ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Berke Karlı' Alıntı:
Anlaşılan benim bu kameradan kurtulmam lazım. Sistemi değiştirmeden yapılabilecek en mantıklı çözüm sizin de dediğiniz gibi dvr almak gibi duruyor hobbykingin dvr si 50 $ civarı. Kamera kalsın dersem 4s lik bir sistem toplamak gerekiyor. Esclerim 12a 3s-4s, motorlar dys 1806 sistem 4s'e dayanır gibi duruyor. Bunun için 4 tane 4 s pil almak gerekiyor 1400 mah 4s pil hobbykingde 20*4= 80$ yapıyor, tabi motorların dayanıp dayanamayacağıda muamma. Ben normalde 5030 pervane kullanıyorum ama 5045 pervane sipariş edeceğim az da olsa kaldırma kuvveti artar. nesimi abi Seninde dediğin gibi 6045 kullanırsam piller 1400 mah olduğundan güvenli uçuş sürem 2-3 dk ye düşecektir. Sisteme 4s kurmak pahalı olduğu için en iyi çözüm hobbykingin DVR si gibi duruyor. 50 $ dvr + 10 $ da kargo etti 60 $ yani paypalın dolar kuru bilmem nesi ile 170 tl gibi birşey oluyor. Bayramda para toplayabilirsem alacağım :thumbup:

Berke bu motorlar 4S ile sorunsuz çalışır. Sıkıntı yok.

Evet arkadaşlar PDB alternatiflerimiz artıyor. Bu seferki ürünümüz MyRcmart sitesinden. Belki eski bir ürün ama ben bugün parça araken buldum. Diatone PDB den kullanışlı olduğu kesin. Özellikle Naze32 kullanıcıları için. Tabi diğer kartları kullananlarda bu kartı rahatlıkla kullanabilir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi bakalım pamuk eller cebe. Bu hobide masraf yapacak bir şey bulmak çok kolay. Seviyorum modelciliği. :yuppi: :yuppi:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Berke bu motorlar 4S ile sorunsuz çalışır. Sıkıntı yok.
Abi dediğin gibiyse sadece 4s pil almak gerekiyor. O zaman, 4s e geçip kamerayı da kullanmalı mıyım? Yoksa 3s te kalıp dvr mi almalıyım?

Berke Karlı' Alıntı:
Abi dediğin gibiyse sadece 4s pil almak gerekiyor. O zaman, 4s e geçip kamerayı da kullanmalı mıyım? Yoksa 3s te kalıp dvr mi almalıyım?

Berke çok zor sorular soruyorsun ama. Buna nasıl bir cevap vereyim bilemedim. Şöyle söyleyim; kullandığın motorlara bu kamerayı taşıtıp aynı zamanda performans almak için biraz para harcamak ve uğraşmak gerekir. En mantıklısı mutlaka kayıt yapmak istiyorsak Mobius kullanmak veya kalite kaybını göze alıp DVR kaydı yapmak. Peki sen ne yapıyorsun dersen ben Mobius bozulduğundan beri SJ4000 ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama maalesef bir yerden sonra kaldırmıyor. Şimdi 6045 pervane kullan diyeceğim ama o da motorlara çok yükleniyor. Uzun lafın kısası ZMR Gopro tarzı kameraları taşımak için yapılmış bir frame değil bence. Modelin tepesine konan kocaman kamera pek hoş durmuyor. Bu şekilde güçlü motorlar takarak kullananlar az değil. Bu kamera kullanılacaksa eğer en azından 280-300 arası ölçülerde bir model ve ona göre konfigürasyon toplayıp kaliteli kayıt ve performans beklemek daha doğru olur.

Nesimi abi mesela bu adam 20 a esc ile cobra motorlar takmış takla kısmı felanda bayağı iyi aslında 770 gr ağırlığı var bu modelin .

Bende kararsız kaldım. Seçeneklerim
-RunCam HD (Bununla birlikte uçuş ağırlığı 580 gr gibi birşey oluyor)
-Hobbyking dvr
-4s sistem ( sadece piller)
Sizce hangi seçenek daha uygun olur. Benim modelin xiaomi yi ile birlikte uçuş ağırlığı 620 gr, 3s sistem, 5030 gemfan pervaneler.

Burada adamın uçuş videosu var mesela.
video eklenmiyor, geçersiz youtube linki diyor.

Berke Karlı' Alıntı:
Nesimi abi mesela bu adam 20 a esc ile cobra motorlar takmış takla kısmı felanda bayağı iyi aslında 770 gr ağırlığı var bu modelin .

Bende kararsız kaldım. Seçeneklerim
-RunCam HD
-Hobbyking dvr
-4s sistem ( sadece piller)
Sizce hangi seçenek daha uygun olur. Benim modelin xiaomi yi ile birlikte uçuş ağırlığı 620 gr, 3s sistem, 5030 gemfan pervaneler.

Burada adamın uçuş videosu var mesela.

Ne diyorsun yani Cobra motorlarla DYS leri mi kıyaslayalım? Cobranın en küçük motoru 2204-2300 kv ve 5045 pervane ile 4S batarya ile 800-850 gr civarı çekiş verebilen bir motor. DYS ye ne yaparsan yap bu gücü alamazsın. Mutlaka HD kayıt yapacağım diyorsan Mobius veya Runcam kamera al. Modeline de 5040 veya 5045 pervane tak rahat rahat geçinirsiniz bu sistemle.

