ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

abi linki verdiğin için teşekkür ederim bende bi kere görmüştüm sonra bulamamıştım sepete eklicem hemen işte abi o pervaneleri düşündüm daha önce ama yeni topladığım için 3 lü olanı tercih ettim ama senin önerdiğin pervaneden de alıcam bolca bi miktarda fpv sistemini şuanda hem araştırıyorum hemde parasını toplamaya çalışıyorum çünkü baya açıldım bu quad için abi bide bişey daha soracaktım önerdiğin parça şu 3 başlıklı ondan 4 başlıklısını almak daha iyi değilmi çünkü 3 başlık olduğu için quadta kontrol sorunu olmazmı neticede 4 motor var çünkü

tayip demir' Alıntı:
abi linki verdiğin için teşekkür ederim bende bi kere görmüştüm sonra bulamamıştım sepete eklicem hemen işte abi o pervaneleri düşündüm daha önce ama yeni topladığım için 3 lü olanı tercih ettim ama senin önerdiğin pervaneden de alıcam bolca bi miktarda fpv sistemini şuanda hem araştırıyorum hemde parasını toplamaya çalışıyorum çünkü baya açıldım bu quad için abi bide bişey daha soracaktım önerdiğin parça şu 3 başlıklı ondan 4 başlıklısını almak daha iyi değilmi çünkü 3 başlık olduğu için quadta kontrol sorunu olmazmı neticede 4 motor var çünkü

Normal olanını bulamadığım için bunu da alabilirsin demiştim. Bu parça alıcı ile kontrolcü arasında kullanman için. Motor veya ESC bağlantısı için değil. ESC bağlantılarını direk kontrolcüye takacaksın zaten. Ha bu parçayı da kullanırken iki konektörü çıkarıp tek konektörde birleştireceksin. Bunu yapabilmen için de linkini verdiğim alıcıyı alman gerekiyor. Kumandanın yanında gelen alıcıyı bu şekilde kullanamazsın. Zaten büyük ve ağır bir alıcıdır. Onu başka modellerde değerlendirebilirsin. Ve ya gerek yok dersen kumandanın alıcısız versiyonunu alabilirsin. Bir yerde ekonomi olur.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Musa hayırlı olsun. İlk uçuş için gayet güzel. Kullandığın konfigürasyon nedir acaba?

Bu iş de daha yeniyim abi hazır aldığım için. Donanımınımı soruyorsun yoksa yazlımımı ?
Üzerinde
Naza V Lite var GPS yok
DYS BE1806 2300KV Brushless Motor
Afro 12A ESC
Gens 3s 1800mah 25c lipo
Alıcı verici hepsi bi arada geldi Birde ekran var

Tabi ben kısa devre yaptırdığım için dün 2 ESC yaktım :(

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Bu iş de daha yeniyim abi hazır aldığım için. Donanımınımı soruyorsun yoksa yazlımımı ?
Üzerinde
Naza V Lite var GPS yok
DYS BE1806 2300KV Brushless Motor
Afro 12A ESC
Gens 3s 1800mah 25c lipo
Alıcı verici hepsi bi arada geldi Birde ekran var

Tabi ben kısa devre yaptırdığım için dün 2 ESC yaktım :(

ESC ler için üzüldüm. Yalnız bu modeller için Naza kontrolcüyü kimse önermez. İstersen bir süre daha devam et bununla ama ilerde mini kontrolcüleri kullanmak isteyeceksin. Ve kullandığında da aradaki fark seni çok şaşırtacak. Ama bu işte henüz yeniysen biraz araştırma yapıp ona göre karar vermeni öneririm. Belki ilk zamanlar zor gelebilir.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
ESC ler için üzüldüm. Yalnız bu modeller için Naza kontrolcüyü kimse önermez. İstersen bir süre daha devam et bununla ama ilerde mini kontrolcüleri kullanmak isteyeceksin. Ve kullandığında da aradaki fark seni çok şaşırtacak. Ama bu işte henüz yeniysen biraz araştırma yapıp ona göre karar vermeni öneririm. Belki ilk zamanlar zor gelebilir.

