadece gelmeyen ürün için para iade işlemi yapılabilse çok daha iyi olurdu ,neticede satıcının insafına kalıyorsun , meblaya göre risk almak gerek ...Mebla büyükse dispute falan kapatılmamalı.
Hakan 2 gündür benden gelmeyen urun bedeline disputeyi ayarlamami istediler nihayet aksam yapabildim bu şartlarda artuk iade ederler diye düşünüyorum.

Bu aralar nedir bu kargo sorunları böyle

3 adet ürünüm bir aydır sorgulama yaptığımda GÖNDERİ YURT DIŞINA SEVK EDİLDİ diyor... ama 1 ayı geçti hala öyle. Ebay dan aldığım ürünlerde ilk kez böyle bir gecikme yaşıyorum...hala bir gelişme yok. satıcılarla temasa geçtiğimde lütfen biraz daha sabredin gelecek diyorlar... NL postu arayıp sormuş sj4000wifi aldığım satıcı ülkeye giriş yaptığını söylemiş TR ye ama 1 haftadır madem girdi sistemde hiç bir hareket yok... e hadi birinde gecikme oldu diğer 2 pakette de mi aynı şey oldu. PTT de bu aralar bir sıkıntı var sanırım.

RU467172175CH nolu takip numarasını sorguladıgım zaman baska ülkede gözüküyor yanlışlık olabilirmi

fatih yıldırım' Alıntı:
RU467172175CH nolu takip numarasını sorguladıgım zaman baska ülkede gözüküyor yanlışlık olabilirmi

Bazen o şekilde olabiliyor, benimde Ebay'den aldığım bir ürün İsveç'te görünüyor satıcıya bugün yazdım Çin postası yanlış göndermiş,isterseniz para iadesi yapayım yada ürünü yeniden yollayayım dedi.

Sende istersen satıcıyla irtibata geç.

Arkadaşlar Ebay'den yaptığım alışverişlerin bazılarında takip numarası verilmiş görünüyor ama başında ve sonunda harf yok. ''Tracking number:5100037029991 '' bu konuda bilgisi olan varmı? Bu gerçekten takip nosu gibi gelmiyor bana.
Son zamanlarda bazı satıcılar bu şekilde yapıyorlar, eskiden yoktu.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Paypaldan paranızı her türlü geri alabilirsiniz Fuat bey , ürün elinize geçmediyse , arızalı veya yanlış bir ürün de olsa , itiraz ederek para iadesini kesin olarak alabiliyorsunuz.Paypal sadece , ürünün iade sürecindeki kargo masraflarına karışmaz.
Beklediğim kargo nihayet bugün elime ulaştı. Banggood dan ürünler önce Türkiyeye geldi sonra Türkiye Hırvatistana gönderdi :) yanlışlıkla veya PTT nin sorumsuzca tutumundan dolayı Hırvatistanada gitsede en sonunda nihayet geldi. Şimdi yiğenimin doğum gününü geçde olsa kutlayabileceğim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son zamanlarda PTT kargo dan barkot numarası ile gönderi takibinde sorun var. Birkaç ürün bekliyorum, 40 gündür elime ulaşmadı. Kargo sorgulama yapıyorum, nerede olduğu ile iigili hiçbir dtay görünmüyor. Ayrıca bazen kargo geldiğinde evde kimse olmuyor. Eskiden küçük bir ihbar notu bırakırlardı. Şimdi o da yok.

ayhan çamurcu' Alıntı:
Son zamanlarda PTT kargo dan barkot numarası ile gönderi takibinde sorun var. Birkaç ürün bekliyorum, 40 gündür elime ulaşmadı. Kargo sorgulama yapıyorum, nerede olduğu ile iigili hiçbir dtay görünmüyor. Ayrıca bazen kargo geldiğinde evde kimse olmuyor. Eskiden küçük bir ihbar notu bırakırlardı. Şimdi o da yok.
Aynen oyle... bende ayni sorunu yasiyorum 35 gundur ayni. Hareket yok hic. Ne oldugunu bilmiyorum

ayhan çamurcu' Alıntı:

Bende sizler gibi BANGGOOD sitesinden alış veriş yaptım. Gönderiyi sorguladığım zaman ilk önce TÜRKİYE ye geldiğini gördüm :halay: ertesi gün bir baktım gönderi Hırvatistana gönderilmiş :mad:. Banggooda mesajlar yazdım beklemimi söylediler. Bu arada bende boş durmadım PTT çağrı merkezlerini bir kaç kere aradım ve şikayet oluşturulması gerektiğini söylediler. Aşağıdaki gibi bir mesaj geldi ve nihayet bugünde teslim oldu. Bence PTT nin sitesinden veya çağrı merkezinden şikayet oluşturursanız yararlı olabilir.

BİRİNCİ MESAJ
Sayın Fuat Kalayci,

Şirketimize iletmiş olduğunuz bildiriminiz 2015-31544 takip numarası ile işleme alınmış olup,

ilgili birimimize değerlendirilmek üzere iletilmiştir.

Başvurunuzun durumunu buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Başvuru Takip Şifreniz:23095
İlginize teşekkür ederiz...
Saygılarımızla.
Lütfen bu mesajı cevaplamayınız...

---------------------------- Mesajınız ----------------------------
Adres Türkiye Ürün Hirvatistanda !!!
Merhaba ;
Order Number: 5046816
Track Number:RC035370704MY
27 şubatta yapmış olduğum alışverişin kargosu ULUSLARARASI POSTA İŞLEME MÜDÜRLÜĞÜNE gelmiş. Fakat kargom tekrardan HIRVATİSTAN a (!!!) gönderilmiş.
Bu konuda yapılan yanlışlığın ACELE BİR ŞEKİLDE DÜZELTİLMESİNİ VE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ RİCA EDİYORUM.
teşekkürler ....

İKİNCİ MESAJ
Sayın Fuat Kalayci,
İlgi : 2015-31544 Numaralı Info Başvurunuz,
Gönderiniz 23.03.2015 tarihinde Aksaray'a ulaşmış olup en kısa sürede teslim edilecektir.

---------------------------- Mesajınız ( 13.03.2015 13:15:04 tarihinde kaydedildi ) ----------------------------
Adres Türkiye Ürün Hirvatistanda !!!
Merhaba ;
Order Number: 5046816
Track Number:RC035370704MY
27 şubatta yapmış olduğum alışverişin kargosu ULUSLARARASI POSTA İŞLEME MÜDÜRLÜĞÜNE gelmiş. Fakat kargom tekrardan HIRVATİSTAN a (!!!) gönderilmiş.
Bu konuda yapılan yanlışlığın ACELE BİR ŞEKİLDE DÜZELTİLMESİNİ VE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ RİCA EDİYORUM.
teşekkürler ....

Lütfen Bu Mesaja Cevap Vermeyiniz...

Önemli Bilgi

Ulaşmayan kargolarımla ilgili şikayet yazısı yazmıştım. PTT den gelen cevap şöyle.

Uluslararası Posta İşleme Merkezinin taşınması nedeniyle son dönemde postaların sevkinde gecikmeler meydana gelmektedir.

Şimdi anlaşıldı neden beklediğimiz. Duyrulur.