Evet para harcamaya devam.

Karşınızda ZMR H250 V2 Bu ZMR nin ömrü ne kadar olacak çok merak ediyorum. Daha ne kadar kullanılabilecek acaba.

Yeni ne var peki? Şöyle sıralayalım;

Frame ara plakalar 2mm olmuş.
Motor kolları 4mm olmuş.
Full LED destekli PDB sete dahil.

Aslında 60 $ lık fiyatı bu set için güzel görünüyor. Alınabilitesi yüksek bir set olmuş. Yeni model alacaklara duyurulur.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Ne diyorsun yani Cobra motorlarla DYS leri mi kıyaslayalım? Cobranın en küçük motoru 2204-2300 kv ve 5045 pervane ile 4S batarya ile 800-850 gr civarı çekiş verebilen bir motor. DYS ye ne yaparsan yap bu gücü alamazsın. Mutlaka HD kayıt yapacağım diyorsan Mobius veya Runcam kamera al. Modeline de 5040 veya 5045 pervane tak rahat rahat geçinirsiniz bu sistemle.
Yok abi cobra ile dys kıyaslanmaz tabi aradaki kalite ve fiyat farkı fazla. :saygilar:
Az önce maliyeti hesapladım abi. Ben elimde olan pillere ek olarak 2 tane daha 1400 mah 3 s pil almak istiyordum (nedeni model ağır olduğundan uçuş süremin kısa olması ) ama öyle yaparsam 3S sistemle xiaomi yi ile modeli zorlayacağımdan RunCam'de almak gerekiyor. 33,38 + 54,99=88,67 $ yapıyor ama 4 tane 4 s 1400 mah pil 76 $ yapıyor. :-\
O yüzden 4s e geçmeyi düşünüyorum. :)
1400 mah 4s pil, 5040 pervane, xiaomi yi kullanmayı planlıyorum. Abi 4s takınca model daha güçlü olacaktır dolayısı ile daha az akım çeker uçuş sürem artar diye düşünüyorum, düşüncem doğru mudur?

Nesimi Sakmak' Alıntı:

Karşınızda ZMR H250 V2 Bu ZMR nin ömrü ne kadar olacak çok merak ediyorum. Daha ne kadar kullanılabilecek acaba.

Yeni ne var peki? Şöyle sıralayalım;

Frame ara plakalar 2mm olmuş.
Motor kolları 4mm olmuş.
Full LED destekli PDB sete dahil.

Aslında 60 $ lık fiyatı bu set için güzel görünüyor. Alınabilitesi yüksek bir set olmuş. Yeni model alacaklara duyurulur.
Abi bence bu daha güzel gözüküyor ama fiyatıda güzelmiş :thumbup:

Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Nesimi Sakmak' Alıntı:

Nesimi abi sen yorum yapma lütfen. :) Benim gibi sakin adamı bile yoldan çıkarıyorsun. Paylaştığın son iki link hakikaten güzelmiş. Acaba hangisini alsam. :)

Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Akın Bulat' Alıntı:
Nesimi abi sen yorum yapma lütfen. :) Benim gibi sakin adamı bile yoldan çıkarıyorsun. Paylaştığın son iki link hakikaten güzelmiş. Acaba hangisini alsam. :)
Valla bunu yeni gördüm ama ilk paylaştığım PDB den iki tane sipariş verdik.

Ynt: Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Valla bunu yeni gördüm ama ilk paylaştığım PDB den iki tane sipariş verdik.

Abi çok kullanışlı görünüyor pdb tas tamam Naze32 için yapılmış. gövde içerisinde hiç kablo yok gibi olur ki süper bir durum, ben çok sevdim. Bir ara atas defiance frame e bakıyordum ama Zmr250 gerçekten güzel frame hele ki böyle yan ürünler olduğunu sürece vazgeçemem sanırım.

Hazir konu pdbden acilmisken bugun diatone pdb geldi.
Zmr 250ye uymuyor. Veysel sesime gel :) senin kurulumun yanlis olmasinin bir sebebide bu herhalde.
Vida deliklerini degistirmek zorunda kaldim.
Resme yakindan bakarsaniz goreceksiniz.
Yanliz bu sekilde yapinca metal vidalar ve karbon fiber tum aksam otomatikmen topraklanmis olacak. Frame kurup kisa devre olup olmadigina bakacagim.

irfan buzdağlı' Alıntı:
Zmr 250ye uymuyor. Veysel sesime gel :) senin kurulumun yanlis olmasinin bir sebebide bu herhalde.
Yanliz bu sekilde yapinca metal vidalar ve karbon fiber tum aksam otomatikmen topraklanmis olacak. Frame kurup kisa devre olup olmadigina bakacagim.
Abi kısa devre olursa son çare olarak deldiğin yerin etrafını maket bıçağıyla bakırı kaldıracak şekilde kazırsan bence kısa devreden kurtulmuş olursun, aynı pbdden bende almıştım ama daha gelmedi, inşallah bir sıkıntı çıkmaz.

irfan buzdağlı' Alıntı:
Ben senin kadar şanslısını görmedim İrfan. Ne deyim bilemedim. İsin garibi bu sorunu yaşayanı da görmedim.