Evet abi Naza Biraz ağır kaçıyor ve kısıtlıyor... Tabiki ilerleyen zamanlarda Naze 32 almayı düşünüyorum... Biraz da uygun fiyata geldiği için direk aldım... Bununla biraz acemilik atmak istiyorum...

abi bende öyle dşündüm alıcısız kumanda alıp senin dediğin alıcıyı alıcam bide senin dediğin kablodan alıcam ama ben 4 tane ekledim sepete ne olur ne olmaz diye işte bu akşama kadar hazırlayabilirsem listeyi sipariş geçicem bide abi banggoodta alıcısız bu kumanda yok normla seri oalndan var plus olanı yok başka sitelere bakıcam artık hk dan çünkü kargo eklenince baya bi pahalıya geliyo

BG da indirim yok galiba şu aralar. Ben %8 indirimle almıştım 230 $ civarına gelmişti. Diğer sitelere de bakmıştım o aralar kargosuz yoktu. HK zaten hiç göndermek istemedi nedense. Karar senin. Ekonomi de sıkıntı yoksa alıcılı versiyonu al önümüzdeki aylarda ben onu senden alırım istersen. Bana alıcı lazım zaten. Karar senin.

Nesimi abi linkdeki kart nasıl iyimidir abi ? bilgi verirsen bir arkadaşdan alıcam hemen...

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Nesimi abi linkdeki kart nasıl iyimidir abi ? bilgi verirsen bir arkadaşdan alıcam hemen...

Musa bu kart aslen Flip32 dir ama içine Naze32 de kullanılan Baseflight yazılımı atılıyor. Ama orjinal Naze32 kadar başarılı mı hiç bilmiyorum. Yabancı memleketlerde kullananlar var ama bizde henüz görmedim. Orjinalini (en azından yapı olarak) almayı tercih ederim. Bahsettiğim kartı HK da bulabilirsin.

Hemen düzeltme yapayım. Baseflight değilmiş programı. Multiwii kullanıyormuş. Ayarlaması zordur. Hiç bulaşmamak daha iyidir.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Musa bu kart aslen Flip32 dir ama içine Naze32 de kullanılan Baseflight yazılımı atılıyor. Ama orjinal Naze32 kadar başarılı mı hiç bilmiyorum. Yabancı memleketlerde kullananlar var ama bizde henüz görmedim. Orjinalini (en azından yapı olarak) almayı tercih ederim. Bahsettiğim kartı HK da bulabilirsin.

Hemen düzeltme yapayım. Baseflight değilmiş programı. Multiwii kullanıyormuş. Ayarlaması zordur. Hiç bulaşmamak daha iyidir.

tamamdır abi iyi oldu bu... almaktan vazgeçtim...

Hadi birde ben sorayım :)

Hala pil bulamadım bulduklarımda asırı derecede kargo istiyo

Abi bakalım ben bu akşam iyice bakacam bulamazsam onu alaçam alıcısı da elbet bi gün lazım olur abi bide bg de ikitane var 250 dolar bide 265 dolar 265 dolar olanda elektronik devreleri değiştirildi yazıyo onu ekledim ben sepete sen hangisini onerirsin

tayip demir' Alıntı:
Abi bakalım ben bu akşam iyice bakacam bulamazsam onu alaçam alıcısı da elbet bi gün lazım olur abi bide bg de ikitane var 250 dolar bide 265 dolar 265 dolar olanda elektronik devreleri değiştirildi yazıyo onu ekledim ben sepete sen hangisini onerirsin

250 dolar olan model benim kullandığım. Kumanda açıkken hoparlörden bir tıslama sesi geliyor. Bunu önlemek için versiyon B olarak diğerini çıkardılar. Belki başka değişikliklerde yapmışlardır. Tabii ki B versiyonunu alman daha iyi olur.

Ahmet Aksoy' Alıntı:
Hadi birde ben sorayım :)

Hala pil bulamadım bulduklarımda asırı derecede kargo istiyo

Beklemek sorun olmazsa sende Tayip'in alacağı pillerden alabilirsin. Ücretsiz kargo. Pillerde iyidir. Kullanıcı sayısı da artmaya başladı.

Abi ben bu Pilden alicam 1 tane denemek amaçlı baktım güzel ihtiyacıma göre alıcam yine